Anatomie penisu a správná péče o mužský klín
25.03.2020 - 08:45
Zdraví
Autor: Svatava
   Přečteno: 3246x
Anatomie penisu a správná péče o mužský klín
Kromě základní lekce z anatomie pohlavního údu se dozvíte důležité  praktické rady, jak o něj správně pečovat, aby vám stál pevně, dlouho (a na dlouho) a mohli jste s ním hrát pravidelně pořádné sexy divadlo.  

Anatomie penisu a správná péče o mužský klín Penis. Nenahraditelný poklad v mužském klíně. Kromě zásadní rozmnožovací funkce je zdrojem nekonečného potěšení pro muže i pro ženy. To však platí pouze v případě, je-li zdravý, fit a v pohodě. Kromě základní lekce z anatomie pohlavního údu se dozvíte důležité  praktické rady, jak o něj správně pečovat, aby vám stál pevně, dlouho (a na dlouho) a mohli jste s ním hrát pravidelně pořádné sexy divadlo.  

Obsah:

Anatomie penisu

anatomie penisu Bezpasaka.cz

Penis je pohlavní orgán muže a spolu s varlaty a šourkem tvoří mužské pohlavní ústrojí. Pohlavní úd můžeme rozdělit na tři základní části - žalud, kořen a tělo. Obsahuje dvě kavernózní tělesa a jedno spongiózní těleso. Prochází jím močová trubice a ejakulát obsahující sperma.

 • Kořen penisu vytváří párová ramena spojená nejen se stydkými kostmi, ale i s takzvaným bulbus penis. U spongiózního tělesa jde o jeho začátek, kdy v těchto místech do mužského údu začíná přicházet také trubice močová. Sval mutulus bulbospongiosus, tedy tělo penisu, jej pak kryje.
 • Kavernózní tělesa, latinsky Corpus cavernosum jsou části mužského přirození, které se při erekci naplní krví. Jde o dva válce silně obalené vazivem s latinským názvem tunica albuginea. Penis je pevný a připravený k sexuálnímu aktu ve chvíli, kdy je naplněn krví.
 • Spongiózní těleso , latinsky Corpus spongiosum, někdy také houbovité těleso je ve formě válce a plní se krví mnohem méně. Vede jím i močová trubice a těleso se na závěr rozšiřuje, kde přechází v žalud.
 • Žalud, latinsky glans, je žlábek oddělující penis od žaludu. Ten ukrývá stahovatelná předkožka, latinsky prepucium. S žaludem je spojena uzdičkou a je v něm větší množství malých žlázek produkujících výměšky neboli smegma. Vše zakončuje i močová trubice. Žalud leží v mostech, kde končí nejvíce nervových zakončení a je proto nejcitlivější.
 • Močová trubice, latinsky uretra je součástí močového ústrojí a je úzce spojena s rozmnožovacím ústrojím. Prochází jí také sperma. Celá močová trubice je vedena od močového měchýře až do penisu. Pohlavní cesta začíná prostatou.
 • Šourek, latinsky skrotum je bezpečným úkrytem pro varlata. Jde o kožovitý vak. Kůže šourku je jen kůže pokračující z břicha. Pokud vnímáte rozdíl ve vzhledu, jde o množství mazových a potních žláz, ochlupením a pigmentací. Dělí se na dvě poloviny přepážkou a mění tvar. Stěna šourku se stahuje při chladném počasí a varlata stahuje k břišní stěně, kde se varlata ohřívají a pak šourek v teple povoluje.
 • Varlata, latinsky testes, je párový orgán a funguje jako produkce testosteronu, což je mužský pohlavní hormon. Produkuje spermie v ejakulátu, který obsahuje i seminální plazmu, ve které se mohou spermie hýbat. Produkuje se v přídatných pohlavních žlázách. Nadvarlata jsou zásobárnou spermií, které zde dozrávají a pak putují chámovodem, silnou svalovou trubicí spojenou s močovou trubicí.

Mechanismus erekce

zdravá erekce Bezpasaka.cz

Erekce je přirozeným předpokladem rozmnožování a sexu. Během ní penis ztvrdne a zvětší se jeho objem i délka. K erekci samotné dochází poměrně složitým procesem podrážděním nervových smyček v dolní míše. Ty mohou být aktivovány různými podněty a způsoby:

 • Pohlavním vzrušením (doteky)
 • Informací z mozku (reakce na sny, fantazie, akustické či vizuální podněty)
 • Plným močovým měchýřem (ranní erekce)

Erekce spouští sexuální vzrušení a následkem relaxace hladké svaloviny stěn artérií se zvýší přítok krve do penisu a houbovité tkáně v kavernózních tělesech, které se začnou plnit krví. Ta pak mechanicky stlačují žíly odvádějící krev a sníží odtok krve.

Penis se naplní krví, prodlouží se a ztvrdne. Dojde k jeho ztopoření. Membrána pomáhá zadržet krev v kavernózních tělesech a zajistí udržení erekce při pohlavním styku. Erekce končí s ukončením stimulace nebo po sexuálním vyvrcholení a výronu semene – ejakulaci. Přítok krve do penisu se sníží a stejně jako tlak kavernózního tělesa na žíly odvádějící krev. Krev z kavernózního tělesa odteče a penis se zmenší.

Na vlně ejakulace

ejakulace Bezpasaka.cz

Při ejakulaci dochází k prudkému vypuzení ejakulátu (obsahujího sperma) z penisu. Většinou je spojená s orgasmem při stimulaci penisu pohlavním stykem nebo masturbací. Existuje i poluce (samovolný výron semene), která obvykle proběhne, když muži spí. Stimulaci penisu lze nahradit masáží/drážděním prostaty. Předčasná ejakulace je problémem obvykle mladých a  nezkušených mužů, ale objevuje se i její opak, tedy schopnost ejakulaci oddálit. S ejakulací je spojen intenzivní pocit potěšení.

Mužská obřízka

obřízka mužská Bezpasaka.cz

Mužská obřízka neboli cirkumcize je malý chirurgický zákrok, při kterém je odstraněna předkožka (kožní řasa), která překrývá žalud penisu. Rozlišuje se obřízka částečná a úplná. Na celém světě je obřezána asi čtvrtina všech mužů. Je zcela běžná v afrických zemích a z náboženských důvodů u židovských chlapců. Obřízku podstupují v pozdějším věku také muslimští chlapci.

Předkožka je nejcitlivější část penisu, která obsahuje přibližně dvacet tisíc unikátních nervových zakončení, která se obřízkou odstraní, takže se sníží sexuální prožitek muže při orgasmu. Sníží se pohodlí běžného života, protože žalud je obnažený a při pohybu se tře o prádlo. Traduje se, že muži s obřízkou mají větší výdrž při sexu, protože jejich žalud je vystavením vyšší zátěži méně citlivý.

Zdravý sexy kyj, aneb správná péče o životodárný klín podle Laury

Správná péče o penis Bezpasaka.cz

 1. Postavte hygienu na první místo. Nemytý penis je něco, co žena v ruce nebo vagíně opravdu nechce. Když jde o orál, musíte ženě mít co nabídnout. Na shnilý banán nemá nikdo chuť. Omýt si penis v umyvadle vlažnou vodou zvládne každý během chvilky. Nezapomínejte na dobré osušení čistým ručníkem. Pokud patříte do skupiny mužů, kteří si vystačí (v lepším případě) s kostkou mýdla na celé tělo několik měsíců, pak s ním na penis určitě neplýtváte a dobře děláte. Pan P. má nejraději pouze vodu, protože rozličné chemické prostředky v podobě pěn do koupele a sprchových gelů pouze ničí jeho ochrannou mikroflóru. Pokud patříte do skupiny milovníků voňavých gelů a pěn, pak eliminujte jejich styk s vaším nejcitlivějším údem.
 2. Masturbujte. Hodně! Jak je známo, orgán, který se nepoužívá, zakrní. U penisu to platí dvojnásob. Masturbujte tedy denně, ať máte sex či ne. A klidně do osmdesáti. Vědecké studie navíc stále častěji dokazují, že výron semene je prevencí vzniku rakoviny prostaty. Dopřejte si tedy pravidelnou dávku mohutného výstřiku. Rychlost semene při ejakulaci dosahuje až 50 km/hod. I voda v potůčku, který neteče, začíná hnít a smrdět. Univerzální principy života platí i zde. Pravidelná masturbace udržuje pana P. ve zdraví a kondici do vysokého věku. Věřím, že proti pravidelnému tréninku nebudete nic namítat. Jde přece hlavně (kromě zdraví) o potěšení.
 3. Buďte v pohodě. Psychika hraje při nedostatečné chuti na sex a poruchách erekce zásadní roli. Snaha o eliminaci stresu a hledání klidu a životní pohody patří k životu obecně a je důležitá i pro kvalitní sexuální život. Pokud máte dlouhodobě problém s erekcí, nestyďte se zajít za sexuologem, který vám může, narozdíl od nefunkčních a drahých preparátů, opravdu pomoct. Netrapte se velikostí nebo tvarem penisu. Většina mužů o jeho délce z 90% přehání. Pokud Vám není ještě 25 let, tak máte pořád šanci, že ještě trochu vyroste. Celosvětově průměrná délka penisu při ztopoření je 12 cm! A není tajemstvím, že trénovaná vagína dokáže držet pevně třeba tužku. Takže klidně doporučte partnerce vaginální cvičení. Prospěje to jejímu zdraví i vaší partnerské sexuální rozkoši.
 4. Nepodceňujte prevenci. Kontrolujte pravidelně stav svého kopí, zda na něm neroste něco, co tam nepatří. Při sebemenším náznaku změn (skvrn, bradavic, atd.) uhánějte k urologovi. Jednou měsíčně věnujte chvilku samovyšetření varlat. Jemně prohmatejte šourek a vnímejte jakoukoliv změnu ( bulku, hrbolek, zduření, bolestivé místo). Ideální je do tohoto zvyku zapojit partnerku, která vám klín zkontroluje i opticky.
 5. Nekonzumujte pravidelně alkohol. Takové chování vede k narušení sexuální vzrušivosti a selhávání ve chvílích, kdy to opravdu nechcete. Občasná malá dávka vám může sexuální zážitek znásobit, ale dlouhodobě vede (především klasické české pětipivo) k problémům s erekcí a výdrží – pokud už se tedy opilý panáček postaví.
 6. Jezte zdravěji. Nekvalitní strava a kouření zdraví penisu a jeho funkci také příliš nepřispívá. Takže chcete-li být ženě (muži) dobrým sexuálním partnerem a užívat si jednu z nejúžasnějších zábav pod sluncem do vysokého věku, věnujte se komplexní péči o své zdraví. Po fyzické i psychické stránce.

Praktické rady Vědomé prostitutky, jak udržet penis v kondici

sexy penis Bezpasaka.cz

 • Chraňte se před pohlavními chorobami. Než zasunete, myslete kam a zda máte odpovídající ochranu.
 • Spěte nazí a noste volnější spodní prádlo. (Varlata a spermie nemají rádi teplo. Proto je příroda umístila mimo tělo.)
 • Buďte opatrní při aplikaci znecitlivujících přípravků a reklamy na zaručeně top preparáty, které vám zajistí nekonečnou výdrž, berte s rezervou.
 • Při používání stále důmyslnější sexuálních pomůcek myslete na to, že penis máte jen jeden a že je to věc citlivá, která nelze tak snadno opravit či vyměnit.
 • Bacha na vlka! Vyhnout se mu můžete díky volnému oblečení a správné hygieně.
 • Chraňte ho před horkem a sluncem. Užíváte-li si nahý pohyb na letním slunci, opatřete pana P. lehkou vrstvou opalovacího krému. Nemá v sobě příliš pigmentu, není na sluneční paprsky moc zvyklý (pokud tedy nechodíte nahý celoročně) a jeho spálení DOST bolí.

 

© Bezpasaka.cz

Mohlo by vás zajímat:

Zdravé a chutné sperma. Nejde to hned, ale výsledky se dostaví!

Sex z domova aneb erotika za časů karantény

Zvětšení penisu? Jde to. Víme jak

Holení mužských intimních partií aneb nechte penis vyniknout

 

odběr bezpasaka.cz

 

 

holka na sex anál, orál, BDSM z bezpasaka.cz

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Svatava

Jsem člověk mnoha zájmů a dovedností potřebující ke spokojenému životu tvůrčí a smysluplnou práci. Mluvit a psát o tématech, která jsou tabu, mě baví. Práce s texty a jejich vizuálem je mou hlavní pracovní náplní pro jedinečný erotický blog Bezpasáka. 

Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.
b

Podobné články

5 VR erotických her, které vás dostanou do varu

05.03.2021 - 00:00

Ochutnej vzrušující VR sex. Z našich tipů si určitě vybereš!

Zobrazit článek

Páteční večer

04.03.2021 - 07:00

Okamžitě jsem se svlékl a namazal zadek gelem, nasadil smeták a už jsem jel jak fretka.

Zobrazit článek

Staň se alfa samcem. Jak svést každou ženu?

03.03.2021 - 00:00

Nejdřív musíte zjistit, jak nejefektivněji svádět. Co dokáže zapůsobit na první dobrou?

Zobrazit článek