Jak jsem se díky sexu za peníze postavila na vlastní nohy

Rozhovory

Jak jsem se díky sexu za peníze postavila na vlastní nohy

Příběhy žen, které provozují nejstarší řemeslo, jsou nekonečně pestré. Za každou z nich stojí dlouhý, spletitý a silný životní příběh. V tomto rozhovoru, vás do toho svého, nechá nahlédnout Viky. Matka samoživitelka, která se díky prostituci dokázala dostat z nelehké životní situace, postarat se o dceru a začít nový život.

 

Viky je její pracovní jméno. Prostitutky to své skoro nikdy nepoužívají. Pomáhá jim to alespoň trochu oddělit dvojí život, který vedou. Viky mi to své také neprozradila. Je to pro ni intimní záležitost. Sešli jsme se v zapadlé kavárně maloměsta, které je vzdálené od německých hranic necelých 30 kilometrů.

 

Řekni mi Viky, jaké bylo tvoje dětství?

Narodila jsem se tady kousek, v malý vesnici. Mámě bylo 18. O tátovi jsem nikdy neslyšela nic hezkýho. Potkali se na zábavě a výsledkem jsem byla já. Nikdy se ke mně nepřihlásil. Tvrdil, že si to máma vymyslela. Ta mě nechala u babičky a odstěhovala se za prací. Jezdila na víkendy a vždycky mi přivezla alespoň malou sladkost. Babička byla skvělá. Moc ráda na ni vzpomínám. Byla to hezká doba. Máma mi ani nechyběla, přišlo mi normální, že není skoro doma. Umřela, když mi bylo 14.

 

Co se dělo po smrti mámy?

Pořád jsem bydlela u babičky. Chodila do školy. Dostala jsem se na zdrávku a dojížděla sem. Začali se o mě zajímat kluci. Byla jsem pěkná holka. Bylo to fajn období, i když jsme měli málo peněz. Babička uměla hezky šít a tak mi vždy něco pěkného na sebe dala do kupy.

 

Říkala si, že si se brzo vdala. Jaký byl tvůj muž?

P. byl kluk tady z města. Učil se na automechanika. Chodili jsme spolu dva roky, než mě požádal o ruku. To už pracoval v dílně, opravoval auta, a já dělala sestřičku tady v nemocnici. Pronajali jsme si byt a narodila se nám dcera. První rok byl hezký. Byli jsme normální rodina.

 

Co se pak změnilo?

Manžel si vzal půjčku, hodně peněz, a otevřel si vlastní autodílnu. Nešlo mu to a dostával se stále do větších dluhů. Byl zlý na mě i na dítě. Párkrát mě ošklivě zbil. Začal hodně pít. Bylo mi ho líto. Měla jsem ho ráda. Jednoho dne přišli exekutoři. Přišli jsme o všechno. Já se s malou nastěhovala k babičce, které už bylo skoro osmdesát, a P. odjel pracovat do Německa. Už jsem ho nikdy neviděla. Ani nevím, jestli ještě žije. Dluhy padly na mojí hlavu.

 

Měla si strach, že přijdeš o dceru?

Obrovský! Chodily k nám sociální pracovnice. V nemocnici jsem pracovala na směny, nešlo to jinak. Byl problém s hlídáním. Babička už byla stará a dcera chodila do školky. Nedalo se to vůbec skloubit. Navíc jsme vůbec nevycházely s penězi. Můj plat padl na splátky dluhů a žily jsme z babičky důchodu. Věděla jsem, že si musím najít rychle jinou práci, jinak to špatně dopadne.

 

Jaké si tady na maloměstě měla možnosti?

Žádný. Bydlet jsme musely u babi, na nájem ve větším městě jsem neměla. Byla jiná doba než dneska. Práce nebyla. I v nemocnici jsem brala pár tisíc. Věděla jsem, že některé holky tady z okolí jezdí za hranice do německých privátů. Tenkrát jsem o tom vůbec nepřemýšlela. Věděla jsem, že musím rychle vydělat peníze, jinak mi malou vezmou a že můžeme přijít i o babiččin dům. K silnici bych si nikdy nestoupla. To se mi hrozně příčilo. V novinách jsem našla hned tři inzeráty, že hledají holky do nočních klubů. Všude mi řekli, ať přijedu klidně hned. Půjčila jsem si od kamarádky auto a druhý den je všechny objela. Vybrala jsem si ten, kde mi nabídli nejvíc peněz.

 

Pamatuješ si, jaké to bylo poprvé?

Trochu. Starej Němec. Byl celkem slušnej. Viděla jsem tenkrát jen ty peníze. Jako bych vypla vnímání. Byla jsem takovej stroj. Neměla jsem nikoho, kdo by mi tenkrát pomohl. Musela jsem prostě vydělávat. Nebyla jiná možnost. Přišla bych o všechno. Takhle jsem malou dala spát, jela do práce, ráno byla zpět a odvedla ji do školky, šla spát, postarala se o dům a babičku, pořád dokola. Žili jsme normálně. Lidem jsem tvrdila, že jezdím na noční do Německa starat se o starý lidi. Věřili mi.

 

Vím, že dluhy si splatila. Co bylo dál?

Trvalo mi to dva roky. Plánovala jsem, že jak všechno splatím a budu mít aspoň sto tisíc rezervu, seknu s tím. To jsem taky udělala a začala si hledat normální práci. Žádné vhodné místo jsem nenašla. Neměla jsem pravidelné hlídání pro malou a musela jsem vycházet z jejích potřeb. Všechno bylo buď na směny, nebo za málo peněz. Navíc začala chodit do školy a často byla nemocná. V tomto období zemřela babička a já už neměla vůbec žádnou blízkou rodinu.

Rozhodla jsem se, že pojedu na sebe. Měla jsem kontakty na pár pravidelných klientů. Pronajala jsem si malý byt ve městě, dala si inzerát do německých novin. Moji klienti byli z naprosté většiny starší muži z Německa. Denně jsem brala 2-3. To nám stačilo s dcerou na pěkný život. Byla jsem ráda, že jsem se jí mohla věnovat. Hodně jsme sportovali, chodili do kina, na procházky se psem.

 

Věděli o tvé práci blízcí, dcera?

Rodinu nemám. Vzdálení příbuzní nic neví, skoro se nestýkáme. Jen jedna kamarádka, která se živila stejně, to věděla a kryly jsme se navzájem. Dceři je teď 11 a ještě jsem jí to neřekla. Jednou jo, až bude dospělá. Doufám, že pochopí, proč jsem to dělala. Jen díky téhle práci jsme mohli žít normální, hezký život ve dvou.

 

Takže se prostitucí už neživíš?

Ne. (Všímám si hrdého úsměvu na její tváři.)

 

Co teď děláš? Bylo lehké se sexem za peníze skončit?

Udělala jsem si rekvalifikaci jako masérka a kosmetička. To mě vždycky bavilo. Když jsem si našetřila dost peněz, otevřela jsem si před rokem a půl vlastní salón. Mám stálé zákazníky. Jsem spokojená. Sice nevydělám tolik peněz, ale tohle prostě nejde dělat celý život. Ze sexu s cizími muži jsem byla už hodně unavená. Fyzicky i psychicky. Navíc jsem nebyla schopná mít intimní vztah v soukromí a chci být dobrou mámou pro své dítě. Nechci, aby se za mě musela jednou stydět.

 

Vím, že se o tom těžko mluví, ale zažila si i násilí ze strany klientů?

Pár nepříjemných situací jsem samozřejmě zažila. Dvakrát jsem byla proti své vůli znásilněná. Několikrát mě chlap zmlátil. Chci na to zapomenout. Je to pro mě uzavřená kapitola. Jsem na sebe hrdá, že jsem dokázala včas ze sexbyznysu odejít a postavit se na vlastní nohy. Většina holek to nedokáže a končí špatně. Skoro všechny berou drogy, aby to vydržely. Já měla štěstí, že jsem do toho nespadla. Měla jsem odpovědnost za dceru a babičku.

 

Žiješ teď s dcerou normální život. Pronásleduje tě minulost?

To víš, že si někdy vzpomenu na nějaké nepříjemné chvíle. Ale přijde mi, že jsem to ani nebyla já. Jiný život. Důležitá je teď jenom přítomnost a budoucnost moje a mojí dcery. Chtěla bych si najít hodného muže. Nechci žít sama. Jsem mladá a dovedu si představit mít ještě další dítě. Mít úplnou rodinu, kterou jsem nikdy nepoznala. Klidný a hezký život. Dělat dál svoji práci v salonu. To si moc přeju.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Viky je silná žena, která dokázala překročit velký stín a bolest. Vytvořila své dceři spokojený domov navzdory všem klackům, které jí život házel pod nohy a se kterými musela bojovat vždy sama. S osudem se poprala a nenechala se zlomit.

 

Autor: 
Laura
Vstup na stránky je povolen pouze starším 18 let
Vstupujete na stránky se sexuálním obsahem. Kliknutím na vstoupit souhlasíte s následujícími podmínkami.

Stránky se sexuálním obsahem

Je mi více než osmnáct (18) let a potvrzuji, že jsem již dosáhl(a) zletilosti.

Pokud se nacházím ve státě, ve kterém je hranice zletilosti stanovena odlišně od České republiky (např. na 21 let), potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti a možnosti vstupu na uvedené stránky.

Zamezím, aby díky mému chování ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.Můj zájem o všechny zde obsažené údaje a materiály je čistě soukromý a je určen pouze pro mou a jen mou vlastní potřebu.

Prohlašuji, že sexuálně zaměřený materiál mne nepohoršuje, neuráží a nejsem jim nijak ohrožen.Je mi známo, že veškeré obrazové a textové materiály na stránkách, na které jsem se rozhodnul vstoupit jsou chráněny autorským zákonem.

Jakékoli šíření obsahu nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu provozovatele stránek je výslovně zakázáno.Jsem si vědom toho, že porušením některého z výše uvedených ustanovení se vystavuji riziku občanskoprávních sporů, případného i trestněprávního stíhání.

Potvrzením tohoto upozornění se již nebude upozornění na tomto počítači zobrazovat.

X

Přihlášení

Zapomněla jsi heslo?
Zašleme Ti nové na Tvou
emailovou adresu.