Kandaulismus = posvěcená nevěra. Vzrušuje vás sdílení partnerky?

21.11.2021 - 08:28
Sex
Autor: Vlastík
   Přečteno: 2561x
Kandaulistu uspokojuje pocit, že může svého partnera věnovat cizímu člověku mimo jejich stálý vztah. Spíše než o praktiku se jedná o životní styl. Co vše takový život obnáší a jaká jsou jeho rizika?

Kandaulismus = posvěcená nevěra. Vzrušuje vás sdílení partnerky? Kandaulismus je jedním z rozsáhlého světa fetišů. K provozování této praktiky je potřeba minimálně tří lidí. Nejedná se však o klasickou trojku. Kandaulistu uspokojuje pocit, že může svého partnera věnovat cizímu člověku mimo jejich stálý vztah. Spíše než o praktiku se jedná o životní styl, jehož účastníci musí projevit velkou vnitřní sílu. Co vše takový život obnáší a jaká jsou jeho rizika? Napsal Vlastík


Obsah


Kandaulismus jako pojem

Obecná definice kandaulismu pokrývá veškeré sdílení vašeho partnera s jinou osobou. Samozřejmě, opět vůbec nezáleží na pohlaví zúčastněných osob. Pro zjednodušení, v dalším textu budu předpokládat tu nejčastější heterosexuální variantu, kde kandaulistou je muž. Zaměřme se na to, co znamená slovo sdílení. 

Zde se kandaulismus rozevírá do velice široké škály. V nejlehčí formě jsou třetí osobě postoupeny například pouze fotografie partnera. Naopak v nejtvrdších formách je kandaulista ponižován partnerem i milencem bez možnosti vlastního ukojení.


Historie aneb zase ta antika

vše o kandaulismu, kandaulismus jako fetiš, sdílení partnerky - bezpasaka.cz

Nejprve se však vydejme do antického Řecka na začátek sedmého století před naším letopočtem. V tu dobu vládl v Lýdii král Kandaules z Héraklovské dynastie. Jak už je z klanového jména zřejmé, mezi jeho předky lze počítat i bájného hrdinu Hérakla. Kandaulova manželka Nyssia patřila k nejkrásnějším ženám tehdy známého světa. 

Král byl na půvab své choti náležitě pyšný. Dokonce tolik, že nabídl svému osobnímu strážci Gýgésovi, aby si královnu potají prohlédl nahou. Gýgés královského rozkazu uposlechl a schovaný v královnině ložnici mohl posoudit půvaby Nyssie sám. 

Není úplně jisté, zda se tato událost zakládá na skutečnosti. Příběh ovšem dokládá, že vědomé sdílení partnerů není výdobytkem moderní doby. Tím naopak je samotný název praktiky - kandaulismus. Poprvé jej použil teprve roku 1886 německý psychiatr Richard Freiherr von Krafft-Ebing ve svém textu Psychopathia Sexualis. Věčné slávy se tak král Kandaules dočkal až téměř po 3000 letech. 


Sdílením fotek to začíná a většinou končí

Jak jsem již psal, kandaulismus pokrývá široké spektrum aktivit. Široké tak, že byste je možná ani nezařadili do stejné škatulky. V nejlehčí formě kandaulismu jde v podstatě pouze o vizuální kontakt. Kandaulista rád předvádí svoji partnerku jiným mužům. Rád se pochlubí, ale nic víc. 

Může jít jen o posílání fotografií, ale také o možnost nahlédnout pod sukni během procházky. V této formě se kandaulismus potkává s exhibicionismem a voyerismem. Pro mnoho párů je tato úroveň tou nejzazší, kam se odváží dostat. Nejedná se totiž v podstatě o žádné narušení vzájemného vztahu.


Když jen dívat se nestačí (nebo stačí?)

vše o kandaulismu, kandaulismus jako fetiš, sdílení partnerky - bezpasaka.cz 3

Další úrovně už s tou předcházející mnoho společného nemají a lze je tak považovat za úplně jinou disciplínu. Také nároky na účastníky jsou mnohem větší. Zjednodušeně řečeno, jedná se o povolenou nevěru s vědomím partnera. 

A to buď za jeho fyzické přítomnosti nebo bez ní. Do těchto vod se bezpečně mohou pustit pouze páry s naprosto vyjasněným vztahem. Souhlas obou je nutností. Ovšem podstatný je hlavně ten vnitřní, který si dáváme sami se sebou. 

Kandaulistický vztah je velice křehkým světem, který může narušit a de facto úplně zničit jakákoliv pochybnost


Ze slovníku kandaulisty

Na tomto místě si uveďme kandaulistické názvosloví, které vychází z rozložení sil v tomto vztahu. Vycházím opět z nejčastějšího genderového rozložení. 
  • Samotný kandaulista se nazývá cuckold - česky paroháč. Už z tohoto označení je cítit, že dotyčný je v podřízeném vztahu k ostatním členům. Záleží ovšem na tom, jak moc. 
  • Sdílená partnerka se nazývá hotwife. Spíše než půjčovaným objektem by měla být tou, která vše kontroluje a určuje si pravidla. Ona je tou přitažlivou samicí, které už její stálý partner nestačí a ona potřebuje ukojit své touhy. 
  • Třetím do party, který v podstatě proniká do stávajícího vztahu, je bull. Opět z názvu můžeme vyčíst jeho roli. Není to zakřiknutý obdivovatel, který by měl být cuckoldovi vděčný za to, že se může milovat s jeho partnerkou. Ne, bull je ten, který přijde a vezme si co chce. 

Kdo chce kam aneb vlastní iniciativa

vše o kandaulismu, kandaulismus jako fetiš, sdílení partnerky - bezpasaka.cz 4

Realita se ovšem neřídí pouze tím, jak na nás působí názvy jednotlivých účastníků. Všichni z nich se mohou různě pohybovat na submisivně-dominantní škále a z jejich vzájemné pozice vychází konečné rozložení vztahu.

Dle zážitků samotných kandaulistů na českém diskuzním fóru Kandaulismus.cz je mnoho variant, jak jedinec dospěje ke kandaulistickému vztahu. Myslím tím nyní z pohledu cuckolda a hotwife. Samozřejmě je otázkou, nakolik zde najdeme reálné situace a nakolik se jedná o fantazie pisatelů. 

 

Dle výzkumu má fantazie o sdílení partnera přibližně 15 % mužů a 4 % žen. Je samozřejmě otázkou, kolik z nich dovede přetavit své sny v realitu 

 

V prvním případě je hlavním iniciátorem cuckold, který žije v klasickém vztahu, má ovšem kandaulistické představy. Najít odvahu svěřit se s nimi partnerovi může ve spokojeném monogamním vztahu stát mnoho sil. 

Na vině je hlavně strach z reakce partnera. Může to být pro něj šok, se kterým se bude těžko vyrovnávat. Mylně se také může domnívat, že je to známka úpadku vztahu. Je tomu spíše naopak, neboť takové přiznání může ustát jen opravdu silný vztah. 

V případě, že dojde k přiznání a jeho kladnému přijetí, byť po dlouhém rozmýšlení, je třeba najít bulla. Zde už záleží na domluvě obou partnerů, zda budou třetího do postele (i když v ní nakonec skončí jen dva) hledat spolu, nebo pouze jeden z nich. Následně je také třeba domluvit pravidla celého aktu tak, aby opravdu nedošlo k narušení vztahu. 


Šokující iniciace do nového fetiše

vše o kandaulismu, kandaulismus jako fetiš, sdílení partnerky - bezpasaka.cz 1

Iniciačním okamžikem kandaulistické etapy života může být také zásah z vnějšku. Není jistě překvapením, že mnoho mužů ne úplně dobře snáší, když se okolo jejich partnerky točí další muži. Je jedno, zda jsou to kolegové z práce nebo kamarádi nebo dokonce bývalí partneři. 

Muž je od přírody žárlivý tvor a takovéto kontakty v něm vzbuzují různé představy. A je jedno, zda jsou postavené na reálných základech nebo jde opravdu jen o domněnky. 

Důležitý je důsledek takových představ. Zatímco někoho dovede nastalá situace k žárlivým scénám a dozajista až ke konci vztahu, u jiného může vyvolat vzrušení. 

Takový jedinec může pociťovat zmatení, ale je vysoce pravděpodobné, že chtíč po ukojení vlastních choutek převáží nad majetnickými pudy. Stejně jako v předchozím případě dochází časem ve vztahu ke konfrontaci obou partnerů. 

Hotwife může být tímto vyznáním pohoršena nebo zklamána. A to i v případě, kdy již ve svém portfoliu měla několik záletů. Pokud se však s novou situací srovná, může si při mimopartnerských vztazích navíc užít i zajímavou hru. 


Pestré variace kandaulismu

vše o kandaulismu, kandaulismus jako fetiš, sdílení partnerky - bezpasaka.cz 5

Možností toho, co se po nastolení nového řádu bude dít, je mnoho. Projděme si tedy jen několik bodů, které nám tuto variabilitu nastíní. 
  • Cuckold nemusí být přítomen setkání hotwife s bullem.
  • Bull o celém vztahu nemusí vědět. Je pouze na kandaulistickém páru, jak moc jej zasvětí.
  • Hotwife může s bullem pouze zajít na skleničku. Sex není nutný.
  • O svých zážitcích může hotwife cuckolda informovat průběžně zprávami nebo mu posléze o všem vyprávět. A nebo nechat náhodně zapnutý telefon při samotném aktu.
  • Cuckold si po dobu akce může (nebo je přinucen) nasadit na penis pás cudnosti neboli klícku, která mu znemožní vlastní uspokojení. V extrémních případech může být takto uzamčen i několik dní v kuse. 
  • Po návratu domů může hotwife přinutit cuckolda vylízat zbytky bullova semene z její pochvy. Stále však může cuckoldovi být znemožněno vlastní uspokojení.
  • V nejextrémnějších případech se může hotwife nechat za cuckoldova vědomí bullem oplodnit.


Kandaulistův konec

vše o kandaulismu, kandaulismus jako fetiš, sdílení partnerky - bezpasaka.cz 6

Ještě jednou připomenu, že do kandaulistického vztahu mohou bez následků vstoupit opravdu pouze páry, které si výhradně důvěřují a mají mezi sebou vše vyjasněno. V případě vnitřního nesouhlasu jednoho z partnerů může dojít k nevratnému narušení vztahu a jeho následnému rozpadu. 

Na úplný konec se ještě vraťme zpět do antického Řecka. Dlužím vám totiž zakončení příběhu o králi Kandaulovi. Strážce Gýgés byl během svého šmírování královnou Nyssií odhalen. Ta si na své cti velmi zakládala a byla celou situací velmi pohoršena. Dala tak Gýgésovi na výběr ze dvou možností. Buď spáchá sebevraždu, nebo zabije krále a zaujme jeho místo. A to jak na trůně tak po boku královny. 

Gýgés zvolil druhou možnost. Zavraždil krále Kandaula, čímž ukončil panování Héraklovské dynastie. Po svatbě s Nyssií se sám stal králem a založil novou Lýdijskou vládnoucí dynastii.

Podobný konec potká i mnohého moderního kandaulistu.

 


Mohlo by vás zajímat:

Úvod do světa fetišismu

Latex, sex a BDSM

Průvodce TOP knihami o nevěře

Pás cudnosti a vzrušující trojka

 

 

      banner bezpasaka.cz   

 

porn banner bezpasaka.cz

 

banner holky na sex bezpasaka

© Bezpasaka.cz

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Vlastík
Jsem matematik, analytik a dlouholetý sexuální teoretik. S psaním převážně povídek jsem začal již na střední škole. Postupem času se však vytrácela inspirace a chuť. Občas mě napadaly zajímavé obraty, ale nedokázal jsem je více rozvést.

Uběhlo mnoho let, přišla i nějaká ta praxe napříč různými oblastmi lidské činnosti a mně se zastesklo po psaní. Objevil jsem možnosti copywritingu a začal psát krátké články na různá témata. A protože se hodně zajímám o sex a vše s ním spojené, příležitost psát pro Bezpasáka mě zaujala na první dobrou.

Psaní mě neživí, ale co není, může být. Prozatím mi postačí, když se čtenář poučí, inspiruje a hlavně se mu článek bude líbit.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Vanilkový sex nerovná se nuda. Stačí trochu okořenit

01.12.2021 - 08:00

Vanilkový sex je zkrátka klasika. Stejně jako vanilková zmrzlina. Normální, běžný, konvenční.

Zobrazit článek

Michelle

25.11.2021 - 10:00

Prsty jsi roztáhla Michelle píču, mý koule držíš v puse a nadržený ocas nasměruješ do té růžové a otevřené díry!

Zobrazit článek

Erotické snění

30.11.2021 - 08:00

Bradavky jsou ještě více naběhlé a Ty hlasitě vzdycháš. Chytnu a podržím si Tě za boky a trochu se natáhneš a uchopíš mého mazlíka již pěkně tuhého. Malinko jej pohoníš a já přistoupím co nejblíž

Zobrazit článek

5 nejčastějších pohlavních nemocí pánů mužů a jejich prevence

19.11.2021 - 07:00

I páni mají své mužské záležitosti. V případě pohlavních chorob se však může jednat o holou katastrofu. Čím nejčastěji trpí mužská chlouba?

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky