Kámasútra aneb poučení o rozkoši

22.01.2020 - 08:15
Prostituce
   Přečteno: 1021x
Kámasútra aneb poučení o rozkoši
Kámasútra. Jak a kdy vznikla? Kdo ji napsal a proč? Co přesně v ní čtenář může najít, proč se vyplatí si ji přečíst a mít ji po ruce na nočním stolku? 

Kámasútra aneb poučení o rozkoši Kámasútra. Jak a kdy vznikla? Kdo ji napsal a proč? Co přesně v ní čtenář může najít, proč se vyplatí si ji přečíst a mít ji po ruce na nočním stolku? Nejen to se dozvíte v následujícím článku, který se věnuje této pověstné a mýty opředené učebnici lásky a sexu, která patří k nejprodávanějším knihám na světě.

Obsah:

Kámasútra aneb stovky let stará učebnice lásky

historie kámasútry bezpasaka.cz

Jedná se o starověký indický text pocházející z období Guptovské říše 5.-6. století n.l. Tradice praví, že jeho autorem je mnich a filozof Mallanága Vátsjájana. Káma je jméno indického boha milostné touhy a sútra znamená v překladu poučení (učebnice).

Sexualita byla ve staré Indii vnímána s velkým přesahem a sexuální výjevy byly vytesané do mnohých chrámů a stavěné na odiv veřejnosti. Indové věřili, že prostřednictvím naplněné a vědomé sexuality člověk dosáhne harmonie sám se sebou i s vesmírem.

Tato celosvětově známá kniha patří dlouhodobě k nejprodávanějším titulům. Koupit ji můžete téměř v každém knihkupectví kdekoliv na Zemi, je napsána snad v každém jazyce a má nespočet podob a variací.

Jedná se o rozsáhlý epos o lidské sexualitě, nikoli pouze o návod na rozmanité sexuální polohy, jak se mnozí domnívají. Tato kniha o milostném umění je inspirací jak pro sexuální tak i partnerský život. Kámasútra není ani červenou knihovnou, ani pornografickou četbou (napříč naturalistickému ztvárnění sexuálních pozic).

Je to umělecký skvost, který přitahuje lidskou pozornost bažící po potěšení už mnohá staletí. Není pouze o milování a tělesné rozkoši, ale také o vztazích, lásce a společenském životě. Přes 1500 let staré myšlenky obsažené v této výjimečné knize jsou dodnes aktuální a inspirativní.

Charakteristika díla

kniha kámasútra bezpasaka.cz

Mnich Vátsjájana se při psaní svého díla inspiroval u erotických příruček zvaných kámašástry (indická milostná příručka z počátku n. l., která sloužila příslušníkům horních vrstev k vychutnávání smyslových požitků).

Jeho cílovou skupinou byli indičtí dvořané a bohatí měšťané. Kniha jim měla sloužit jako učebnice milostného života. Je napsána vědeckým až pedantským stylem a vyzdvihuje rozdíl mezi manželstvím a láskou. Podstatu manželství chápe v plození potomků a lásku jako primární životní potřebu člověka nutnou k dosažení plného psychického i fyzického uspokojení.

Přestože se dnes nejčastěji přepisují polohy Kámasútry, originální dílo má mnohem širší obsah. Neodhaluje pouze tajemství lidské sexuality, ale popisuje komplexně umění milovat, mezilidské vztahy a indickou kulturu. Zdůrazňuje význam opravdové lásky, souznění partnerů a sdílení intimity. Definuje poslání a vztah muže a ženy.

Kámasútra se stala literární klasikou a dodnes je považována za cenný zdroj informací vedoucí k poznání opravdového sexuálního potěšení. Bohužel její podoba se dochovala jen v několika dosti poničených rukopisech, které byly navíc hojně okomentovávány dobovými čtenáři. Během staletí byla hojně kopírována a modifikována.

Obsah Kámasútry

sexuální polohy kámasútra bezpasaka.cz

Text knihy je členěn do sedmi obsáhlých kapitol. Každá z nich se týká jiného tématu. Poskytují čtenáři rady týkající se nejen lidského sexuálního chování, ale i společenského života a řízení domácnosti. V kvalitní Kámasútře najdete tyto části:

 • Úvod. Zabývá se smyslem života, správným zařízením domu, společenským chováním, péčí o tělesnou čistotu a také tím, které ženy jsou vhodné a nevhodné pro určité muže.

 • Milování. Zde jsou popsány konkrétní typy mužů a žen podle velikosti pohlaví, formy milostné předehry, objetí, polibky, vzdechy a přes osmdesát dva poloh používaných při pohlavním styku. Tajemstvím kvalitního sexu je totiž dle autora co nejčastější střídání sexuálních pozic.
 • Panny. Tato část popisuje námluvy, dvoření a projevy citů. Najdete tady návod na to, jak si muž má získat pannu a jak si má panna získat muže, jak zařídit zásnuby, sňatky atd.
 • Manželky. Kapitola pojednává o správném chování manželek a spolumanželek (mnohoženství).
 • Paní. Konkrétní návody jak svést ženu i jak si uhájit vlastní manželku.
 • Konkubíny. Pojednává o prostitutkách.
 • Rady. Tato kapitola nabízí recepty na nápoje lásky (afrodiziaka), na prostředky pro zvětšení penisu, na impotenci či frigiditu.

Poučení o lásce

obsah kámasútry bezpasaka.cz

Kámasútra apeluje na muže, aby jim nešlo o pouhý tělesný prožitek, ale brali ohledy i na případné emoce ženy. Ženy zase učí, jak muže uspokojit tak, aby své štěstí nehledali u jiné.

Její původní znění čtenáře možná překvapí strohým a odměřeným stylem. Text je zpracovaný citlivě a nenásilně. Je doplněný poezií a slavnými obrázky sexuálních pozic. Detailně popisuje nejen návody na lepší milostné prožitky, ale také způsoby, jak dosáhnout celkové harmonie v partnerském vztahu, jak řešit případné konflikty apod.

Novodobé knihy se často omezují jen na sexuální život a polohy z Kámasútry. Ochuzují tak čtenáře o mnoho původních přínosných myšlenek. Ať již se rozhodnete knihu využít jako zdroj inspirace pro milostné hrátky nebo budete hledat její hlubší význam, rozhodně stojí za přečtení.

Proč mít Kámasútru na nočním stolku?

lepší sex bezpasaka.cz

Důvodů, proč sáhnout zrovna po Kámasútře, je celá řada. Ať už jsou vaše motivace k prohlížení Kámasútry jakékoliv, patrně se shodneme na tom, že má tato kniha nádech tajemna a tak trochu zakázaného ovoce. Přečíst si ji (ideálně večer v posteli) má určitě cenu a patří bezesporu do povinné literární četby každého opravdového milovníky a milovnice, protože:

 • je inspirací pro milostný život

 • odhaluje nové slasti a pocity
 • otevírá prostor k lepším prožitkům
 • popisuje dosud nepoznané milostné polohy
 • obohacuje předehru
 • dává návod na vytvoření vzrušující atmosféry
 • pomáhá odhodit stud a překonat zábrany
 • umožňuje hlubší poznání vlastního těla i těla partnera
 • zvyšuje sebevědomí, přináší pocity spokojenosti a atraktivity
 • zlepšuje sexuální výdrž a zvyšuje výkon
 • polohy Kámasútry formují tělo a posilují svaly

Navíc vás naučí například:

 • společenskému chování

 • komunikaci s druhým pohlavím

 • jak si užívat sexualitu
 • jak oživit váš erotický repertoár
 • polohy při konkrétních problémech (nesourodá velikost pohlaví partnerů atp.)

 

© Bezpasaka.cz

 odběr článků bezpasaka.cz

Mohlo by vás zajímat:

Erotické pomůcky pro muže. Bourají brány rozkoše a prospívají zdraví.

Erekce, potěšení ze sexu a jak je zlepšit

Sex s roboty není sci-fi. Užijte si ho i v Čechách

Historie Prahy trošku jinak. Dařilo se sexuálním službám v minulosti?

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Narodila jsem se v roce 1989 ve znamení Vodnáře. V současnosti se živím jako copywriterka na volné noze. Mé články a příspěvky najdete na webu Erotikon.info, na jedinečném blogu Bezpasáka a na LinkedInu. Žiji v Praze a ve volném čase nejraději chodím na procházky se svým psím kamarádem, dám si sklenku dobrého červeného vína a shlédnu kvalitní erotický film.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Nová nemovitost

12.05.2021 - 00:00

Pták mi zmizel v její mokré kundě až po koule a začal jsem tvrdě přirážet. O žádné romantice nechtěla v tu chvíli slyšet.

Zobrazit článek

Podcast bezpasáka 21.díl: Jak skloubit sport, podnikání a rodinu

11.05.2021 - 00:00

Jak sport podporuje naše podnikání? Co nás motivuje. Máme strategii? Cíle? Shodneme se spolu na tom, kdy a jak často běhat?

Zobrazit článek

Krátkodobý pronájem

05.05.2021 - 06:30

Polštářky svých prstů mi dráždila obnažený žalud. Rukou jsem jí vklouznul mezi nohy. Přes šortky jsem ji škrabkal na pipince.

Zobrazit článek

Podcast Bezpasáka 20.díl: Žena vs. muž. Iva vs. Kryštof

04.05.2021 - 08:00

Ženská a mužská role. Dvě pohlaví, Mars a Venuše.

Zobrazit článek