Největší předsudky vůči prostitutkám? Víme, kde se vzaly I.

04.05.2022 - 14:10
Prostituce
   Přečteno: 1971x
Všechny prostitutky jsou cizinky. Jeden z největší předsudků, který dnes už neplatí. Víte, jaké jsou ty další a kde se vzaly?

Vybavíte si, kolik různých nesmyslů o prostitutkách už jste slyšeli? A některým jste možná bez problémů uvěřili, protože je prostě považujete za realitu. Tak jen namátkou. Nejde je znásilnit. Všechny jsou frigidní. Všechny jsou i na holky.

Dokázali byste říct, kde se tyhle předsudky o prostitutkách vzaly? Že ne? Vezmu je tedy jeden po druhém a zkusím vám na to odpovědět. Je jich požehnaně, takže by se do jednoho článku nevešly. Už brzy se tedy můžete těšit na druhou část.

Obsah:
1. Všechny prostitutky jsou cizinky
2.Prostitutky nemají žádná práva a nelze je znásilnit
3. Jen prostitutky chodí ven po setmění a vyzývavě oblečené

1. Všechny prostitutky jsou cizinky

Jak to vzniklo?

Cizinky byly mezi prostitutkami už v Babylóně kolem roku 2800 př. Kr. Ve starověkém Izraeli musela prostitutka žít od svých příbuzných v dostatečné vzdálenosti. A podmínkou bylo, aby muž, se kterým byla, neznal jejího otce nebo bratry, a tak jim nedělala ostudu. 

I ve středověku byly prostitutky často cizinky. V 19. století je doložena zvýšená dobrovolná migrace prostitutek – například z Evropy do severní a jižní Ameriky. Ale ve stejné době se rozmohl i obchod s bílým masem, kdy byly ženy do ciziny násilně zavlečeny.

Jaká je skutečnost?

Podle údajů různých organizací převažují mezi prostitutkami v ČR ze 70 – 90 % Češky v sociální nouzi. Ale ještě před pár lety si média zjednodušovala prostituci na problém cizinek a Romek. To vedlo k názoru, že prostituce není problém české společnosti, protože se netýká Čechů. Toto se hodně změnilo.

I díky Spolku pro ochranu žen, už média vědí, že v ČR převažuje sociálně motivovaná prostituce českých občanek. Veřejné mínění se ale mění v jakékoliv zemi pomalu. Takže se dá očekávat, že s tímto předsudkem budeme ještě chvíli jako společnost bojovat.

2.Prostitutky nemají žádná práva a nelze je znásilnit

Jak to vzniklo?

Ve Starém zákoně se znásilnění považovalo za poškození majetku muže, nikoliv neposkvrněnosti ženy. Muž pak musel zaplatit plnou cenu panny a oženit se s ní. Když muž ve středověku napadl nevinnou ženu, bylo to žalovatelné. 

Ale když bylo podezření, že se chovala jako prostitutka, padala vina na ni. V praxi mohl muž jakoukoliv ženu snadno označit za prostitutku a znásilnění tak bylo prakticky legální. Dopustit se násilí na prostitutce nebylo považováno za zločin. Podle středověkého katolického seznamu hříchů bylo znásilnění vedlejší formou manželské nevěry, nebyl to hřích. 

Jaká je skutečnost?

Prostitutka je žena jako každá jiná a může se stát obětí znásilnění podle Trestního zákona. Policie ČR má ze zákona povinnost vyšetřovat znásilnění prostitutky, stejně jako znásilnění ženy, která vykonává jinou profesi. 

Prostitutka má právo si určit podmínky, za kterých poskytne sexuální služby. Může odmítnout poskytnout sexuální službu. Za znásilnění se považuje například to, pokud zákazník odmítnutí nerespektuje a použije násilí.

3. Jen prostitutky chodí ven po setmění a vyzývavě oblečené

Jak to vzniklo?

Ve starověkém Řecku nesměly prostitutky na ulici před soumrakem, aby je neviděly ctnostné ženy a nezletilí. Ve středověké Evropě ženy nemohly vycházet samy na ulici v neobvyklých hodinách nebo na neobvyklých místech, jinak jim hrozilo označení za prostitutku a skupinové znásilnění.

Jaká je skutečnost?

Ženy v dnešní západní Evropě, kam řadím i Českou republiku, mohou být označeny za prostitutky ne proto, že se pohybují po ulici samy po setmění. Ale proto, že jsou oblečené “vyzývavě“, například ve velmi krátké sukni. Ve většině evropských států není vysoké riziko hromadných znásilnění osamělých žen, ani vysoké riziko obvinění, že jsou prostitutky, pokud vyšly na ulici po setmění. 

Ve skutečnosti se dnes stírají rozdíly v oblékání mezi “slušnými ženami“ a prostitutkami. Prostitutky se mnohdy snaží pohybovat na ulici nenápadně, aby nebudily pozornost. Mnohým by bylo nepříjemné, kdyby kolemjdoucí poznali, že jsou prostitutky. Často se oblékají elegantně a nejsou vyzývavé. Oproti tomu některé “slušné ženy“ mohou z důvodu oblečení budit dojem prostitutek a mohou být terčem obtěžování na ulici.

Zaujal Vás tento článek? Brzy se můžete těšit na 2. část, kde se podíváme na další předsudky vůči prostitutkám, a na to, jak vznikly.


banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz   

porn banner bezpasaka.cz

© Bezpasáka

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Mezinárodní den ženského orgasmu 8.8.

08.08.2022 - 09:00

Začátek srpna, 8. 8. 2022. Dvě stojaté osmičky vedle sebe značí jediné – Mezinárodní den ženského orgasmu.

Zobrazit článek

Záhadný cizinec

07.07.2022 - 09:00

Dominika byla žena ve středních letech. Před pár měsíci byla nucena v podnikání vyhlásit bankrot a dluhy, které ji zůstaly na krku byly příčinou rozpadu jejího manželství.

Zobrazit článek

Někdo to rád horké. Hrátky s voskem – od teorie k praxi

06.07.2022 - 08:00

Co se vám vybaví, když se mluví o svíčkách v souvislosti se sexem? Je to vidina romantického milování na plátcích růžích ve světle plápolajících svíček? Nebo jsou to spíše BDSM praktiky?

Zobrazit článek

Zaměřeno na bradavky: Jak si s nimi hrát?

29.06.2022 - 08:06

Bradavky jsou jednou z nejdůležitějších erotogenních zón a přitom jsou při sexu často opomíjené.

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky