Jak poznat, zda překračuješ zákon?

Prostituce

Jak poznat, zda překračuješ zákon?

V řadě situací lidé nevědomky během sexuálních činností porušují zákon. Většinou nejde o nic velkého, ale mít přehled a vyhnout se případným pokutám, je dobré pro každého.

Co se v článku dozvíte:

 1. Jaké zákony ohledně prostituce a sexu existují?
  1. Prostituce
  2. OZV se musí dodržovat
  3. Jsem kuplíř?
 2. Přenášet pohlavní choroby je trestné
  1. Za sex na veřejnost až dva roky!
 3. Sex až od 15 let
 4. Sex a zákony v zahraničí, kterým se dá pouze smát :D
  1. Ve Švédsku sex pouze s písemným souhlasem

Jaké zákony ohledně prostituce a sexu existují?

Zákon je někdy nemilosrdný a hlavně obecně neznámý

Prostituce

Hnedka v úvodu je nutné si vyjasnit, že stát neboli zákon v tématu prostituce rozlišuje veřejné nabízení sexuálních služeb a zřizování nevěstinců. Obě tyto aktivity jsou aktuálně od sebe vzájemně naprosto rozlišné, přičemž veřejné nabízení sexuálních služeb není nelegální, ale zřizování oficiálních nevěstinců již ano.

V roce 1922 byl schválen dodnes platný zákon o potírání pohlavních nemocí (č. 241/1922 sb.), který ve svém znění zcela znemožňuje zakládání jakýchkoliv nevěstinců. Avšak nejde jenom o samotné zakládání nevěstinců, ale i o aktivity, které s tvorbou nevěstinců přímo souvisí. Jedná se obzvlášť o kuplířství neboli činnost, při které osoby sexuální služby organizují, k jejich provozování zajišťuji/opatřují jiné osoby a z této činnosti získávají prospěch.  Při provádění této činnosti se jedná o porušení paragrafu 204 trestního zákona 140/1961 sb.

Co se týče veřejného nabízení sexuálních služeb, to trestné není, pokud to neporušuje OZV neboli obecnou závaznou vyhlášku. Je tomu tak od roku 2010, kdy byl schválen zákon dávající městům a obcím pravomoc regulovat prostituci na svém území skrze tvorbu OZV. Takto mohou města zakazovat veřejné nabízení sexuálních služeb v přesně stanovených územních oblastech.

OZV se musí dodržovat

Zákon se svými paragrafy není jednou cestou regulace prostituce

Za nabízení sexuálních služeb na veřejném prostranství se rozumí vulgární gesta, posunky, verbální projevy, odhalování vnadů či pohlavních orgánů. Zvlášť do této definice také spadá samotná realizace intimního styku, který nemusí být nutně pohlavním aktem (orální sex, masturbace apod.) Při provádění některé z této činnosti je tedy možné se dopustit přestupku podle paragrafu 462 odstavce zákonu o přestupcích a výsledná pokuta může dosáhnout výše až 30.000 Kč.

Avšak tím možnosti regulace obcí nekončí. V dalších krocích jste již postižitelní i vy jakožto případní klienti veřejně nabízených sexuálních služeb. Policie ČR obcím doporučuje, aby využily zákona č 13/1997 sb., díky kterému mohou upravit provoz na jednotlivých komunikacích tak, abyste zde nemohli vůbec zastavit, jinak dostanete pokutu. (Daný úsek je ošetřen značkou zákazu zastavení).

Jsem kuplíř?

Prospěch ze sexuálních služeb jiných je jasné kuplířství

Znamená to, že jestliže někomu nabídneme prospěch za to, že vykoná pro někoho sexuální službu, ze které máme prospěch i my, dopouštíme se nelegální činnosti kuplířství. Samozřejmě, v České republice existuje řada „nočních klubů“, ve kterých přímý prospěch mezi sexuální pracovnicí a majitelem klubu není zřejmý, ale i tak se jedná o nelegální provoz nevěstince.

Jedním takovým známým případem neoficiálního nevěstince je noční klub pana Igora Salomona, Lotos na Praze 4, kde se každému návštěvníkovi dostane skutečné zábavy i potěšení. Pan Salomon se již nedávno ve vztahu k nově navrhovanému zákonu o prostituci vyjádřil v rozhovoru pro médium DVTV.

Pan Salomon se přiznal, že v jeho klubu k nabídce sexuálních služeb dochází, avšak on z těchto aktivit nemá jakýkoliv přímý prospěch. Kdyby měl, nejspíš by po tomto vyjádření byl klub již zavřený z důvodu trestné činnosti kuplířství. Avšak to se neděje, jelikož přímémý prospěch pana Salomona nebyl prokázán. Naštěstí pro nás, jako zákazníky, není využívání erotických služeb ilegální, jak je tomu kupříkladu ve Švédsku. My se musíme především soustředit na porušování obecních vyhlášek, a zda se nedopouštíme kuplířství. Avšak to se bavíme pouze o oblasti sexuálních služeb a prostituce. Jaké jiné zákony můžeme v oblasti sexu porušit?

Přenášet pohlavní choroby je trestné

Zákon hovoří i o přenášení pohlavních chorob z nedbalosti

A to se týká kohokoliv, sexuálních pracovnic, klientů i lidí, kteří se sexbyznysem nemají vůbec nic společného. Pokud někdo někoho jiného, byť z vlastní nedbalosti, vystaví nakažení pohlavní nemocí, dopouští se porušení zákona. Konkrétně se jedná o paragraf 155 – Ohrožení pohlavní nemocí. Trest zde může být až ve výši 1 roku vězení.

Za sex na veřejnost až dva roky!

Znáte to. Je léto, je příjemně teplo a komu by se nechtělo pěkně při sluníčku a pod širým nebem souložit. I když to je jako vytržené z nějakého romantického filmu či pohádky, je vhodné se podobnému chování jednoznačně vyhnout. Pokud vás někdo uvidí, nahlásí a policie dorazí ještě dříve, než stihnete celý akt dokončit, můžete oba dva dostat pokutu ve výši 10.000 kč. A to není všechno.

Dalším nebezpečím, kterému vás zákon při tomto aktu vystavuje, je dopouštění se aktu výtržnictví, za které vám může hrozit trestní stíhání. Jak je něco takového možné? Jednoduše, za výtržnictví je považováno jakékoliv obnažování se na veřejnost (exhibicionismus). Ve většině případů se tento trest řeší čistě v přestupkovém řízení a je zcela na vůli policistů a soudců, jak daný trestný čin budou brát a jak s vámi naloží.

Sex až od 15 let

Zákon činí trestným sex s nezletilými

Věřím, že tohle zde není nutné nějak moc rozebírat. Sex s nezletilými je brán jako porušení zákona trestního zákoníku paragrafu 242, který jasně stanovuje bezpodmínečné tresty ve výši jednoho až osmi let za sex s nezletilou osobou. Ve světě je známo mnoho příkladů, kdy slavní muži souložili s nezletilými dívkami i napříč rizika porušení zákona. Sex s nezletilou osobou je trestným činem, otázkou však je, proč se jej lidé dopouští.

Zde je nutné zmínit, že sex s nezletilou osobou nemusí nutně znamenat pedofilii, pokud je dotyčná osoba v pubertálním věku, hovoří se o tzv. hebefilii, která je spolu s pedofilií považována za duševní onemocnění. Oproti pedofilii je hebefilie definována jako erotická fascinace osobami pubertálního věku.

Vědci se domnívají, že za celou touto fascinací stojí nedozrále biologické rysy cíle hebefila. Tyto rysy totiž naznačují mládí, které řadu mužů přitahuje. Mládí totiž značí zdraví a plodnost a lidská genetika je celkem sobecká, u mužů obzvlášť, jelikož je urguje rozšiřovat svůj genom, co nejvíc to jde. Tím však kuriozity v oblasti sexu a zákonů nekončí. Jak jsou na tom například v zahraničí?

Sex a zákony v zahraničí, kterým se dá pouze smát :D

Zákony v Americe dokážou být vážně stupidní

To, že si žije Amerika svým vlastním životem a často překračuje samotný rámec absurdity je všeobecně známo, avšak na poli zákonů v oblasti sexu to někdy zavání doslova iracionálním šílenstvím. Například ve státě Wyoming je všem občanům zakázán sex ve chladícím boxu na maso, jenž je umístěn v obchodě. Wau…

Ve Washingtonu zase platí zákon, který jasně říká, že za jakýchkoliv okolností je naprosto zakázán pohlavní styk s pannou. Jelikož Washington pravidelně zaznamenává nárůst populace novorozeňat, tak je jasné, že tento zákon asi úplně všichni nedodržují. Větší hloupost na světě snad ani nemůže být. Ale jdeme dál.

Ve státě Nevada je naopak zakázán jakýkoliv sex bez užití kondomu. Jojo, jestli chcete mít děti a založit rodinu, musíte se přestěhovat. Avšak plné znění zákona neznáme, třeba naprosto stačí mít kondom nasazený na palci nohy. Nějaké takové výjimce bychom se v tak absurdním zákonu v USA nedivili.

Ale asi nejabsurdnější zákon platí v Minnesotě, kde muž nemůže mít sex s ženou, pokud je žena cítit po česneku, cibuli či sardinkách. Američané…

Ve Švédsku sex pouze se souhlasem

Tak ve Švédsku budu raději na suchu

Nejen, že ve Švédsku je využívání sexuálních služeb naprosto nezákonné, dnes je k jakémukoliv sexu nutný písemný či verbální souhlas. Důvod? Aktuálně je velmi obtížně prokazatelné, že žena či kdokoliv jiný byl reálně znásilněn. U znásilnění povětšinou chybí dostatek důkazů k prokázání viny. Díky tomuto zákonu, který byl schválen již 1. června minulého roku, nebude nutné znásilnění nijak prokazovat, postačí, že dotyčná osoba nepodepsala souhlas k sexu.

Co si o tom myslíte, je tohle skutečně efektivní způsob jak řešit problematiku znásilnění nebo to pouze otevírá možnost nařknout někoho jiného ze znásilnění? Tak jako tak, v článku jsme shrnuli snad všechny zákony, které může kdokoliv zcela nevědomě porušit a dopustit se až trestného činu. Snad u nás v Česku nedopadneme tak, že bude nutné mít papír na sex.

 

Mohlo by vás zajímat

11 horkých tipů, kam vyrazit v červnu za erotikou

Deprese snižuje hladinu testosteronu, jak z ní ven?

Autoblow a jiné hračky pro muže, které mění svět erotických pomůcek

Vzbuď zájem svým oblečením. Jak na to?

 

© Bezpasaka.cz

Autor: 
Jakub
Vstup na stránky je povolen pouze starším 18 let
Vstupujete na stránky se sexuálním obsahem. Kliknutím na vstoupit souhlasíte s následujícími podmínkami.

Stránky se sexuálním obsahem

Je mi více než osmnáct (18) let a potvrzuji, že jsem již dosáhl(a) zletilosti.

Pokud se nacházím ve státě, ve kterém je hranice zletilosti stanovena odlišně od České republiky (např. na 21 let), potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti a možnosti vstupu na uvedené stránky.

Zamezím, aby díky mému chování ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.Můj zájem o všechny zde obsažené údaje a materiály je čistě soukromý a je určen pouze pro mou a jen mou vlastní potřebu.

Prohlašuji, že sexuálně zaměřený materiál mne nepohoršuje, neuráží a nejsem jim nijak ohrožen.Je mi známo, že veškeré obrazové a textové materiály na stránkách, na které jsem se rozhodnul vstoupit jsou chráněny autorským zákonem.

Jakékoli šíření obsahu nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu provozovatele stránek je výslovně zakázáno.Jsem si vědom toho, že porušením některého z výše uvedených ustanovení se vystavuji riziku občanskoprávních sporů, případného i trestněprávního stíhání.

Potvrzením tohoto upozornění se již nebude upozornění na tomto počítači zobrazovat.

X

Přihlášení

Zapomněla jsi heslo?
Zašleme Ti nové na Tvou
emailovou adresu.