Přírodní afrodiziaka pro lepší sex

26. ledna 2023 8:01
Rady/Tipy
Autor: Laura Panská
Přírodní afrodiziaka pro lepší sex
Víte, jaké rostliny, vůně či potraviny vám pomohou podpořit vzrušení a zažehnout u partnera (partnerky) tu správnou žhavou sexuální jiskru?


Obsah:


Kde se vzala afrodiziaka?

historie přírodník afrodiziak bezpasaka.cz

Už od pravěku se lidé snažili pomocí přírodních látek stimulovat svoje libido. Víme to díky archeologickým nálezům z hrobů neandrtálců, kde byly objeveny rostliny dobře známé afrodisiakálními účinky.

Víra v afrodiziaka byla nejsilnější ve starověku a středověku. Často se ve formě lektvarů požívaly rozmanité i jedovaté rostliny (velmi oblíbený byl kořen mandragory). Kořenářky a čarodějnice připravovaly nápoje lásky, po kterých se otrávil nejeden nešťastně zamilovaný jedinec. V této době se obecně věřilo, že plody mající podobný tvar jako penis nebo vagína, budou na ně mít i nejsilnější vliv. Za nejsilnější stimulant se tak považovali banány, ústřice nebo chřest.

Nejstarší zmínky o používání afrodiziak pocházejí z dochovaných spisů starého Sumeru, starověkého Egypta a Číny. V antickém Řecku byly dokonce vytvářeny zahrádky, kde se popíjelo víno s bylinami, jež měly stimulační účinky. Informace a zkušenosti pak antičtí učenci zanášeli do svých knih. Samo označení afrodiziak pochází z řečtiny a bylo odvozeno od jména bohyně lásky, krásy a plodnosti - Afrodité.

Ve středověku díky zvyšující se vzdělanosti dochází znalosti o afrodiziacích svého vrcholu. Každý kontinent a každý stát měl svého nejvíce vzrušení přinášejícího favorita. V Indii je za nejsilnější afrodiziakum považován hašiš a pryskyřice, v Číně je to ženšen, v Africe kůra stromu Yohimbe, v Americe jsou to nejrůznější psychotropní látky (koka, lysohlávky).


Placebo versus vědecké důkazy

přírodní afrodiziaka lepší sex bezpasaka.cz

Lidstvo hledá po celá tisíciletí zázračné a zaručeně spolehlivé přípravky pro zlepšení sexuálního života. Historie je plná příkladů jídel, rostlin a nápojů, v které lidé věřili s tím, že pomohou zázračně zlepšit jejich schopnosti v posteli.

Dříve panovalo obecné přesvědčení, že mnoho těchto pochutin funguje proto, že v to lidé věří a jedná se tedy o klasický placebo efekt. V historii tomu u mnoha afrodisiak určitě tak bylo.

Dnes díky vědeckému pokroku a vyspělé chemické analýze je možné konkrétní stimulační látky podrobně zkoumat a doložit jejich reálný účinek na lidský organismus. Víme už, jaká jídla jsou prospěšná našemu sexuálnímu životu, jaké byliny zvyšují touhu nebo hladinu testosteronu.


Jak přírodní stimulanty působí

jídlo jako afrodiziakum bezpasaka.cz

Rostlinná afrodiziaka vrací mužům i ženám sebedůvěru, zvyšují touhu a zlepšují kvalitu sexuálního života. Nicméně na to, že bude mít muž po jeho požití dlouhotrvající okamžitou erekci nebo že žena ihned propadne silné sexuální touze, nelze stoprocentně spoléhat. 

Jak konkrétně určitá jídla, koření, pochutiny a vůně zvyšující chuť k sexu působí?

 • Působí močopudně - nepřímo zvyšují dráždění pohlavních orgánů (např. petržel, pepř, paprika, celer, hřebíček, chřest, kapary, kopřivy)
 • Zvyšují prokrvení pohlavních orgánů (např. petržel, česnek, kapary, kopřivy)
 • Uvolňují psychiku (např. levandule, meduňka)
 • Stimulují centrální nervový systém (např. celer, datle, hořčice, hřebíček, paprika, rozmarýn, sezam, saturejka, skořice, šalvěj, šafrán, zázvor)
 • Stimulují podvědomí vůněmi (pižmová vůně, santal, saturejka, šalvěj, zázvor)
 • Způsobují euforii (šampaňské)
 • Celkově povzbuzují metabolismus a zvyšují mužskou sílu - díky obsahu bílkovin, minerálů, vitamínů a dalších účinných látek (např. anýz, artyčok, čaj, celer, citron, cibule, česnek, datle, fíky, ženšen, kvasnice, kopřivy, mandle, oves, skořice, med, vitamín E v pšeničných zrnech, brokolici, zinek obsahující ústřice, dýňová semínka)
 • Stimulují tvorbu serotoninu - hormonu dobré nálady.


Víno

Ikdyž alkohol  může sexuální (i jakoukoliv jinou) touhu spolehlivě zabít, v přiměřeném množství je tento nápoj bohů účinným afrodiziakem. Obsahuje látku etylalkohol a ta odbourává úzkost a (údajně) přímo povzbuzuje chuť na sex. Víno a milostné hry jsou od sebe neoddělitelné už od starověku, kdy se do něj pro větší efekt přidávaly další stimulační bylinky a drogy (např.opium). Podobný efekt jako víno má i popíjení šumivých bublinek.  

Vůně

I vůně mají moc probudit lidské touhy a vášně. Podle jednoho z průzkumů muže velmi přitahuje vůně zázvoru. Tato zvláštní, sladká a zároveň kořeněná vůně má prokazatelný vliv na činnost hypotalamu v mozku. Právě z tohoto místa se řídí i sexuální přitažlivost. Další skvělou vůní pro vášnivé chvilky je například ta vanilková.

Esenciální oleje

Esenciální oleje z exotických rostlin a dřevin jako je santal, cedr nebo Ylang–Ylang, jsou známými afrodiziaky. Tyto oleje je možné v rámci aromaterapie jemně vmasírovat do pokožky, nejlépe přidat pár kouzelných kapek do masážního oleje bez výrazné vůně. Neměly by se používat neředěné přímo na pokožku, kterou mohou podráždit. Můžete také dát pár kapek esenciálního oleje do koupele nebo do aromalampy. Uvolní a povzbudí vaše smysly a pohlavní touhu.


Afrodiziaka v kuchyni

 • černý pepř - prokazatelně zvyšuje erekci, jeho použití by však nemělo být pravidelné vzhledem k obsahu látek, které mohou poškozovat játra
 • kořen pastináku nebo petržele - vaří se odvar s použitím jedné kávové lžičky na jeden šálek, působí také močopudně
 • celer - známý povzbuzující prostředek, může se upravovat a použít do salátů, polévek, obalovaný
 • zinek – pomáhá vylučovat mužský hormon testosteron, je obsažen v jahodách, masu, vejcích, dýňovém semínku atd.
 • zázvor – zvyšuje schopnost erekce, libido a tvorbu spermatu
 • známý je kořen libečku, nať bazalky, česnek, šafrán, vanilka, chřest, v některých případech také marihuana 


Další potraviny s afrodiziakálními účinky:

 • čokoláda, med, skořice, kakao
 • banány, ananas, mango, fíky 
 • kvalitní víno a šampaňské 
 • mandle, pistácie, datle, kandovaný zázvor
 • ústřice, krevety
 • vodní meloun, goji, granátové jablko


Silné afrodiziakální byliny

afrodiziakální byliny maca bezpasaka.cz

Podle Food and Drug Administration (FDA) je afrodiziakum definováno jako „jakýkoliv produkt, který slibuje vzbuzení nebo zvýšení sexuální touhy či sexuálního výkonu“.
 • Tongkat - extrakt z kořene této rostliny je jedním z nejvíce silných přírodních afrodiziak, které lidstvo zná. Jde o jihovýchodní asijskou bylinu, která mnohokrát prokázala svou účinnost na sexuální potenci. Kromě touhy zvyšuje i hladinu testosteronu, počet spermií, jejich kvalitu a sílu ejakulace. Působí pozitivně na zvýšení psychické pohody a fyzického výkonu. Účinky rostliny jsou prokázány i vědecky.
 • Maca peruánská - tato bylina je druhou v řadě, která prokázala svou účinnost coby přírodní a velmi silné afrodiziakum. Je původem z Jižní Ameriky. Zde ji používali už staří Inkové k zapálení tělesné touhy. Sloužila také k vyrovnání hormonální hladiny,  zvýšení energie a dravosti. Studie ukazují, že Maca zvyšuje množství semene, pohyblivost spermií i jejich počet v mužském ejakulátu. Účinně podporuje libido a chrání před sexuálním selháním v důsledku stresu.
 • Ašvaganda – neboli  Vitánie snodárná, též nazývaná indický ženšen, je jednou z nejstarších bylin nejen na zvýšení touhy, ale také pro lepší výkonnost a prožitek během sexu. Přidanou hodnotou je, že funguje velmi dobře i jako ženské afrodisiakum. Partneři tak mohou tuto bylinu sdílet společně. Ašvaganda je rovněž také výborná proti stresu a na snížení krevního tlaku. 
 • Ženšen pravý - kromě hormonální harmonizace a mnoha jiných účinků, ginsenosidy v něm obsažené také usnadňují erekci. Pomáhá při léčbě erektilní dysfunkce a neplodnosti, zvyšuje sexuální apetit a zlepšuje krevní oběh.
 • Kotvičník zemní - přezdívaný též zelená viagra, je účinným prostředkem pro přirozenou harmonizaci hladiny testosteronu a estrogenu v organismu. Pomáhá při léčbě erektilní dysfunkce a neplodnosti, usnadňuje dosažení erekce a pozitivně působí na ženy i muže. Vyzkoušet můžete také kombinaci kotvičníku s guaranou nebo kotvičníku s macou a znásobit tak účinky těchto jedinečných bylin.
 • Guarana - dodává hlavně energii a výdrž všem, kdo je potřebují. Zlepšuje kardiovaskulární činnost, čímž dochází k dokonalejšímu prokrvení v intimních partiích, dodává energii a posiluje libido. 
 • Damiána - malý keř rostoucí v celém Mexiku a střední Americe. Její užívání je datováno již od staré mayské civilizace, kde si jako první všimli jejích účinků. Tradičně byla tato bylina užívána ženami indiánů hodinu před pohlavním stykem. Má vliv na mentální a kognitivní aktivity – základní funkce pro schopnost vnímat svět kolem nás, podporuje sexuální zdraví a pomáhá udržovat dobré sexuální vztahy.

 

 

Štítky
Autor: Laura Panská
Narodila jsem se v roce 1989 ve znamení Vodnáře. V současnosti se živím jako copywriterka na volné noze. Mé články a příspěvky najdete na webu Erotikon.info, na jedinečném blogu Bezpasáka a na LinkedInu. Žiji v Praze a ve volném čase nejraději chodím na procházky se svým psím kamarádem, dám si sklenku dobrého červeného vína a shlédnu kvalitní erotický film.

Podobné články

Sex doma aneb kde a jak se pomilovat?

13. ledna 2023 LuPo

ex doma je pro většinu lidí tím nejčastějším. Na jaká místa a polohy byste při něm neměli zapomenout? Vyzkoušejte je nejraději všechny a vneste do vztahu větší dávku vzrušení a experimentování. Inspirujte se!

Zobrazit článek

Sex v autě. Nevšední a vzrušující

4. ledna 2023 Robert

Zažijte vzrušující a nevšední sex v autě. Víme, jaké polohy v autě vyzkoušet, na co si v něm dát při sexuálních hrátkách pozor, abyste si odnesli pouze skvělý zážitek.

Zobrazit článek

Staň se alfa samcem. Jak svést každou ženu?

14. prosince 2022 Číča

Nejdřív musíte zjistit, jak nejefektivněji svádět. Co dokáže zapůsobit na první dobrou?

Zobrazit článek

Šukací stroje. Kompletní přehled fucking machines včetně vibrující historie

23. listopadu 2022 LuPo

Šukací stroje přináší rozkoš ženám i mužům. Poznejte jejich druhy a historii

Zobrazit článek