BDSM je hlavně o duši, říká legenda českých domin Madam Aradia

24.11.2021 - 15:55
Rozhovory
   Přečteno: 1467x
Vítejte ve vzrušujícím světě dominance a submisivity. Nechte se inspirovat rozhovorem s legendou české BDSM scény.

Madam Aradia je na české SM scéně pojem. Vlastním jménem PhDr. Lenka Teremová studovala psychologii na FF UK a chtěla být lékařkou lidských duší. Poté, co se v roce 1995 ke své BDSM orientaci veřejně přihlásila v televizním pořadu TABU, přistála jí na stole, jakožto učitelce na střední škole, výpověď. A tak se začala věnovat své vášni. Dnes vlastní nejlépe vybavené SM a RUBBER studio v Čechách a klienti za ní jezdí z celého světa. Má několik otroků, komtesy učí svému řemeslu, je popularizátorkou BDSM. Být dominou je pro ni sexuální preference, se kterou se člověk už narodí. 


Kromě BDSM lekcí poskytujete odborné konzultace a terapii pro páry, píšete odborné články, publikace i tématickou beletrii. Jste modelkou v rámci Fetish Art. Co děláte, když máte volno?

Popravdě, moc volna nemám. Ale občas každý potřebuje vyčistit hlavu, takže i já. To pak zavřu studio, vypnu mobil a jdu na dlouhou procházku do lesa. Příroda mě nabíjí. A jednou za rok si dopřejeme s manželem polopracovní dovolenou v Itálii nebo ve Francii. To většinou spojíme focení s cestováním po krásách Toskánska anebo Provance, kde obdivujeme levandulové pole a ochutnáváme francouzská vína.

BDSM se prolíná celým Vaším pracovním životem. Při lekcích, terapiích, konzultacích, v knihách. Nemáte někdy pocit, že už je “toho” na Vás moc? Že byste si chtěla obléknout obyčejné džíny a jít třeba do kina na romantický film?

Studio mám na vesnici, takže představa, že jsem celé dny v latexu nebo v kůži, je, promiňte, trochu naivní. Pozemek je třeba udržovat, takže mě kolemjdoucí mohou vidět sem tam i v těch džínách, jak třeba sekám trávu nebo prořezávám keře a stromy. To je ostatně můj další relax. Zahrada.

Mám sice pracovní otroky, ale ty používám jen k těžším složitějším pracím. A jít do kina na romantický film? To asi ne. Já mám raději severské detektivky nebo třeba science fiction. Romantické filmy jsou pro naivky. Dřív se tomu říkalo „červená knihovna“ a byla určená pro znuděné ženy v domácnosti. To je pro mě ztráta času.  

madam aradia domina bezpasaka.cz

V poslední době se více zaměřujete na manželskou a párovou terapii. I v rámci SM lekcí více soustředíte na páry. Proč?

Protože mě odjakživa štvalo, jací jsou chlapi „zbabělci“. Proč by měli doma lhát a něco skrývat? Proto každého otroka postupně připravuji na to, aby se se svým zaměřením svěřil. Co je na tom? Každý má přece nějakou svoji sexuální fantazii. A když potom dorazí s manželkou na párovou terapii, je to dobrý začátek pro to, aby si postupně začali hrát spolu i doma, anebo mě navštěvovali společně.

Zjistila jsem totiž, že málokdy se stane, že manželka muže odsoudí za jeho zaměření. To je jen předsudek mnoha mužů. Že ho žena odsoudí za to, jakou má sexuální preferenci. Jenže víte, co mi pak při terapii říkají ženy subíků? „Mě nenaštvalo, že je jinak sexuálně zaměřený. Mě naštvalo, že mi lhal. Vždycky se přece dá najít nějaký kompromis.“ A mají pravdu.  

Kde čerpáte inspiraci pro svou práci dominy? Pořád Vás baví se posouvat, učit se nové věci? 

Člověk se učí celý život. Stále mě překvapují nové a nové fantazie mých klientů. Z nich čerpám inspiraci ke koupi nových hraček a k vytváření těch nejbizarnějších scénářů k lekcím. 

Sledujete světové trendy na poli BDSM? Nejnovější erotické pomůcky, praktiky?

Samozřejmě. Mám několik otroků, kteří mají za úkol prohlížet nejrůznější videa a pokud je na nich zaujme něco nového, co ještě ve studiu nemám, pošlou mi odkaz a já, pokud mě to osloví, to pořídím do studia.

 

Změnila se Vaše práce od roku 1995 hodně nebo podstata vztahu dominy a subíka zůstává neměnná a mění se jen “kulisy”. Zajímalo by mě, zda jsou lidé například odvážnější plnit si své fantazie.

Já bych řekla, že se hodně změnila. Právě díky internetu. Subíci jsou stále více kreativnější a tím pádem náročnější. A to nejen co se týče pomůcek, ale i námětů na scénáře. 

V jakých případech odmítnete klienta? Řešíte například vzhled, chování?

Když přijde klient pod vlivem alkoholu, nebo dokonce drog, je arogantní, anebo mi je nepříjemný. Session je o vzájemném naladění a pokud mi klient nesedne, vím, že by session byla o ničem, a tak ji raději nerealizuji. Nestává se to často, ale několikrát se mi to stalo.  

Co se stane s SM vztahem, když se domina zamiluje do subíka? Je to vůbec “povoleno”?

I domina je jen žena, takže se to stává. I když profesionální domině by se to stát nemělo. Já mám hranice, které zásadně nepřekračuji. Například odmítám pozvání od klientů na večeře, na společné dovolené apod. Vždycky říkám, že to, co se děje ve studiu, zůstane za dveřmi studia. Je to naše hra. Ale nic víc.

Mně se to stává spíš opačně. Klienti mi začnou psát zamilované maily nebo zprávy. Nebo mají tendenci mě navštívit v mém soukromí. Já je ale vždy odkážu do patřičných mezí. Mé soukromí je pro ně tabu, v tomhle mám jasno.

Jste vdaná. Váš manžel je fotograf, který fotí i Vás v rámci Fetish Art. Jak zvládáte prolínání práce do osobního života? Není manželství na překážku vaší profesi, a obráceně, není práce dominy na překážku manželství?

S manželem máme společné koníčky a to je pro dobré manželství podstatné. On má fotografování jako svoji zálibu, já jsem ráda, že mám svého osobního fotografa. Navíc fotografa, který miluje podobné fetiše jako já. Takže mi i spoustu věcí nakupuje. Navíc je estét, takže mi dokáže i poradit, pokud nějaký z outfitů nezkombinuji zrovna šťastně.

Neřekla bych, že by moje práce zasahovala do našeho soukromí. Když jsem v práci, on se vždy umí zabavit. Mimo fotografování maluje, rád vaří, anebo něco kutí v dílně. A každý volný společný čas se snažíme maximálně využít pro sebe.  

Z kolika procent je podle Vás ve vztahu důležitý sex? Co dělat v situaci, kdy jeden z partnerů má SM sny a druhý “zatím” ne?

Podle mě je sex ve vztahu hodně důležitý. Víte, co je ale pro takový vztah ze všeho nejhorší? Je řada subíků, kteří se doma bojí svěřit a zároveň je normální sex nevzrušuje. Manželka si tuhle situaci pak vyhodnotí, že ona jako žena ho nevzrušuje.

Právě proto se snažím o to, aby se mí klienti doma svěřili. Pak se vždycky najde způsob, jak pracovat s tím, aby v sexu byli spokojeni oba. Podle mého názoru, pokud partneři jsou schopni spolu otevřeně komunikovat, vždy se najde společná cesta k tomu, jak zkvalitnit svůj sexuální život. 

madam aradia domina bezpasaka.cz

Říká se, že kdo jednou zažije vztah/sex založený na dominanci a submisivitě, klasická “vanilka” už mu nevoní. Stává se, že se lidé stanou na BDSM závislí?

Samozřejmě. O tom jsem před chvílí mluvila. Pak ho normální vztah nevzrušuje. A může nastat problém. Ale i vanilkový sex se dá spojit s BDSM hrami. Například tantrické bondáže a klasický sex. Orální sex s BDSM, kdy je manžel sexuálním otrokem své ženy.

Je pravda, že služby profesionálních domin vyhledávají hlavně manažeři? Není to spíš tím, že zaplatit 2500 korun za hodinu uspokojení není pro každého? 

Já si myslím, že to souvisí s inteligencí a kreativitou. Čím inteligentnější člověk, tím je komplikovanější. A to i ve svých sexuálních fantaziích. Takže asi proto. A navíc, pokud máte jako manažer v práci neustálý stres, je pak potřeba si „vyčistit“ hlavu. Někdo to řeší adrenalinovými sporty, někdo touto formou sexuálního vzrušení. 

Co byste poradila lidem, kteří chtějí BDSM praktiky vyzkoušet, ale neví jak na to, případně nemají s kým? Čeho by se měli v prvních krocích ve světě dominance a submise vyvarovat?

Dnes existuje spousta videí a nejrůznějších tutorialů, jak na to. Ale rozhodně bych doporučila, zejména u složitějších praktik, jako jsou klinické praktiky, ale i třeba shibari nebo asfyxie, poradit se s někým, kdo má v těchto věcech praxi. Dnes se pořádají i nejrůznější workshopy, kde se mohou páry učit, jak správně některé věci praktikovat. Anebo společně navštívit profesionální dominu. Těch možností je spousta.  

Jak vnímáte SM sklony jako doktorka psychologie? Je to něco, s čím se člověk už narodí, stav duše, nebo spíše preferovaný druh záliby, koníček? 

Samozřejmě je to vrozená záležitost. Já mám dokonce hypotézu, že i dědičná. Ale to je jen má hypotéza. To, zda se narodíte s určitou sexuální preferencí, rozhoduje kombinace pocitů a vjemů, které prožívá člověk už při vlastním porodu. Jde tedy už o prožitky perinatální. A samozřejmě některými podněty v raném dětství se tato sexuální preference u člověka fixuje. Například jsem četla jednu anglickou studii, že například muži, kteří preferují bondáže, byli v dětství baleni do zavinovačky.

Něco na tom bude. Když kojence zabalíte do zavinovačky, cítí se uvolněně a bezpečně. A když ho rozbalíte, pláče. Pokud se tato zkušenost z raného dětství u člověka zafixuje, pak se dokáže sexuálně uvolnit jen tehdy, pokud je pevně spoután. Podobným způsobem by se dala vysvětlit většina praktik. Pokud se s těmito sklony narodíte, už v dětství je vnímáte jako příjemné a pak i v dospělosti je budete vyhledávat. 

madam aradia domina bezpasaka.cz

Vychovala jste řadu komtes a radila mnoha dominám, jak správně dělat Vaše řemeslo. Bavilo by Vás více se věnovat vzdělávání ostatních? Máte roky zkušeností a ve svém oboru patříte k nejlepším. Lze vůbec dominance naučit?

To mám v plánu, až se jednou rozhodnu se studiem skončit. Až už na to nebudu fyzicky stačit. Ono se to nezdá, ale některé praktiky jsou dost fyzicky vyčerpávající. Partnerským terapiím a školení domin bych se pak chtěla věnovat naplno. A zda se dá dominanci naučit? Dají se naučit jednotlivé praktiky, kus dominance musí mít žena v sobě a taky kus perverze. A taky jí musí bavit sex.

A především, musí mít fantazii. Protože dominance není jen o praktikách, ale především jde o verbální stránku věci, o celkovém přístupu k subíkovi. Je pravda, že jsem poznala i dívky, které byly vychovávány dominantním otcem a pak ani v partnerství nedokázaly v sexu převzít vládu nad partnerem. Pak není jednoduché z ních vykřesat dominu.

aradia-domina-bezpasaka 

9 rychlých otázek závěrem...

Jaká jsou tři nejoblíbenější SM praktiky Vašich klientů?

Bondáže, gumová terapie, klinik.

Jaké jsou Vaše tři nejoblíbenější SM praktiky?

Bondáže, gumová terapie, role play.

Bez jakých tří kousků oblečení si nedovedete představit Váš šatník?

Bez kozaček na podpatku, korzetu a kožených legín.

Jaká je Vaše představa dokonale stráveného večera?

Láhev suchého bílého vína, grilování a tlachání s manželem a našimi společnými přáteli.

Tři nejšílenější požadavky Vašich klientů, které jste nesplnila?

Pohřbení zaživa, zalití otroka do betonu a kastraci.

Jaký máte fetiš?

Kožichy, kůže, latex.

Kolik vlastníte aktuálně otroků?

Já je nikdy nepočítala. Hodně. Někteří jezdí jednou týdně, jiní jednou měsíčně, někteří třeba jednou za půl roku. Ve studiu jsem prakticky denně. Ale v současné době se snažím přijmout maximálně dva otroky za den. Víc ne. Pak už by to nebyla zábava, ale rutina.

Jaké tři hodnoty jsou pro Vás v životě nejdůležitější?

Zdraví. Děti. Vztah s manželem. 

Jaká je Vaše definice SM vztahu?

BDSM vztah je bezpečný, důvěrný vztah mezi dominantním a submisivním partnerem, kdy dominantní partner zcela rozhoduje o sexuálním životě svého protějšku a vychovává ho systémem odměn a trestů, na kterém se oba partneři před vstupem do tohoto vztahu dohodnou a který případně zpečetí otrockou smlouvou.  


Děkujeme za velmi ispirativní rozhovor

Madam Aradia
www.aradia.cz
E-mail: [email protected]
Telefon: +420 607 844 926banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz banner Nicol naughty harbor bezpasaka.cz

porn banner bezpasaka.cz

© Bezpasáka

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Narodila jsem se v roce 1989 ve znamení Vodnáře. V současnosti se živím jako copywriterka na volné noze. Mé články a příspěvky najdete na webu Erotikon.info, na jedinečném blogu Bezpasáka a na LinkedInu. Žiji v Praze a ve volném čase nejraději chodím na procházky se svým psím kamarádem, dám si sklenku dobrého červeného vína a shlédnu kvalitní erotický film.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Vanilkový sex nerovná se nuda. Stačí trochu okořenit

01.12.2021 - 08:00

Vanilkový sex je zkrátka klasika. Stejně jako vanilková zmrzlina. Normální, běžný, konvenční.

Zobrazit článek

Michelle

25.11.2021 - 10:00

Prsty jsi roztáhla Michelle píču, mý koule držíš v puse a nadržený ocas nasměruješ do té růžové a otevřené díry!

Zobrazit článek

Erotické snění

30.11.2021 - 08:00

Bradavky jsou ještě více naběhlé a Ty hlasitě vzdycháš. Chytnu a podržím si Tě za boky a trochu se natáhneš a uchopíš mého mazlíka již pěkně tuhého. Malinko jej pohoníš a já přistoupím co nejblíž

Zobrazit článek

5 nejčastějších pohlavních nemocí pánů mužů a jejich prevence

19.11.2021 - 07:00

I páni mají své mužské záležitosti. V případě pohlavních chorob se však může jednat o holou katastrofu. Čím nejčastěji trpí mužská chlouba?

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky