Od prostitutek k seriózní vědě aneb první revoluční studie o sexu

19.03.2021 - 14:10
Sex
Autor: Robert
   Přečteno: 2495x
Od prostitutek k seriózní vědě aneb první revoluční studie o sexu
Píše se rok 1957. Ve společnosti koluje řada mýtů a fám ohledně lidské sexuality, které budou v následujících 10 let vyvráceny. Hlavně díky práci doktora Masterse.

Od prostitutek k seriózní vědě aneb první revoluční studie o sexu Píše se rok 1957. V oblasti vědeckých a intelektuálních kapacit, stejně jako mezi širokou veřejností, koluje řada mýtů a fám ohledně lidské sexuality, které budou v následujících 10 let vyvráceny. Vše díky vysoce profesionální práci doktora Williama H. Masterse a jeho asistentky Virginie E. Johnsonové. Jako všichni průkopníci v historii, i oni čelili nepochopení a jejich výzkum byl považován za velice kontroverzní. 


Obsah:


Prvními účastníky studie byly sexuální pracovnice

studie o sexu master of sex bezpasaka.cz

Původní studie probíhala v prostorách nemocnice Washingtonské univerzity sv. Louise. Jelikož byla prostituce v té době perzekuována a prostitutky se pohybovaly mimo zákon, byl to pro vedení nemocnice velký poprask, když se dozvědělo, že v prostorách jejich budovy probíhá kontroverzní studie za pomoci sexuálních pracovnic. Výzkum byl zrušen, pak opět obnoven. A kariéra všech zúčastněných visela na háčku.

Ze začátku docházelo při výzkumu pouze k pozorováním při masturbaci, kdy na danou dívku bylo připojeno množství přístrojů pro měření teploty, tepu a mozkové funkce. Cílem bylo zjistit, co vlastně způsobuje orgasmus, jak a kde přesně vzniká sexuální stimulace a jaké jsou všechny její fyziologické projevy. Jedním z prvních zbořených mýtu byl mýtus o neschopnosti žen dosáhnout orgasmu stimulací vaginální dutiny i stimulací klitorisu zvlášť. Bylo zjištěno, že ženy jsou schopné dosáhnout i multiorgasmu.

Časem se do studie zapojili i muži a vytvořil se systém pozorování jednotlivých párů při kopulaci. Celkově se počáteční fáze studie zúčastnilo 382 žen a 312 mužů v celkovém součtu 10.000 sexuálních cyklů, neboli jednotlivých aktivit (masturbace, partnerská kopulace), které byly pozorovány, měřeny a zkoumány.


Z pozorovatelů pozorovanými

studie o sexu master of sex bezpasaka.cz 1

Výzkum po 9 letech práce přinesl šťavnaté ovoce ve formě světově prodávaného bestselleru jménem Human Sexual Response (Lidská Sexuální Odezva), jenž vyšel v roce 1966. O čtyři roky později Masters a Johansonová vydali druhý bestseller s názvem Human Sexual Inadequacy (Lidská Sexuální nedostatečnost), který se stal rovněž trhákem.

Obě knihy byly prodávané hlavně kvůli faktu, že lidská sexualita nebyla v té době v podstatě vůbec vědecky prozkoumána a také kvůli značné kontroverzi, kterou celý výzkum tvořil. Všichni lékaři, muži v té době, určitě snili o tom, že by se rádi takového výzkumu zúčastnili. Jenže nikdo z nich neměl dostatek kuráže prolomit silné společenské tabu a vzít na sebe riziko možné diskreditace a ztráty osobní kariéry.

Netrvalo dlouho a samotný Masters nabídl Johansonové, aby se výzkumu zúčastnili oni sami a přešli z roviny pozorovatelů do roviny pozorovaných. Johnsonová návrh přijala. Pro osobní životy obou to byl velice klíčový moment, jelikož to vedlo na straně Williama k rozvodu s jeho tehdejší manželkou a následné společné svatbě s Johnsonovou v roce 1971. Paradoxně jejich manželství také skončilo a v roce 1993 přišel rozvod. Avšak i přesto spolu oba dokázali dále spolupracovat na profesionální úrovni.

TIP

Příběh doktora Masterse a jeho asistentky byl ztvárněn v seriálu Master of sex v letech (2013-2016) s výstižným podtitulem - "O sexu chtěli vědět všechno. A nebáli se zeptat."
 

Kdysi tabu, dnes uznávaný obor

studie o sexu master of sex bezpasaka.cz 2

Díky snažení obou výzkumníků byla celá vědecká obec šokována, nicméně jejich poznatky přijala. Dnes na těchto průkopnických myšlenkách a výzkumech stojí z velké části obor zvaný sexuologie, který se přímo zabývá lidskou sexualitou jak po fyzické, tak i psychické stránce. Aktuálně jsou sexuologická vyšetření a poradny velice častým a navštěvovaným místem. Za rok navštíví sexuologické poradny v Čechách až 10 tisíc lidí, z toho 28 % žen.

Ve většině případů se jedná o různé sexuální dysfunkce. V minulosti tito lidé museli trpět bez pomoci, jelikož sex byl jedno velké tabu. Díky společné práci Masterse a Johansonové mají dnes možnost žít kvalitní život plný kvalitního sexu a s tím souvisejícího plně naplněného manželství či partnerského vztahu obecně.

Sexuologie je obor, který se neustále vyvíjí a reaguje na nové technologie, jako jsou například aktuálně sexboti. Řada vědců a výzkumníků od počátku sexuologie v roce 1957 až do současnosti pomohla vyvrátit řadu báchorek a mýtů. Ale i dnes se najde spousta osob, kteří jim věří a bohužel pro ně si snižují kvalitu sexuálního života. 


Mýty o sexu, kterým raději nevěřte

studie o sexu master of sex bezpasaka.cz 3

  • Kvantita je víc než kvalita

V roce 2015 byla provedena studie univerzitou Carniage Mellou, ze které vyplývá, že lidé s vysokou frekvencí sexu nedbají na jeho kvalitu a o to více následně trpí nekvalitním sexem. Z toho jednoznačně vyplývá, že ne všichni chlapi, kteří se chlubí tím, jak často souloží, mají sex, který stojí za to. 

Pokud chcete mít plný a bohatý sexuální život, držte svoje choutky na uzdě a místo 5 rychlovek během týdne si dopřejte pouze 2 kvalitní soulože s předehrou i následným mazlením po souloži. Díky tomu se vám v těle uvolní mnohem více endorfinu, dopaminu i oxytocinu, což vám přinese mnohem více radosti a uspokojení.

  • Chuť na sex s věkem klesá

Ano, u mužů to bývá pravidlem, jelikož s přibývajícím věkem u nich klesá hladina testosteronu, který je primárním hráčem, zodpovědným za mužské sexuální chování, výši libida, ale také síly a pevnosti erekce. 

U žen však dochází ke zcela opačnému ději. S přibývajícím věkem se u nich snižuje hladina estrogenu, ale nikoliv testosteronu. Ten ženská těla také produkují, i když pouze z 33 % ve srovnání s muži. To má za následek, že se u žen časem mění poměr estrogenu vůči testosteronu, který získává dominantnější pozici. Proto řada žen ve věku 50 let zaznamenává zvýšený nárůst sexuálních tužeb.

Muži by na to měli pamatovat. Pokud budou dlouhodobě sportovat, svou hladinu testosteronu si dokáží udržet, respektive výrazně snížit jeho pokles v čase. Jak podpořit produkci testosteronu se dozvíte v článku ZDE.

  • Mužům se konstantně líbí určitý typ postavy

Dle studie z roku 2012 se mužské preference výrazně mění s úrovní psychického i fyzického stresu, kterým disponují. Studie poukázala na fakt, že muži s vysokou mírou stresu raději vyhledávají ženy s baculatější a plnější postavou. 

Odhaduje se, že je to způsobeno tím, že psychologicky tělesný tuk vytváří určitý pocit bezpečí a ochrany. Proto vystresovaní muži pro dorovnání svého života vyhledávají podvědomě ženy, které jsou spíše stabilnějšího a usazenějšího rázu. 

  • Velký penis u žen vždy zaboduje

Jestli si myslíte, že váš kolega je atraktivnější, jenom protože má větší penis, tak se pletete. Dle výzkumu v Keni bylo zjištěno, že velký penis představuje pro ženy často problém. Spatřují v něm potenciální hrozbu, nebezpečí a bolest. Což má za následek, že mnohem častěji tíhnout k nevěře, pokud jejich partner disponuje velkým penisem. Bylo také potvrzeno, že čím větší velikost co do průměru, tím vyšší šance nevěry a rozvodu.

Mnoho mužů s velkým penisem dokáže tato tvrzení potvrdit. Jestli plánujete kupovat „zázračné“ přípravky či investovat do technik, které prodlužují penis, raději peníze investujte jinam. Jen pro informaci. Průměrná délka ztopořeného penisu českých mužů je podle Everyoneweb 15,89 cm při erekci.


Proč podle vědy jako lidský druh souložíme

studie o sexu master of sex bezpasaka.cz 4

Řadu z nás to určitě překvapí, ale hlavním důvodem je silný imunitní systém a odolnost organismu. Na světě totiž existuje celá řada různých způsobů rozmnožování. U některých druhů dochází ke změně pohlaví, jiné druhy se rozmnožují nepohlavně dělením, další disponují obojím. 

Z hlediska evoluce je pohlavní rozmnožování vysoce energeticky nákladné. Jednak je vždy zapotřebí dalšího účastníka a při samotném aktu, ale i v době před ním, dochází ke ztrátě pozornosti vůči predátorům a dalším přírodním nebezpečím.

Vědci z University of Stirling přišli na zajímavá zjištění. Samozřejmě, že pohlavní způsob rozmnožování je riskantní a nákladný, ale danému druhu poskytuje vyšší genetickou databázi. Pár o dvou členech má mnohem širší genetickou výbavu než jednotlivec. To znamená, že u párového pohlavního rozmnožování mají potomci lepší genetickou výbavu. Vyšší zásoba genetické informace se velice pozitivně odráží na schopnosti daného člena organismu odolávat nemocem. 

Je dokázáno, že pohlavní rozmnožování pomáhá danému druhu přežít, jelikož posiluje jeho odolnost a imunitu. Avšak aby vůbec k nějakému takovému párovému sexu došlo, musela příroda udělat sex žádoucím a chtěným. U lidí se to konkrétně projevuje skrze vylučování hormonů dopaminu, endorfinu a oxytocinu, které během sexu a orgasmu naše tělo vylučuje. Díky tomu je nám sex příjemný, přináší nám pocity štěstí a spokojenosti. Amen.

 

odběr bezpasaka.cz

Přečti si také:

Co muže láká a vzrušuje na sexu s prostitutkou?

Kámasútra aneb poučení o rozkoši

Prostitutky z ulice a od silnice

Kuplíři a zákon. Proč je lepší být bez pasáka?

 

      banner bezpasaka.cz   

banner holky na sex bezpasaka

© Bezpasaka.cz

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Robert
Starý mrzout, který si prošel řadou nevěstinců, navštívil mnoho ostravských privátů a řekl si, že o tom bude psát. Jo, to jsem já. Jestli tě zajímá vše, co se týká noření, jsem jako Džin z kouzelné lampy, který ti zázrakem přičaruje články, kde se dozvíš podstatné informace o tom, jak to ve světě prostituce chodí.

Jedná se o zkušenosti z první ruky, tak ber, dokud můžeš.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Nová nemovitost

12.05.2021 - 00:00

Pták mi zmizel v její mokré kundě až po koule a začal jsem tvrdě přirážet. O žádné romantice nechtěla v tu chvíli slyšet.

Zobrazit článek

Podcast bezpasáka 21.díl: Jak skloubit sport, podnikání a rodinu

11.05.2021 - 00:00

Jak sport podporuje naše podnikání? Co nás motivuje. Máme strategii? Cíle? Shodneme se spolu na tom, kdy a jak často běhat?

Zobrazit článek

Krátkodobý pronájem

05.05.2021 - 06:30

Polštářky svých prstů mi dráždila obnažený žalud. Rukou jsem jí vklouznul mezi nohy. Přes šortky jsem ji škrabkal na pipince.

Zobrazit článek

Podcast Bezpasáka 20.díl: Žena vs. muž. Iva vs. Kryštof

04.05.2021 - 08:00

Ženská a mužská role. Dvě pohlaví, Mars a Venuše.

Zobrazit článek