Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Orál. Jak a proč jej učinit bezpečnějším?

31.08.2022 - 11:01
Zdraví
Autor: Jakub
   Přečteno: 4638x
Orál. No kdo ho nemá rád. Snad všichni jej milujme a jen málokdy ho odmítneme, když se nám nabízí. Co však řada mužů i žen neví, je fakt, že orální sex má svá rizika v podobě přenosu pohlavních chorob. O jaké choroby se jedná a jak jim lze účinně bránit v přenosu?

Orál. No kdo ho nemá rád. Snad všichni jej milujme a jen málokdy ho odmítneme, když se nám nabízí. Co však řada mužů i žen neví, je fakt, že orální sex má svá rizika v podobě přenosu pohlavních chorob. O jaké choroby se jedná a jak jim lze účinně bránit v přenosu?


Obsah:

  1. Je orál skutečně tak bezpečný?
  2. Strašák jménem HPV
  3. HPV představuje vyšší riziko pro muže
  4. Jak provádět bezpečný orál?
  5. Tipy na závěr

Je orál skutečně tak bezpečný?

Mnoho mladistvých volí orál jako tu bezpečnější variantu, jelikož počítají s riziky otěhotnění. Tohle chování však aktuálně produkuje i řada dospělých jedinců z úplně stejných důvodů, avšak ne tak často. Ano, jedná se o bezpečnější variantu z pohledu početí dítěte, avšak ne tak bezpečnou, co se přenosu pohlavních chorob týče.

Většina pohlavních nemocí se totiž přenáší skrze tělesné tekutiny, jako je vaginální sekret, sperma, preejakulát apod. V zásadě tak někteří mladiství onemocní některou z pohlavních chorob, přičemž ani neměli pohlavní styk.Jsou to nakažení panicové a panny, kteří pak velmi těžko vysvětlují, že ještě neměli sex. Nejčastější nemoci, jež se přenáší orálním sexem, jsou kapavka, syfilis, opary, chlamydie, HIV a papilomavirus (HPV), o kterém si kvůli jeho závažnosti ještě napíšeme. HPV je totiž jedno z nejhorších rizik orálního sexu vůbec.

Strašák jménem HPV

Proč je vlastně HPV natolik důležitý, že jej zde zmiňujeme? Jedná se přece jen o ženskou pohlavní nemoc, nebo snad ne? Ano, v Česku ročně zemře na tuto nemoc přibližně 400 žen, avšak v ohrožení jsou i muži. Co to ale papilomavirus vlastně je?

Papilomavirus je v zásadě infekční onemocnění, které způsobuje deformaci buněk stěny děložního čípku. V čas neléčená forma následně přechází do stádia rakoviny a tvorby nádorů..

U viru HPV může dojít k přenosu i skrze pouhý kontakt s kůži nakaženého v oblasti pohlavního orgánu a ani kondom nemůže zaručit plnou ochranu. Různé formy papilomaviru navíc způsobují nádorové bujení i mimo oblast pohlavních orgánů. Příkladem takového bujení je Dede Koswara přezdívaný jako TREE MAN. Ano, i za tímto případem stojí jeden z druhů papilomaviru.

HPV představuje vyšší riziko pro muže

Z výzkumu profesorky Gypsyamber D'Souza, provedeného na univerzitě JHU, jednoznačně vyplývá, že muži při orálním sexu podstupují značně vyšší riziko než ženy. Muži v průměru získávají dvakrát častěji rakovinu úst a krku, jejíž příčinou je lidský papilomavirus. Ovšem otázkou je proč tomu tak vlastně je?

Příčina náchylnosti mužů je neznámá. Faktem je, že až 80 % žen ve věku 15 – 25 let se s papilovirem setká během své běžné sexuální aktivity a nakazí se, avšak tělo se viru samovolně díky imunitnímu systému zbaví. Pouze v malém množství případu dochází k rakovinovému bujení. Ovšem u mužů je riziko rakovinného bujení v oblasti úst a krku vyšší.

U klasického vaginálního sexu papilomavirus infikuje děložní čípek, ten muži nemají, a proto riziko jejich nákazy při vaginálním sexu je značně mírnější, avšak na poli orálního sexu tomu už tak není. Pro muže obecně platí, že čím vyšší počet partnerek, s nimiž praktikují orální sex, mají, tím vyššímu riziku rakoviny úst a krku se vystavují. Jelikož se ženy z neznámých důvodu mnohem rychleji a častěji papilomaviru zbavují, je u nich riziko rakovinného bujení v ústech a krku i při vyšším počtu partneru značně nižší. Co vše lze tedy dělat pro svou ochranu?

Jak provádět bezpečný orál?

Základem bezpečného orálního sexu by měl být bezpodmínečně kondom. Ale takový, který má příchuť. Kondomy bez příchuti nemusí být pro partnerku úplně ideální variantou kvůli své gumové chuti. Avšak i při používání kondomu hrozí riziko přenosu různých bakterií a virů i mimo rámec pohlavních chorob. Proto je vždy doporučeno si pohlavní orgány před orálním sexem řádně umýt.

K přenosu pohlavních chorob, jak již bylo zmíněno, dochází zejména díky tělním tekutinám. Z tohoto důvodu, pokud nepoužíváte kondom, byste měli zabránit přijetí vaginálního sekretu nebo semena do své pusy.

Dalším velice důležitým bodem bezpečnosti je hygiena a čistota úst před i po orálním sexu. Bohužel se může někdy stát, že zuby poškrábou žalud nebo klitoris. Pokud v tu chvíli máme neumytá ústa, ve kterých bakterie pracují na zbytcích potravy, zvyšujeme riziko vzniku nepříjemné vyrážky. Ústa by tedy měla být vždy vyčištěna.

Pokud se však chcete vyhnout jakýmkoliv rizikům spojených s orálním sexem, nepraktikujte jej.

Tipy na závěr

Hlavně se orálního sexu nebojte. Orální sex je skvělý způsob jak zpestřit svůj sexuální život. Pokud máte obavy, nechte sebe i partnerku/partnera vyšetřit. Určitě se o orální sex nepokoušejte, jestliže je na pohlavním orgánu vyrážka nebo jiný neduh. Muži mohou zkusit ustřihnout část kondomu a tu vložit na vagínu partnerky nebo rovnou zakoupit ženský kondom pro zvýšení své ochrany proti pohlavním chorobám.

Pokud se chcete dozvědět více o pohlavních chorobách obecně, klikněte ZDE.
Pokud vás zajímají super techniky kouření penisu klikněte ZDE

 

banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz   
porn banner bezpasaka.cz
© Bezpasáka

 

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Jakub
Miluji sport. Bavíme mě překonávání vlastních hranic a vybíjení se při fyzických aktivitách. Sex je pro mě další fyzickou aktivitou, která si zaslouží své místo slávy v mém copywriterském portfoliu.

Ať už se jedná o rady a tipy, erotiku s humorem, legislativu v oblasti prostituce nebo podrobný návod, jak být lepší verzí sebe sama, vždy se snažím vám čtenářům přinést to nejlepší. Vážím si vás a jsem rád, že se mohu společně s ostatními redaktory podílet na tvorbě bezpasáka, nejlepšího blogu o erotice v ČR.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Mezinárodní den ženského orgasmu 8.8.

08.08.2022 - 09:00

Začátek srpna, 8. 8. 2022. Dvě stojaté osmičky vedle sebe značí jediné – Mezinárodní den ženského orgasmu.

Zobrazit článek

Záhadný cizinec

07.07.2022 - 09:00

Dominika byla žena ve středních letech. Před pár měsíci byla nucena v podnikání vyhlásit bankrot a dluhy, které ji zůstaly na krku byly příčinou rozpadu jejího manželství.

Zobrazit článek

Někdo to rád horké. Hrátky s voskem – od teorie k praxi

06.07.2022 - 08:00

Co se vám vybaví, když se mluví o svíčkách v souvislosti se sexem? Je to vidina romantického milování na plátcích růžích ve světle plápolajících svíček? Nebo jsou to spíše BDSM praktiky?

Zobrazit článek

Zaměřeno na bradavky: Jak si s nimi hrát?

29.06.2022 - 08:06

Bradavky jsou jednou z nejdůležitějších erotogenních zón a přitom jsou při sexu často opomíjené.

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky