Levné parfémy nezaujmou. Který vybrat pro zvýšení přitažlivosti?
22.07.2019 - 20:45
Rady/Tipy
Autor: Jakub
   Přečteno: 2577x
Levné parfémy nezaujmou. Který vybrat pro zvýšení přitažlivosti?
Kdo by to byl řekl, že výběr toho správného parfému může být až takový oříšek. Avšak jestli chceš zapůsobit u žen, budeš ho muset rozlousknout. Jak správně vybrat parfémy, aby ladily s tvým oblečením a povahou?

Levné parfémy nezaujmou. Který vybrat pro zvýšení přitažlivosti? Kdo by to byl řekl, že výběr toho správného parfému může být až takový oříšek. Avšak jestli chceš zapůsobit u žen, budeš ho muset rozlousknout. Jak správně vybrat parfémy, aby ladily s tvým oblečením a povahou?

Co vše se v článku dozvíš:

  1. Levné parfémy nechceš. Jak je ale poznat?
  2. Základní dělení parfémů
  3. Parfémy vybírej hlavně dle vůně
  4. Správný postup výběru mužského parfému

 

Levné parfémy nechceš. Jak je ale poznat?

Levné parfémy dokážou spíše uškodit, než aby ti zvýšily šance u holek

Levné parfémy jsou skutečně zlo pro každého chlapa. Samozřejmě, existují takové, které vzhledem k nízké ceně nabízí celkem nadstandardní kvalitu, ale takových je minimum. Většinou na trhu ani moc dlouho nevydrží. Pokud na ně narazíš, dobře pro tebe, ale skutečně si dej pozor, zda se nejedná o sladkou vodu.

Parfémy se totiž dělí hned do několika kategorií, od nejslabších po nejsilnější, přičemž ty nejsilnější nejen, že obsahují kvalitní mix vůni, ale také i dlouho vydrží. Jestli si chceš vybrat ten správný parfém a jsi ochoten brát v potaz i fakt, že při výběru záleží, pro jakou situaci jej chceš použít, čti dál.

Základní dělení parfémů

Ano, parfémy jsou spíše pro ženy, ale i správný muž se snaží an druhé dobře působit

Sladká voda.  Naprosto slabý parfém. Zde označení levné parfémy platí jednoznačně, jelikož podíl látek aktivně vytvářejících vůni je zde velmi nízký, okolo 1 %. To má za následek nejen nízkou intenzitu vůně, ale hlavně i její krátkodobé působení. Parfémy z této kategorie můžeš použít v případě, že jdeš na schůzku, která nebude delší než 30 minut či hodinu. Vůně takového parfému totiž déle nevydrží. Obzvlášť v létě je trvání vůně skoro poloviční.

Kolínská.  Až 3 % vonných látek zamíchaných v 70 % roztoku lihu. Ano, bavíme se o kolínské, které může být skvělou volbou při delších schůzkách. Jen tak pro zajímavost. Původ názvu kolínské je silně spjat s městečkem Kolín na Rýnem, kde Johann (Giovanni) Maria Farina založil výrobnu nejstarší parfumérní společnosti na světě. Na počest města, které považoval za svůj nový domov, nazval danou směs parfému kolínskou. Název se uchytil a používá se dodnes, byť už se jedná spíše o kategorii než onu dávnou směs, jejíž recept je dodnes neznámý.

Toaletní voda. Naprosto nevhodný český překlad pro jedny z dražších, ale kvalitních mužských parfému. Koncentrace látek v Eau de Toilette vytvářejících vůni dosahuje až 5 %. Výdrž vůně se zde pohybuje v rozmezí 3 – 5 hodin. Jedná se o tu nejprodávanější kategorii. Parfémy z této kategorie nabízí jeden z nejlepších poměrů kvality a ceny, přičemž se jedná o velice dostupné produkty.

Parfémová voda. Pokud plánuješ skutečně dlouhou schůzku v rozmezí až 6ti hodin, nebo hledáš parfémy o skutečně vysoké kvalitě, vřele doporučuji, abys sáhl po parfémové vodě, kde koncentrace vonných látek dosahuje až 20 %! Intenzita a výdrž vůně je zde skutečně vysoká, a jestli chceš ukázat, že máš úroveň, vybereš si nějaký parfém přesně z této kategorie.

Duch Parfému. I když se nejedná o to nejlepší, co můžeš na trhu sehnat, 90 % všech ostatních parfému není schopno nabídnout kvalitu jako Esprit de Parfum neboli duch parfému. Výdrž parfému zde činí okolo 7 hodin. Podíl vonných látek ve směsi je až 25 %.

Parfém (Taktéž extrakt). Nejsilnější kategorie parfému vůbec. Výdrž až 24 hodin a podíl látek vytvářející vůni se zde pohybuje okolo 40 %. Jedná se o naprostý vrchol parfumerického umění. Avšak řada mužů volí spíše slabší varianty. Parfémy z této kategorie jsou spíše vhodnější pro ženy, které potřebují vůni po celý den.

Parfémy vybírej hlavně dle vůně

Správný parfém, podobně jako u kávy, poznáš podle vůně

Důvodem, proč si vlastně parfém kupuješ, je jeho vůně. Tj. alfou a omegou světa parfémů a voňavek. Avšak těch vůni je tolik, že se jeden může při jejich výběru snadno ztratit. Díky vůním může tvůj charakter a osobnost skvěle vyniknout nebo naopak i zapadnout. K čemu je jaká vůně dobrá?

Vodní

Svěží, lehká a ochlazující vůně. Naprosto perfektní, obzvlášť během léta, kdy pocit blízkosti vody, řek, moře a přehrad je skutečně osvěžující.

Dřevité

Miluješ procházky přírodou a vůni čerstvého dřeva? Chceš cítit kůru mladé borovice nebo starého cedru? Ano, přesně tak nějak ty sám můžeš na ženy působit, pokud se rozhodneš jít do dřevitých vůni, které jsou mezi muži velice oblíbené. Vhodné na schůzky do uzavřených a teplých prostor. Díky dřevitým vůním budeš působit více zemitěji a stabilně.

Kožené

Jestli máš skutečně vkus a chceš působit jako pán na úrovni, sáhni po kožených vůních. Ty zpravidla bývají dražší, ale také více společenské. Nalezneš zde vůni tabáku, dřevného dehtu či medu. Vůně z této kategorie jsou velmi specifické a hlavně ne tak běžně užívané. Jestli chceš vyniknout, jsou pro tebe tou správnou volbou.

Kapradinové

Zde se řadí snad všechny bylinné vůně. Jedná se převážně o vůně, jako je máta, šalvěj nebo levandule. Tyto vůně lze využít při menších společenských akcích či rodinných sešlostech.

Citrusové

Další ze série svěžích vůní, avšak podobně jako kůra mandarinky nebo cítronů disponuje hořkou složkou. Vhodné na léto.

Orientální

Velice specifickou kategorii tvoří orientální vůně, kde nalezneš takové vůně, jako je vanilka, hřebíček nebo skořice. Nalezneš zde sladké, hořké ale i trpké vůně. Vhodné do společnosti mezi přáteli.

Vonných kategorií je skutečně mnoho, ale tyhle jsou ty základní, které bys měl určitě znát, abys vybral přesně takovou vůni, která nebude splňovat jenom tvé požadavky, ale i požadavky ženy, na kterou se snažíš zapůsobit. Jestliže teď už znáš základní rozdělení vůni i kvality, jak správně postupovat při koupi?

Správný postup výběru mužského parfému

Vše není úplně jednoduché jak se zdá. Nepřeceň sílu svého čichu

Ze všeho nejdřív si skutečně ujasni, co za kategorii vůni skutečně chceš. Chceš vůni na léto nebo na zimu? Zpravidla platí, že čím vyšší teploty okolí jsou, tím intenzivnější vůně bývá. Je to dáno tím, že póry kůže, které parfém nasály se v teple více potí a vůně se tak více a rychleji vylučuje. Proto počítej, že na léto chceš svěží a lehké vůně, zatímco v zimě půjdeš do těžkých a zemitých.

Každopádně, je důležité mít vybráno ještě před výběrem v obchodě. V obchodě ti totiž nabídnou testovací proužky, dle kterých si můžeš vybrat parfém, který se ti skutečně zamlouvá. Problém však nastává při delším testování vůní. Platí, že po 3 nebo 5 testech už bývá čich otupělý a správné vyhodnocení toho pravého parfému je už obtížné. Proto se snaž testovat, co možná nejméně.

S testováním souvisí i menší znalost terminologie a toho, co je vůbec na výběr. Samozřejmě, v obchodě ti vždy poradí a vše ti i vysvětlí, ale určitě se nechceš zbytečně moc dlouho zdržovat nebo vybrat nesprávný produkt. Také doporučím jít do vybraného obchodu zcela bez stresu a naprosto v klidu. Pokud máš na spěch, odlož koupi na jindy. Raději vybrat správně, než na sebe plácat něco, co nechceš.

Nezapomeň, že vůně není všechno

 I když ti vhodný výběr správného parfému dokáže jednoznačně zvýšit šance na jakémkoliv rande, nepodceňuj  svou vizáž nebo špatný dech. V našem magazínu se kromě sexu věnujeme i činnostem, které sexu předchází. Proto běž a přečti si i tento článek o oblékání a zde o tom, jak eliminovat zápach z úst. Pokud ti to nebude stačit, pročti si celý náš blog. V mnoha článcích se zmiňujeme, co přesně dělat, abys u žen uspěl.

 

Mohlo by tě zajímat

Signály, díky kterým poznáte, že vás chce. Jak zabodovat a přivést večer do finiše?

Způsob komunikace, díky které si získáš její zájem. Jak na to?

Erotické pomůcky pro muže. Bourají brány rozkoše a prospívají zdraví.

Zdravé a chutné sperma. Nejde to hned, ale výsledky se dostaví!

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Jakub
Miluji sport. Bavíme mě překonávání vlastních hranic a vybíjení se při fyzických aktivitách. Sex je pro mě další fyzickou aktivitou, která si zaslouží své místo slávy v mém copywriterském portfoliu.

Ať už se jedná o rady a tipy, erotiku s humorem, legislativu v oblasti prostituce nebo podrobný návod, jak být lepší verzí sebe sama, vždy se snažím vám čtenářům přinést to nejlepší. Vážím si vás a jsem rád, že se mohu společně s ostatními redaktory podílet na tvorbě bezpasáka, nejlepšího blogu o erotice v ČR.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.
b

Podobné články

Podcast Bezpasáka 13.díl: S Petrem Baudyšem o VR světě pro dospělé

26.02.2021 - 08:00

Podcast Rodina, prostituce a podnikání je jedinečný. Stejně jako server Bezpasaka.cz. Kryštof Kopecký a Iva Dopitová. Jdeme s kůží na trh. Jako podnikatelé, jako manželé i jako rodina. A věřte, že rodina, prostituce a podnikání v jednom balíčku, je slušná jízda.

Zobrazit článek

Zpátky do formy

25.02.2021 - 06:00

Každý nádech to jen umocňoval a vztyčené bradavky všem na odiv dávaly najevo, že se spodním prádlem nebude obtěžovat.

Zobrazit článek

Osobní ochranka prostitutek. Jak zůstat v mezích zákona?

24.02.2021 - 08:00

Na českých erotických privátech a v eskort servisu najdete jen málo žen, které by otázku bezpečnosti vůbec neřešily a nechávaly to náhodě. Jak mít ochranku a nestát mimo zákon?

Zobrazit článek

Podcast Bezpasáka 12.díl: S Tomášem Zelinkou o investicích, sex dolls a erotice

23.02.2021 - 07:00

Podcast Bezpasáka 12.díl: S Tomášem Zelinkou o investicích, sex dolls a erotice

Zobrazit článek