Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Jak oddálit ejakulaci?! 10 osvědčených tipů pro dlouhý sex

06.05.2022 - 08:00
Rady/Tipy
Autor: Mia K.
   Přečteno: 3256x
Čas od času se přirozeně stane, že muž rychle dosáhne orgasmu. Zbystřit byste měli ale v případě, že váš sex skoro nikdy netrvá o moc dlouho, než by stačil člověk říct „ejakulace“.

Čas od času se přirozeně stane, že muž rychle dosáhne orgasmu. Zbystřit byste měli ale v případě, že váš sex skoro nikdy netrvá o moc dlouho, než by stačil člověk říct „ejakulace“.


Nemusíte ale zoufat. Rozhodně v tom nejste sami. Tento problém se netýká jen puberťáků, kteří zrovna začali sexuálně žít. Oficiálně jím trpí 15 – 20 % mužů všech věkových kategorií, přičemž se s předčasnou ejakulací setkal minimálně jednou v životě určitě každý muž. 

Navíc tento problém rozhodně není neřešitelný. Důležité je si uvědomit, že to problém je a že je s ním třeba něco dělat. Sám od sebe většinou nezmizí. Taky je třeba si připomínat, že se nevyřeší podáním jedné jediné zázračné pilulky. Řešení předčasné ejakulace je trochu složitější a je to běh na delší trať. 

Obsah:


Kdy se bavíme o předčasné ejakulaci? 
tipy jak oddálit ejakulaci bezpasaka.cz

Hodně záleží na úhlu pohledu. Obecně by se dalo říct, že za předčasnou ejakulaci se považuje, když muž vyvrcholí dřív, než žena. Pokud je žena schopna dosáhnout orgasmu po čtvrt hodině, zatímco její muž po deseti minutách, nebavíme se o skutečné předčasné ejakulaci.

Podíváme-li se do statistik, průměrný sex trvá v rozmezí 3 – 17 minut. Ejakulace do dvou minut se tedy považuje za předčasnou. 

Spousta mužů i žen si často přeje, aby sex trval déle. To samozřejmě vyvíjí tlak na muže, což vede k tomu, že jejich sexuální výkon paradoxně klesá. Tento problém pak způsobuje problémy v partnerském i osobním životě, protože sebevědomí tento problém mužům rozhodně nepřidá. Muž se pak dostává do začarovaného kruhu.

Ještě než se podíváme na praktické rady, jak oddálit vyvrcholení, je třeba se prokousat teorií. Jedině tak budete schopni pochopit, jak tělo funguje, a který z problémů vás konkrétně trápí. 

Předčasná ejakulace stenická x astenická

Stenická forma předčasné ejakulace je snadněji zvládnutelná a týká se hlavně mladších mužů, kteří nemají ještě tolik sexuálních zkušeností za sebou. Jejich penis je citlivý, a proto dojde k předčasnému vyvrcholení. Tato citlivost může být zapříčiněna například krátkou uzdičkou nebo přecitlivělostí nervových zakončení v penisu. Na druhou stranu však tito muži po ejakulaci rychle doplní síly a můžou si brzy dát další kolo, u kterého vydrží déle. 

Astenická forma bývá o dost komplikovanější. Trápí většinou psychicky vytížené muže, ale může postihnout kohokoliv. Dalo by se říci, že tito muži nemají nad svým penisem kontrolu. Bývá často necitlivý nebo naopak přecitlivělý. K ejakulaci dochází ještě před tím, než penis dostatečně ztvrdne. Tato forma často vyžaduje návštěvu odborného lékaře. 

Předčasná ejakulace vrozená x získaná 

Nejčastěji se vyskytuje vrozená předčasná ejakulace. Ta může souviset s různými typy onemocnění jako jsou například poruchy štítné žlázy nebo nízká hladina testosteronu. Když se odstraní příčina potíží, zmizí i předčasná ejakulace. Důležité tedy je, abyste se o problému nestyděli mluvit se svým praktickým lékařem, který vám vypíše žádanku na specializovaná pracoviště. 

Předčasnou ejakulaci lze ale získat kdykoliv během života. Příčinou může být například úraz, psychické změny, léky, nemoci, návykové látky a další. Zajímavé je, že se na ni dá dokonce navyknout v podmínkách, které nejsou na sex úplně ideální. Někdy je žádoucí, aby byl sex co nejdříve u konce.

Může se to stát zejména pokud máte frigidní partnerku, která si sex „odbude“ a je ráda, že je po něm, nebo se snažíte mít sex rychle za sebou ze strachu, že by do pokoje mohl nečekaně někdo vtrhnout. Dávejte si proto pozor, aby se to nestalo pravidlem a neměli jste tak zaděláno na problém se získanou předčasnou ejakulací. 

10 tipů, jak oddálit ejakulaci 
tipy jak oddálit ejakulaci bezpasaka.cz 1

Teorie bylo už víc než dost, teď přejdeme k té zajímavější části. Jak oddálit ejakulaci. Přinášíme vám jich rovnou deset. Můžete z tohoto desatera vyzkoušet jen některé nebo třeba rovnou všechny. 

1) „Start-stop“ technika 
Jedná se o půlhodinový nácvik masturbace, který by se měl ideálně provádět každý den. Její princip je naprosto jednoduchý. Jakmile budete během masturbace cítit, že se blížíte k orgasmu, je třeba na chvíli přestat a počkat, než největší tenze pomine, a pak znovu pokračovat. Důležité je nedovolit si vyvrcholit dřív, než po 30 minutách, a cvičení se věnovat opravdu každý den. Jinak účinnost této techniky rapidně klesá. Kromě toho, že pomůže mužům s astenickou formou ejakulace, pomáhá udržovat penis zdravý a vitální. 

2) Masturbace před sexem 
Jedná se o jeden z nejúčinnějších způsobů oddálení ejakulace během sexu. Jakmile víte, že k sexu v dohledné době dojde, uchylte se předtím k masturbaci. Bude totiž trvat, než se nový ejakulát vytvoří a vy díky tomu naženete minuty k dobru při následném sexu.

3) Delší předehra
Tento bod rozhodně ocení vaše partnerka. Často se předehra podceňuje, nevěnuje se jí dostatečně dlouhá pozornost a jde se po chvíli rovnou na věc. Při problémech s předčasnou ejakulací je ale dobré mít před samotným sexem delší předehru. Díky lehkému dráždení penisu se zmenší jeho citlivost a vy tak déle vydržíte. 

Při předehře se zaměřte na svoji partnerku a doveďte ji k orgasmu orálním sexem nebo prsty. Zapojit můžete samozřejmě i různé erotické pomůcky podle vašich společných nebo jejích preferencí. Ať už pak sex dopadne jakkoliv, budete mít alespoň dobrý pocit, že jste partnerku uspokojili jiný. Odpadne z vás stres z případného předčasného vyvrcholení a více si sex užijete. 

4) Častější sex 
Trénink dělá mistry. A při sexu tohle rčení platí dvojnásob. Když bude sex častější, naučíte se lépe vnímat svoje tělo a budete tak moci lépe odhadnout, kdy se blíží ejakulace. Postupem času také najdete způsoby, jak ji ještě oddálit. Například zvolněním tempa nebo přechodem k orálnímu sexu partnerky. 

TIP: Pokud nemáte možnost tréninku, doporučujeme navštívit erotický privát Naughty Harbor, kde si můžete natrénovat výdrž se sexuálními pannami sex dolls. Umí poskytnout orální, anální i klasický sex – a navíc, mlčet.

5) Změna polohy 
Každému vyhovuje jiná sexuální poloha. Při problémech s předčasnou ejakulací je dobré zvolit takovou, ve které se penis dráždí méně. Vhodná je například poloha „lžiček“ zezadu na boku, nebo poloha „na koníčka“. Naopak se vyhněte klasické misionářské poloze nebo poloze zezadu – to jsou pro penis nejdráždivější polohy. 

6) Znecitlivující prostředky 
Na trhu jsou dostupné různé krémy, spreje nebo kondomy se znecitlivujícím účinkem. Nanáší se zhruba 5 – 10 minut před samotným sexem a po jejich nanesení se penis zdá „otupělý“, což vede právě k oddálení ejakulace. Zdá se vám to jako splněný sen? Ne tak docela. I tyhle prostředky s sebou totiž nesou negativa. Některé mohou způsobovat nepříjemné alergické reakce. Mužům se navíc může vytrácet prožitek ze sexu a někdy znecitlivující účinek může přejít i na ženu, takže ve výsledku nedosáhne orgasmu ani jeden z nich. 

7) Kegelovy cviky
Pravidelné Kegelovy cviky pomáhají posílit pánevní dno a zároveň fungují jako prevence proti inkontinenci i zadržení výronu semene. Jak je správně provádět? Nejjednodušeji tak, že při močení přerušte a následně znovu obnovte proud moči alespoň 3 krát za sebou. Ačkoliv jsou tyto cviky velmi účinné, některý mužům mohou být vcelku nepříjemné. 

8) Promluvte si o svých pocitech 
Spousta sexuologů se shoduje na tom, že mnohdy jen stačí si o svých pocitech promluvit se svou partnerkou. Je jasné, že takové rozhovory nepatří ve vztahu k těm nejpříjemnějším, ale bez upřímnosti se nikam nedostanete. Odhoďte veškeré zábrany a sdělte svojí partnerce, co vás trápí a jak byste chtěl změnit váš sexuální život. Komunikujte s ní i během samotného sexu. Sdělte jí, že se blížíte k orgasmu. Poproste ji, aby stiskla kořen vašeho penisu nebo stlačila na pár sekund jeho špičku. Tyto techniky mohou pomoci ejakulaci oddálit. 

9) Změna životního stylu 
Zdravé životní návyky mají pozitivní vliv i na sexuální život. Přestaňte kouřit, pít alkohol nebo brát jiné návykové látky. Poraďte se také se svým lékařem, jestli léky, které pravidelně užíváte, nemůžou mít špatný vliv na vaši potenci. 

Pracujte se stresem. Stres totiž vede ke zrychlení dechu, což může zapříčinit taky rychlejší ejakulaci nebo problémy s erekcí. Snažte se při sexu uvolnit, na nic nemyslet, nebo myslet na něco příjemného, ale ne tolik eroticky dráždivého. Celkovému zdraví vždy prospěje dostatečně spát, jíst zdravě a věnovat se vhodné fyzické aktivitě. 

tipy jak oddálit ejakulaci bezpasaka.cz 2

10) Navštivte lékaře  
Vyzkoušeli jste už kde co, ale nedošlo u vás k žádné změně? V tuto chvíli je třeba si přiznat, že na tento problém sami nestačíte a je třeba se obrátit na odborníky. Nečekejte ale žádný zázrak na počkání. Taky si uvědomte, že návštěva sexuologa nemusí být zrovna příjemný zážitek. Povídat si o sexuálním životě s absolutně cizím člověkem může být doprovázeno studem. 

a) Jak probíhá vyšetření a diagnóza? 
Měli byste se se svým problémem svěřit vašemu praktickému lékaři, který vás pošle ke specialistovi. Ten provede řadu komplexních vyšetření – od anamnézy, přes rozbor vašeho sexuálního života a spokojenosti s ním, až po různá zdravotní vyšetření, jako jsou například vyšetření urologická, hormonální či neurologická.

b) Jak probíhá léčba? 
Po výsledcích vám lékař stanoví diagnózu a způsob léčby. Můžete se setkat s kombinací psychoterapeutické léčby a sexonácvikové terapie společně s vhodnými léky, které zajistí schopnost kvalitní erekce. Nástup těchto léků je rychlý a účinný. 

Bohužel mají tyto léky i spoustu vedlejších účinků. Některé z nich mohou paradoxně vyvolat erektilní dysfunkce, problémy s libidem nebo soustředěním se. Pobavte se proto s lékařem o těchto rizicích a zvažte jejich užívání. Pomoc můžete najít například i u hypnoterapie.

Závěr 

Neodkládejte řešení předčasné ejakulace na někdy. Čím dříve se totiž rozhodnete tento problém řešit, tím rychleji máte šanci ho zlepšit, nebo se ho zbavit úplně. A pak si můžete užívat dosyta dlouhého a uspokojujícího sexu.

banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz   

porn banner bezpasaka.cz

© Bezpasáka

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Mia K.

Vždycky jsem obdivovala Carrie Bradshaw. Přála jsem si být jako ona. Tenhle sen se mi pomalu plní, protože jsem spojila lásku k sexu s psaní o něm. Ačkoliv mám bujnou fantazii, nejčastěji (a nejraději) čerpám ze svých vlastních zkušeností. 

Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Mezinárodní den ženského orgasmu 8.8.

08.08.2022 - 09:00

Začátek srpna, 8. 8. 2022. Dvě stojaté osmičky vedle sebe značí jediné – Mezinárodní den ženského orgasmu.

Zobrazit článek

Záhadný cizinec

07.07.2022 - 09:00

Dominika byla žena ve středních letech. Před pár měsíci byla nucena v podnikání vyhlásit bankrot a dluhy, které ji zůstaly na krku byly příčinou rozpadu jejího manželství.

Zobrazit článek

Někdo to rád horké. Hrátky s voskem – od teorie k praxi

06.07.2022 - 08:00

Co se vám vybaví, když se mluví o svíčkách v souvislosti se sexem? Je to vidina romantického milování na plátcích růžích ve světle plápolajících svíček? Nebo jsou to spíše BDSM praktiky?

Zobrazit článek

Zaměřeno na bradavky: Jak si s nimi hrát?

29.06.2022 - 08:06

Bradavky jsou jednou z nejdůležitějších erotogenních zón a přitom jsou při sexu často opomíjené.

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky