Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Nevěra a sex za peníze v Čechách. Unikátní průzkum vás překvapí.

20.11.2021 - 13:56
Zdraví
Autor: Svatava
   Přečteno: 5176x
Nevěře a sexu za peníze se věnuje průzkum, který vypracoval server Bezpasaka.cz. Unikátní studie, které se zúčastnilo přes 1800 respondentů, přinesla mnohé zajímavé informace o přístupu Čechů k nevěře a placeným sexuálním službám. Prosím, seznamte se s výsledky. Překvapí vás.

Nevěra a sex za peníze v Čechách. Unikátní průzkum vás překvapí. Nevěře a sexu za peníze se věnuje průzkum, který vypracoval server Bezpasaka.cz. Unikátní studie, které se zúčastnilo přes 1800 respondentů, přinesla mnohé zajímavé informace o přístupu Čechů k nevěře a placeným sexuálním službám. Prosím, seznamte se s výsledky. Překvapí vás.


Obsah:


Nevěru Češi odsuzují, ale nebrání se jí

Průzkum, kterého se v červnu 2019 zúčastnilo přes 1800 respondentů napříč českou společností ukázal, že i když 81,1 % dotazovaných nevěru odsuzuje, tak si ji stejně 41,9 % dopřává. Z průzkumu také vyplývá, že 16,4 % tázaných osob má zkušenost s placenou sexuální službou

 

sex z apeníze Bezpasaka.cz

 

Starší generace o nevěře a sexu za peníze nemluví

Překvapilo nás, že dotazník vyplňovali převážně respondenti do 50 let. Starší generace prakticky odmítala průzkum vyplnit. Domníváme se, že jde o dopady výchovy, kde se dříve o tématech jako nevěra či prostituce prakticky nemluvilo a lidem narozeným před padesáti lety a více je nepříjemné se k tomu vyjadřovat.“ Říká Iva Dopitová, ze serveru bezpasaka.cz, zadavatele průzkumu.


Kdo je nevěrný?

  • Ze všech respondentů, kteří přiznali nevěru (757), je 48,7 % ve věku 31–50 let, což znamená, že nevěra je častější v produktivním věku po třicítce
  • Další zajímavé zjištění z průzkumu je fakt, že ženy jsou více nevěrné než muži – 44,0 % žen přiznalo nevěru ve vztahu oproti 39,1 % u mužů. 
  • Pravděpodobnost akceptace nevěry u partnera je minimální (2,1 %), pokud účastník průzkumu sám nikdy nevěrný nebyl. 
  • A i když nevěrný byl, stejně je nevěra jeho partnera ve 24,3 % důvodem k rozchodu. 
  • Jen 10,6 % respondentů, kteří sami byli nevěrní, odpustí i nevěru partnerovi.

 

nevěra a sex za peníze Bezpasaka.cz

 

Kolik Čechů má zkušenosti s placenými sexuálními službami?

  • Co se placených sexuálních služeb týká, nepovažuje je 19,5 % dotazovaných za nevěru. 
  • Z toho muži nevidí v sexuální službě nevěru ve 30,3 % (234 responzí). 
  • Naopak ženy si pouze v 11,5 % (118) myslí, že využít placenou sexuální službu není nevěra

 

pohled mužů a žen na nevěru Bezpasaka.cz

 

Z výzkumu vyplynulo, že využití placených sexuálních služeb je z pohledu nevěry morálně akceptovatelnější než kamarád/ka s výhodami či jednorázový sex se známostí z baru. Jako nejméně nemorální je pak vnímán sex se sexdoll (realistickou pannou).

Nejčastěji zmiňovaným důvodem pro využití placených sexuálních služeb je fyzická potřeba u mužů, protože průzkum ukázal, že s placenými sexuálními službami má zkušenost 36,2 % ze 773 mužů, oproti tomu u žen je to pouze 1,6 % z celkových 1030 dotázaných.


Jak je na tom český sexbyznys

Situace kolem placených sexuálních služeb je v České republice alarmující. Podle neziskové organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R), která se problematice sexuálních pracovnic dlouhodobě věnuje, roste v sexbyznysu počet matek samoživitelek, je jich dnes více jak polovina žen (60 %) a počet žen samoživitelek se dvěma dětmi se za posledních 10 let dokonce zdvojnásobil (20  %). 

Jde tak až o 7 000 až 8 000 žen, co si sexem zajišťují obživu a prostředky na péči o své děti. Tyto pracovnice neodvádí muže od rodin, jako tomu často bývá u milenek a letmých známostí. Naopak, nabízejí jasně specifikovanou službu s přísnými pravidly.

 

kde platí lidé nejvíce za sex? Bezpasaka.cz

 

Bezpasaka.cz nabízí sexuálním pracovnicím individuální přístup, respekt a podporu

Dívkám a ženám, které pracují jako sexuální pracovnice a zároveň jsou v těžké životní situaci, tým serveru bezpasáka nabízí individuální péči v podobě přímé a bezplatné podpory na telefonu pro založení a správu inzerce. 

Je schopen těmto ženám zprostředkovat kontakt s organizací ROZKOŠ bez RIZIKA, která sexuálním pracovnicím nabízí bezplatné a profesionální zdravotní a sociální služby. Stejně jako R-R iBezpasaka.cz podporuje destigmatizaci žen, které poskytují placené sexuální služby

Je to práce jako každá jiná. Prostituce není nevěra, ale normální služba.“ říká Iva Dopitová, manažerka serveru bezpasaka.cz.


Články v médiích vycházející z průzkumu Bezpasaka.cz


Tisková zpráva a grafy ke stažení

Výzkum nevěry a sexu za peníze v České republice WordPDF.

Grafy ke stažení ZDE.

 

 

banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz banner Nicol naughty harbor bezpasaka.cz

porn banner bezpasaka.cz

© Bezpasáka

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Svatava

Jsem člověk mnoha zájmů a dovedností potřebující ke spokojenému životu tvůrčí a smysluplnou práci. Mluvit a psát o tématech, která jsou tabu, mě baví. Práce s texty a jejich vizuálem je mou hlavní pracovní náplní pro jedinečný erotický blog Bezpasáka. 

Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Mezinárodní den ženského orgasmu 8.8.

08.08.2022 - 09:00

Začátek srpna, 8. 8. 2022. Dvě stojaté osmičky vedle sebe značí jediné – Mezinárodní den ženského orgasmu.

Zobrazit článek

Záhadný cizinec

07.07.2022 - 09:00

Dominika byla žena ve středních letech. Před pár měsíci byla nucena v podnikání vyhlásit bankrot a dluhy, které ji zůstaly na krku byly příčinou rozpadu jejího manželství.

Zobrazit článek

Někdo to rád horké. Hrátky s voskem – od teorie k praxi

06.07.2022 - 08:00

Co se vám vybaví, když se mluví o svíčkách v souvislosti se sexem? Je to vidina romantického milování na plátcích růžích ve světle plápolajících svíček? Nebo jsou to spíše BDSM praktiky?

Zobrazit článek

Zaměřeno na bradavky: Jak si s nimi hrát?

29.06.2022 - 08:06

Bradavky jsou jednou z nejdůležitějších erotogenních zón a přitom jsou při sexu často opomíjené.

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky