Nezájem o sex a nízké libido? Nakopněte svůj testosteron těžkým, ale efektivním způsobem!

30.04.2021 - 14:37
Zdraví
Autor: Jakub
   Přečteno: 4177x
Jestli skutečně hledáte příčiny vašeho nízkého sex drivu i následná těžká řešení, jste na správném místě. Co dělat, abychom se opět cítili jako chlapi?

Jestli hledáte snadné cesty a způsoby, jejichž efekt odezní tak rychle, jak přijde, klidně článek uzavřete a pokračujte dál. Jestli však skutečně hledáte nejen příčiny vašeho nízkého sex drivu, ale i následná těžká řešení, jste na správném místě. Otázka tedy zní, co dělat, abychom se opět cítili jako chlapi?


Obsah:


Pozor! Míra libida úzce souvisí s úspěchy v osobním životě

Kdo by to řekl? Přitom se jedná o často opomíjený fakt. Všichni se soustředí z převážné většiny na kvalitu sexuálního života, která je silně spjata se sexuálními tužbami, ale málokdo už řeší, že naše touha souložit vlastně reflektuje i míru našeho zápalu, motivace, touhy vyhrávat, odhodlání a kreativity. Samozřejmě říct to jako fakt, jen tak do vzduchu bez uvedení reálných podkladů, je nepřesvědčující, proto se podíváme, jak to funguje na biologické úrovni.

Naše psychika a nálada je vytvářena funkcí celého našeho nervového systému, ať už se jedná o mozek nebo nervy vedené napříč tkáněmi. Každý zná ten efekt kávy a kofeinu, který nás zázračně probere a povzbudí. Jak je to možné? Kofein stimuluje nervovou soustavu k vyššímu výkonu. Díky tomu je pro nás vykonávání všech duševních úkonů značně jednodušší. Jenže kofein je netrvalá, rychle vyprchávající aktivní stimulační látka s rychlým nástupem, ale i spádem. To, na co se my jakožto muži musíme zaměřit, je testosteron.

Nervová soustava lidského těla, ale i řada jiných tkání (svaly, kůže, oči, kosti), silně reagují na testosteron a jeho „derivát“ dihydrotestosteron, který má mnohonásobně silnější androgenní účinky (ty zapříčiňují vznik druhotných pohlavních vlastností).  Jednoduše řečeno, čím více máme v krevním oběhu i tkáních volného testosteronu, tím je nervová soustava činná a my jsme více proaktivnější, nepropadáme depresi, apatii, prokrastinaci a máme mnohem vyšší úroveň sexuálních tužeb.  Než být neustále závislý na kávě je lepší se zaměřit na příčiny, proč v prvé řadě mají muži nižší hladinu testosteronu. Jaké to jsou tedy důvody?

Příčiny nízké hladiny testosteronu

Fyzikální příčiny:

 • Vysoká míra konzumace vařených a průmyslově zpracovaných potravin.
 • Kouření.
 • Vysoká míra užívání alkoholu.
 • Nedostatek pohybu, sedavý způsob života.
 • Distanc od přírody, uzavřenost v moderním světě plném dopravy, smogu a kanceláří.
 • Vysoká úroveň stresu a konzumace stimulantů (káva, cukr, energetické nápoje atd.).
 • Nedostatek spánku.
 • Přepracovanost.

Psychické příčiny:

 • Odmítání životních výzev.
 • Závislost na komfortní zóně.
 • Strach z prohry.
 • Odmítání sexu a potěšení z něj.
 • Závislost na pornu.
 • Nedůvěra v sebe sama a pocit méněcennosti.
 • Sebeponižování a potřeba zavděčovat se.

Jak je z výše uvedených seznamů patrné, příčiny nízké hladiny testosteronu a tím pádem i libida, máme převážně díky výdobytkům moderní doby. To co si hlavně musíme uvědomit je, že znalost daných příčin nám pomůže na naší cestě k vyšší hladině testosteronu, motivaci, vůle a libida. Není to o tom, přečíst si daný seznam a být zklamaný z toho, že řadou bodů disponujete. O tom to skutečně není.

Většina lidí na podvědomé úrovni cítí a vnímá jednotlivé body a není plně spokojena s tím, že je ve svém životě má, ale pro pocit relativní spokojenosti a udržení se v komfortní zóně se raději na dané body dívat nechce a celou záležitost odsune někam do pozadí mysli. Ve chvíli, kdy si připustíme, že skutečně děláme řadu věcí špatně, tak přichází částečné psychické vysvobození, protože skutečně si přiznat chyby/příčiny vyžaduje mnoho odvahy a je to prvním krokem k lepšímu já, které oplývá vysokou mírou vitality, odhodlání, sebevědomí a dravosti, jak po úspěchu, tak i ženách.

Jak již bylo zmíněno v titulku článku, není zde žádná zázračná pilulka, která by vše vyřešila, ale existují způsoby, které výsledky zaručeně přinesou, jenom vyžadují konstantní práci a pomalou změnu životního stylu. Skutečně nejde o to ze dne na den vše od základu změnit. Pokud jste motivovaní a nadšení takovou ráznou změnu udělat, tak do toho! Super! Proč se zbytečně brzdit?

Avšak pro řadu z nás je vhodněji si vždy vybrat jednu příčinu a na té pracovat. Jakmile ji značně omezíme či kompletně odstraníme ze života, přesuneme se k té druhé. Je to pomalá mravenčí práce, ale naprosto efektivní. A nebojte se, v článku poukážu i na řadu vychytávek, které pomůžou.

Spánek, pohyb a strava pro produkci hormonů

Tím největším základem, který je potřeba řešit pro nakopnutí našeho organismu, tvorby hormonů a hormonální rovnováhy je trojice spánek, pohyb a strava. Díky pravidelnému stravování, pohybu a dostatečném pravidelném spánku si v životě vytvoříte základní stabilizační body, díky kterým se následně můžete rozvíjet dále.

Spánek

U spánku se řeší jeho dostatečnost a pravidelnost. Nejlepším způsobem je nastavení si přesné časové hranice, kdy půjdete spát a v kolik budete vstávat. Nejlepší je délka spánku okolo 8 hodin. Pokud máte potřebu spát více, značí to, že jste značně vyčerpaní. Proto klidně pár dní spěte i 10 hodin.

Avšak pokud potřeba dlouhého spánku dlouhodobě přetrvává, nejspíš bude problém někde v organismu v určité chronické zátěži či nemoci (štítná žláza, silné přetěžování organismu během dne apod.). Spánek je nadmíru důležitý. Pomáhá odbourávat stresový hormon zvaný kortizol, vylučovat množství růstového hormonu i testosteronu.  A to nezmiňuji podstatný pozitivní efekt spánku na lidskou psychiku.

Pohyb

Tělo je jako biologický stroj. A ten potřebuje palivo pro svou funkci (strava), aktivitu své funkce (pohyb) a řádné opravy (spánek). Stroj, který se nepoužívá, chřadne. Nepoužívané auto, začíná rezivět, manžety praskají a součástky si začínají sedat. Následná jízda po letech stání je pro auto nebezpečná, jelikož bez aktivní činnosti se řada součástek nepromazala olejem a usazeniny v motoru doslova přilnuly k materiálu. U lidského těla to funguje stejně.

Pokud se nehýbeme, nevyužíváme naši svalovou tkáň, srdce si odvykává na zátěž, cévy jsou méně pružné a my postupně jako nepoužívaný automobil chřadneme. A přitom stačí ze začátku chodit na procházky, posléze běhat a ve finále nejlépe přejít k silovému tréninku všech svalových partií, který spustí silnou produkci testosteronu. Navíc nabudeme i vysoké úrovně sebevědomí z naší lepší fyzické kondice i síly.

U pohybu vždy dbejte na pravidelnost. Kupříkladu chodíte běhat v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli děláte kliky, dřepy a shyby. Sport je asi tím největším nakopávačem produkce testosteronu ze všech zmíněných způsobů v tomto článku. Určitě si veďte deník svých výkonu a zapisujte si kolik kliků, dřepů a shybů jste udělali každý trénink a jak dlouhou trasu jste v jakém čase zaběhli. 

Každý trénink se snažte přidat třeba o 100 metrů delší trasu či o 1 opakování cviku více. Výsledky se dostaví. Navíc vy sami uvidíte ve svém deníku nárůst svého výkonu a budete maximálně spokojeni a motivování, což ještě více podpoří hladinu testosteronu a sexuální apetit.

Strava

Pakliže však automobil krmíme nekvalitním říznutým palivem, tak se při své činnosti poškodí a musí do servisu. My fungujeme stejně, a pokud se budeme krmit nekvalitními potravinami, nejen že se nám bude obtížně fungovat, ale časem si vytvoříme i řadu chronických onemocnění jako je vysoká míra špatného cholesterolu, vysoký či nízký krevní tlak nebo chudokrevnost a snížená kondice. Co ale tedy jíst a co naopak nejíst pro vysokou hladinu testosteronu?

Testosteron se jednoduše vytváří z lipidů neboli tuků. Proto byste ve stravě měli mít dostatek této složky, ale v co nejlepší formě.  Takové smažené hranolky či sýr není dobrým zdrojem, ale ořechy, semínka, panenský olivový olej či vejce už ano. Celkově do stravy zařaďte více zeleniny, luštěnin a uberte masa, mléka a tvarohu. Maso, které se rozhodnete konzumovat, kupujte vždy v té nejlepší kvalitě, vyplatí se to.

Mezi potraviny, které značně podporují tvorbu testosteronu, patří chilli, zázvor, česnek, petržel, žampióny, cibule a kysané zelí. Ano, existuje zde pojítko. Většina pálivých jídel skutečně zvyšuje tvorbu testosteronu sama o sobě. Avšak při pocitu štípání v žaludku pálivá jídla omezujeme. Osobně můžu doporučit denně stroužek česneku na oběd, syrový zázvor k poobědové svačině a chilli do večerního salátu s ořechy a semínky.


Suplementy, které pomůžou

Suplementy, doplňky výživy a čaje nám značně mohou na naší cestě za lepším spánkem, výkonem i výživou pomoci. Dnes je řádově ten problém, že potraviny neobsahují tolik mikroživin jako kdysi. Zelenina i ovoce se pěstují velice rychle jen se základním hnojivem a dozrávají někde v kamionu. Proto pokud začnete suplementovat multivitamíny a multiminerály, váš zdravotní stav se viditelně zlepší, obzvlášť pokud jste stravu a živiny nikdy předtím neřešili.

Pro další posílení tvorby testosteronu je vhodné užívat přípravky jako je indický ženšen (ašvaganda), kořen maca a kotvičník. Jedná se o skvělé přírodní pomocníky. Sice chvilku trvá, než zaberou, ale po pár týdnech mám vyzkoušené, že přichází silná ranní erekce, zvýšené libido, nárůst motivace i chuti do života. Avšak suplementace nikdy nenahradí plně pohyb, spánek ani řádnou stravu. Jsou to pomocníci, ale nikoliv zázraky. Byť jsou účinné, nenechte se zlákat až příliš krásnými popisky a recenzemi na eshopech. Skutečně užívejte jenom studiemi ověřené produkty.


Na co nezapomenout?

Na vliv alkoholu, kouření, přepracovanosti a užívání stimulantů. Ano je toho skutečně hodně, co lze dělat a jak si pomoci už jenom na poli fyzické roviny práce se svým tělem. Nemusíte se tedy obávat, že nebudete vědět co a jak. Těch provazů, za které se můžete chytnout je skutečně mnoho a sami nakonec najdete ty, které jsou pro vás ty nejvhodnější.

Každopádně omezte užívání kofeinu, který se vyskytuje jednak v kávě, ale také i v řadě energetických nápojů. Buď omezte pití kávy na jednu, nebo dvě kávy týdně (pokud pijete několik káv denně, tak postupně během třeba dvou měsíců přestávejte) nebo místo dvou lžiček kávy si dejte vždy pouze jednu a až časem snižte počet šálků, které během týdne vypijete. Proč to vlastně dělat?

Protože stimulace nervového systému skrze stimulanty vytváří závislost na této stimulaci a tedy i závislost na stimulantech samotných (řada lidí ví, o čem mluvím - bolesti hlavy při vynechání kávy). Dále jsme během stimulace mnohem náchylnější na stresory a zvyšuje se nám hladina stresového hormonu kortizolu, který potlačuje testosteron a jeho produkci. Osobně piji pouze 1 kávu o 1 lžičce týdně a jen aromatickou pro chuť. Navíc při vysoké abstinenci kofeinu jsou účinky kofeinu daleko vyšší. Pokud si dáte 1 kávu týdně, bude to mít stejný efekt jako 3 – 4 kávy denně, pokud je pijete každý den. To samé platí i o energetických nápojích.

Alkohol zase poškozuje játra a ty se posléze musí regenerovat, naše schopnosti regenerace jsou pak značně omezené. Kouření podobně jako káva zvyšuje hladinu kortizolu a hlavně vytváří psychickou i fyzickou závislost, která vede k vysokému vnitřnímu stresu a napětí, obzvlášť pak pokud si kuřák nezapálí. Jestli kouříte či pijete alkohol, je to v pořádku.

Cigareta ani pivo není váš nepřítel, není to něco, s čím musíte bojovat, ale pouze spolupracovat a aktuálně změnit podmínky spolupráce. To, že chcete přestat kouřit, ale nejde to, je zcela normální, protože to je těžké. To, že to někomu nejde neznamená, že je slaboch, ale že jen čelí výzvám, které nekuřáci vůbec nechápou. Proto hlavu vzhůru. S každou cigaretou, kterou típnete před dokouřením, se přibližujete k lepšímu zdraví, menšímu stresu a hlavně vyššímu sexuálnímu apetitu a chuti do života.


Jak vyřešit psychické příčiny a stát se supermanem?

Zní to sice hezky, ale realita je krutá, přičemž na oplátku poskytuje řadu příležitostí, kterých se můžeme chopit a provést změnu. Tělo vždy hraje proti nám, časem jsme prostě slabší, starší a méně výkonní. Fyzickým tréninkem jednak dosahujeme vrcholu našeho biologického potenciálu, ale také onen proces stárnutí a oslabení značně oddalujeme. U psychiky to není jiné. Také ji lze trénovat a být psychicky odolnější a houževnatější. Ono ve své podstatě je lidská psychika a tělo úzce propojené, ať už skrze endokrinní, oběhový či nervový systém.

Cokoliv co děláme našemu tělu, nás hnedka ovlivní na poli duševních pochodů a naopak naše duševní procesy a psychický stav ovlivňuje tělo, které na něj reaguje. Kupříkladu meditace, holotropní dýchání, poslech příjemné hudby. To vše nám pomáhá se zklidnit na mentální úrovni a tělo na tento klid reaguje snížením srdečního tepu, uvolněním a relaxací svalů či vylučováním dopaminu.


Změna chování pro více testosteronu

Jednoduše řečeno, čím více my sami budeme dravější, proaktivnější, nenecháme si řadu věcí líbit, budeme se nutit být lepší, v konverzacích se budeme snažit mít dominantní slovo a v nepříjemných situacích se budeme usmívat, tak si produkci testosteronu značně navyšíme.

Je to oboustranný proces. Buď budeme podporovat tělo spánkem, stravou a cvičením nebo se budeme podporovat psychicky a trénovat projevy zvýšené hladiny testosteronu v našem chování. Také můžeme svou hladinu testosteronu zvyšovat z obou směrů, načež budou výsledky rychlejší.  Ale zpátky k psychickým příčinám nízké hladiny testosteronu a jak je řešit.


Strach, závislost na pohodlí a nízká sebedůvěra jako zabijáci libida

Všichni prohráváme a prohrávat je naprosto přirozené. Jenže je to o přístupu k samotné prohře. Někteří ji vidí jako finální verdikt konce své cesty za svým snem či objektem svých tužeb, jiní naopak jako zatáčku, kterou je potřeba projet na cestě za svým cílem.

Dle řady studií bylo prokázáno, že muži, kteří řídí drahé a luxusní auta, nosí kvalitní a drahý oblek či hodinky a pijí kvalitní whisky, mají vyšší hladinu testosteronu. Protože se cítí jako alfa samci, kteří si to vše mohou dovolit. Ale nikdo už nevidí, že tito muži museli vynaložit nemalé úsilí, aby toho všeho dosáhli. Ano, najdou se výjimky, kterým bylo bohatství dáno, ale skutečně se jedná o výjimky. Podstatné je, že čím více na sobě pracujete, tím se i lépe cítíte. A určitě máte řadu snů a cílů, kterých byste chtěli dosáhnout. Tak proč si za nimi mnoho mužů nejde?

Protože se bojí, bojí se prohry, bojí se čelit své vlastní slabosti a neschopnosti. Proto se raději udržují v komfortní zóně a spokojí se s tím, co mají, i když jim jejich srdce uvnitř říká, že mají navíc. Zóna komfortu je velice příjemná, protože po nikom nic nevyžaduje, ale v zásadě zde člověk obětuje všechny své sny. Je to obchod, kterého si jde pouze těžce všimnout, protože sny a potenciální úspěchy jsou nehmatatelné. Avšak mimo to komfortní zóna přináší ještě další obrovské nebezpečí pro každého muže. Snižuje jeho sebedůvěru.

Čím déle času člověk tráví v komfortní zóně, tím spíš se z něj vytrácí odhodlání, protože si je plně vědom, že čas utíká a on slábne. Přestává si věřit a určuje si čím dál tím menší a menší cíle a stagnuje. Jak to ale vyřešit? Jak nabýt sebevědomí, překonat strach a zbavit se závislosti na pohodlí?

TIP - Podezříváte z nedostatku libida nudu v dlouhodobém vztahu? Řešením může být návštěva privátu se sex dolls. S dokonalými silikonovými pannami navíc nemusíte řešit nevěru.


Určete si cíle

V prvé řadě je nutné si určit cíl, jakkoliv velký. Prostě je to cíl a toho cíle musíte dosáhnout za každou cenu. Snažte si dělat denní cíle, týdenní, měsíční a roční. Denní cíle slouží jako baterie motivace. Jsou snadné a nevyžadují tolik sebepřekonávání, ale jejich úloha a splnění slouží čistě jenom k dosažení mnohem většího cíle, kterým je týdenní cíl a tak dále. Problém může nastat, pokud se budete hodně soustředit na týdenní, měsíční či roční cíle. To akorát odvádí pozornost od denních cílů, které jsou v celém tomto řetězu ty nejpodstatnější.

Příklad ke konci týdne chci udělat o 4 kliky víc nebo uběhnout o půl kilometru dál, vykouřit o 4 cigarety méně, sníst o 4 díly zeleniny víc. 4 kliky ke konci týdne navíc zní fajn, jenže se musíte soustředit a plně motivovat na začátek týdne, kdy uděláte pouze o jeden klik navíc. Uprostřed týdne o 2 kliky navíc, před víkendem o 3 kliky víc a v neděli dosáhnete zacílených 4 kliků navíc během cvičení.

A je úplně jedno, jestli jde o sport, kouření nebo zvyšování odpovědi NE na věci, které se vám nelíbí, a takto si budujete asertivitu. Jedná se o trénink vůle a podstatnou každého tréninku je sebezdokonalení a hlavně plné soustředění se na ten malý krok, který musíte aktuálně udělat. Trénink je o poznávání vlastních hranic. No a co, že někdo jiný udělá o 30 kliků navíc. Podstatné je, že vy zvládnete o 4 více, než minulý týden. Podstatnější je, že jste během měsíce vykouřili o krabičku méně. Porovnávat se s druhými je zbytečné. Porovnáváme se se svým minulým já, se svou minulou verzí.

Úspěchy a výkony druhých vás musí inspirovat. Pakliže někdo využívá toho, že je lepší než vy, aby se nad vás povyšoval, a vlastně mu vůbec nezáleží na tom, aby vás svými výkony motivoval, zbavte se tohohle člověka a pošlete ho pryč ze svého života. Tito lidé se ve vás snaží pouze probouzet závist, která vás následně potají udržuje opět v zóně komfortu, to musíte jednoznačně odmítnout. Ale na oplátku, lidé, kteří jsou lepší než vy a nepovyšují se nad vás, ty musíte respektovat a dát jim najevo svou úctu. Pokud si určíte své cíle a budete se zlepšovat, ať už je to v čemkoliv, budete se cítit víc a víc nadprůměrní a vaše okolí si jednak všimne tohoto pocitu, ale také i vašich schopností.


Sebedůvěra se projevuje optimismem

Věřte v druhé a snažte se v nich probouzet jejich lepší já a sdružujte se ve společnosti lidí, kteří na toto reagují. Buďte mezi lidmi, kteří vás dokáží ocenit. Mezi těmi, kteří se nesmějí vašim snahám být lepší. Jakmile si dostatečně věříte a to můžete kdykoliv, stanete se optimisty. Skutečně, věřit si můžete, aniž byste měli za sebou jakékoliv výsledky. Je to jen mentální nastavení, které nám tvrdí, že si nemůžeme věřit z toho a toho důvodu.

Buďte tedy optimisté, nebuďte pasivní, ale aktivní. Výzvy berte jako příležitosti, které pouze testují vaše dovednosti, ale neurčují vaši hodnotu jako člověka. Buďte zdravě agresivní a správně reagujte na vnější podněty. Nejen, že si díky tomu zvednete hladinu testosteronu o značný díl, ale i vy sami budete přitažlivějšími ve společnosti žen.

Takto navíc ztratíte zájem o udržování se v komfortní zóně, strach změníte v zodpovědnost a přestanete se před ostatními ponižovat a místo sledování porna si kupříkladu zajdete do skutečného nočního klubu a budete vyhledávat reálný sex. Vše máte ve svých rukou, čím tedy začnete?

 

 

banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz banner Nicol naughty harbor bezpasaka.cz

porn banner bezpasaka.cz

© Bezpasáka

 

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Jakub
Miluji sport. Bavíme mě překonávání vlastních hranic a vybíjení se při fyzických aktivitách. Sex je pro mě další fyzickou aktivitou, která si zaslouží své místo slávy v mém copywriterském portfoliu.

Ať už se jedná o rady a tipy, erotiku s humorem, legislativu v oblasti prostituce nebo podrobný návod, jak být lepší verzí sebe sama, vždy se snažím vám čtenářům přinést to nejlepší. Vážím si vás a jsem rád, že se mohu společně s ostatními redaktory podílet na tvorbě bezpasáka, nejlepšího blogu o erotice v ČR.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Vanilkový sex nerovná se nuda. Stačí trochu okořenit

01.12.2021 - 08:00

Vanilkový sex je zkrátka klasika. Stejně jako vanilková zmrzlina. Normální, běžný, konvenční.

Zobrazit článek

Michelle

25.11.2021 - 10:00

Prsty jsi roztáhla Michelle píču, mý koule držíš v puse a nadržený ocas nasměruješ do té růžové a otevřené díry!

Zobrazit článek

Erotické snění

30.11.2021 - 08:00

Bradavky jsou ještě více naběhlé a Ty hlasitě vzdycháš. Chytnu a podržím si Tě za boky a trochu se natáhneš a uchopíš mého mazlíka již pěkně tuhého. Malinko jej pohoníš a já přistoupím co nejblíž

Zobrazit článek

5 nejčastějších pohlavních nemocí pánů mužů a jejich prevence

19.11.2021 - 07:00

I páni mají své mužské záležitosti. V případě pohlavních chorob se však může jednat o holou katastrofu. Čím nejčastěji trpí mužská chlouba?

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky