Prostitutkám v roce 2022 nadále pomáhá Spolek pro ochranu žen. Čelit restrikcím ze stranu státu i zdražování

19.01.2022 - 10:15
Aktuality
   Přečteno: 2204x
Spolupráce se současnou vládou i tlak na úřady práce. Spolek pro ochranu žen pomáhá sexuálním pracovnicím na mnoha frontách.

Spolupráce se současnou vládou i tlak na úřady práce. Spolek pro ochranu žen pomáhá sexuálním pracovnicím na mnoha frontách.


Vážené kolegyně a čtenáři blogu Bezpasáka, hlásíme se po čase ze Spolku pro ochranu žen, který byl založen v roce 2015 sexuálními pracovnicemi přímo na erotickém privátě na Praze 4. Chceme vás informovat, co je u nás nového od našeho posledního rozhovoru.

  • Aktuálně jsme mnohem více v kontaktu s dalšími podobně orientovanými organizacemi v Evropě a ve světě, které stejně jako my považují například prostituci samoživitelek za selhání státu. 
  • Informovali jsme další stovky starostek a starostů malých obcí o příčinách sociálně motivované prostituce a jak této situaci mohou předcházet.
  • Ve spolupráci s úřady práce jsme rozjeli nový exitový program, který pomáhá sexuálním pracovnicím začít podnikat v jiném oboru. 
  • Máme síť poradců po celé ČR, kteří vám anonymně pomohou rozjet podnikání mimo sexbyznys.
  • Taky jsme informovali přes 3000 firem o tom, že se nemusejí bát zaměstnávat bývalé sexuální pracovnice. Poskytli jsme jim brožuru na toto téma a pomohli desítkám žen najít práci mimo sexbyznys, pokud chtěly. 
  • Uskutečnili jsme několik menších, ale stejně důležitých projektů. Všechny naše úspěchy za rok 2021 najdete na na webu Spolku pro ochranu žen
 

Dvě zásadní věci, které se nám v roce 2021 povedly
pomoc prostitutkám spolek na ochranu žen bezpasaka.cz

1. Přesvědčit minulou i současnou vládu, že jsme partneři a že není důvod k tvrdým represím vůči sexuálním pracovnicím

Znáte to rčení, že „svět patří těm, co se neposerou“? My jsme si z něj vzali příklad. Po volbách se spousta neziskovek distancovala od toho, že někdy komunikovaly s minulou vládou. My jsme se rozhodli zjistit, co se stane, když se zachováme jinak než většina.

Kontaktovali jsme vládu Petra Fialy. Řekli jsme úplně na rovinu, že pan Babiš pro nás udělal spoustu věcí. Řekli jsme nové vládě, že když pro nás taky něco dobrého udělá a náhodou třeba prohraje příští volby, nebudeme pak tvrdit, že nám nikdy nepomohla.

Pan premiér Babiš totiž jako úplně první člen vlády v historii ČR uznal sociálně motivovanou prostituci jako sociální problém, který se musí řešit. Na jeho pokyn to pak uznali další členové jeho vlády a začali přemýšlet, jak na prevenci. Pomohli nám například s exitovými programy.

Přesně k tomu jsme se už dřív snažili přimět několik členů Sobotkovy vlády. Musíme říct, že se tomu bránili hodně urputně. A ubránili se. Nikdy se k tomu nepostavili čelem.

Vládě Petra Fialy se náš rovný přístup k věci zamlouvá a jsme pro ni stejně rovnocennými partnery, jako jsme byli pro vládu Andreje Babiše. Ostatním neziskovkám můžeme doporučit, aby se zachovaly stejně. Získali jsme díky tomu významné výhody.

Například mluvíme s ministrem zdravotnictví panem Válkem. Informujeme ho pravdivě o prevenci šíření covidu v erotických podnicích, co se v nich dodržuje a co ne. Ale taky mu předáváme tipy, jak tomu předcházet a přitom podniky nezavírat. Jde to třeba testováním ve firmách, díky kterému klienti erotických služeb nešíří covid, a tím ani sexuální pracovnice.

Pan ministr Válek oceňuje, že mu nic nezamlčujeme a nabízíme rozumná řešení. Působí to mnohem více důvěryhodně, než neříkat vládě pravdu, i kdyby to bylo s dobrým úmyslem. A momentálně není ani náznak toho, že by měly přijít cílené represe vůči sexuálním pracovnicím.

Stejně dobře nastavenou komunikaci jsme měli i s minulou vládou a bylo znát, že opatření vlády nejvíc dopadala hlavně na kuplíře. Pokud šlo o sexuální pracovnice, například samoživitelky, byla i díky nám spousta možností, jak mohly pracovat dál.

2. Změny na úřadech práce, aby správně fungovalo vyplácení sociálních dávek během energetické krize a aby klienti erotických služeb měli finanční kapacity

Už dva roky se snažíme, aby úřady práce správně fungovaly a aby lidem pomohly, když se dostanou do finančních potíží. Protože se blíží velké zvyšování cen energií, ještě jednou to pořádně prověřujeme. A žádáme všechny aktéry, aby nám řekli, jaké mají konkrétní plány.

Když vaši zákazníci nebudou mít peníze, bude to velký problém pro všechny a tomu chceme za každou cenu zabránit. Bohužel to nejsme my, kdo může propustit třeba nesvědomitého úředníka. Můžeme ale tlačit na to, aby vše fungovalo tak jak má.

Více informací o našich aktivitách ohledně úřadů práce a energetické krize najdete na našem webu:

Náš vzkaz sexuálním pracovnicím pro rok 2022

„Pro letošní rok připravujeme další projekty, které Vám pomohou překonat zdražování. Budeme dál hájit Vaše zájmy, ale i vysvětlovat politikům, jak souvisí například nedostupné bydlení se sociálně motivovanou prostitucí a jak to změnit. HLedáte-li pomoc nebo radu, neváhejte se na nás obrátit.”banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz banner Nicol naughty harbor bezpasaka.cz

porn banner bezpasaka.cz

© Bezpasáka

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Mezinárodní den ženského orgasmu 8.8.

08.08.2022 - 09:00

Začátek srpna, 8. 8. 2022. Dvě stojaté osmičky vedle sebe značí jediné – Mezinárodní den ženského orgasmu.

Zobrazit článek

Záhadný cizinec

07.07.2022 - 09:00

Dominika byla žena ve středních letech. Před pár měsíci byla nucena v podnikání vyhlásit bankrot a dluhy, které ji zůstaly na krku byly příčinou rozpadu jejího manželství.

Zobrazit článek

Někdo to rád horké. Hrátky s voskem – od teorie k praxi

06.07.2022 - 08:00

Co se vám vybaví, když se mluví o svíčkách v souvislosti se sexem? Je to vidina romantického milování na plátcích růžích ve světle plápolajících svíček? Nebo jsou to spíše BDSM praktiky?

Zobrazit článek

Zaměřeno na bradavky: Jak si s nimi hrát?

29.06.2022 - 08:06

Bradavky jsou jednou z nejdůležitějších erotogenních zón a přitom jsou při sexu často opomíjené.

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky