Sex jako smysl života? Ano!

10.06.2021 - 09:34
Sex
   Přečteno: 1882x
Sex jako smysl života? Ano!
To, že může sex dát našemu životu hlubší smysl, věděli už antičtí hédonisté. Dnes, se zpožděním několika století, na to přicházejí i západní vědci. Ano. Smysl života prý můžeme najít i v sexu.

Sex má v životě člověka velkou moc. Kromě toho, že jde o nepostradatelný akt evoluce, přináší člověku mnoho pozitivních aspektů. Pozitivně působí na naši fyzickou i psychickou pohodu. To, že může dát našemu životu hlubší smysl, věděli už antičtí hédonisté. Dnes, se zpožděním několika století, na to přicházejí i západní vědci. Ano. Smysl života prý můžeme najít i v sexu.


Obsah:


Hédonismus alias učení o slasti a potěšení

hedonismus potěšení těla Bezpasaka.cz

Hédonismus je filosofické učení o slasti jako hlavním motivu lidského jednání. Pojmenování vychází z řeckého slova hédoné neboli potěšení, slasti. Dělí se na dva stupně:
  • Psychologický hédonismus je názor, že lidé fakticky vyhledávají slast a pouze slast. Veškeré jednání směřuje podle této teorie k dosahování slasti a vyhýbání se strasti.

  • Etický hédonismus navíc říká, že slast je také nejvyšší dobro. Takové stanovisko zastával údajně Eudoxos z Knidu, slavný řecký matematik a starší současník Aristotelův. Aristotelés o něm říká, že Eudoxos považoval slast za nejvyšší dobro, neboť viděl, že všechno rozumné i nerozumné k ní směřuje. 

Na myšlenky hédoniků navazuje moderní etika utilitarismu. Utilitarismus spočívá na principu užitečnosti pro všechny účastníky daného jednání. Cílem a měřítkem lidského chování shledává hledání blaha, užitku a prospěchu a naopak v omezení bolesti a utrpení. Zakladatelem utilitarismu byl Jeremy Bentham – britský právní teoretik, osvícenský filosof, radikální společenský reformátor a velký kritik lidských práv.


Sex, jenž dává našim životům smysl

sex dává životu smysl bezpasaka.cz

Nedávná studie americké univerzity George Mason definuje sex jako spojení požitku těla s požitkem mysli. Taková kombinace podle vědce-psychologa Toda Kashdana a jeho kolegů může pomoci člověku najít v životě smysl.
  • Otázkou, co dává našemu životu smysl, se zabývali učenci již od antiky. Je štěstí potěšením těla, nebo je lepší život zaměřený na studium a rozjímání? Tábory filosofů se tak rozdělili na dva tábory. Na hédonisty, pro které je smyslem života potěšení pocházející spíše z činnosti těla. A na ty, jež se hlásí k učení o eudaimonii, které nachází smysl a potěšení spíše v činnosti mysli.

Studie vzniklá pod vedením profesora Kashdana je revoluční v tom, že se ptá, zda by sex nemohl patřit do obou skupin a především, za může vést sexuální aktivita ke zvýšení pociťování smyslu života.

holky na sex bezpasaka.cz

Výsledky studie:

  • sex vede k pozitivní náladě a celkovému pocitu naplnění
  • sexuální aktivita zvyšuje pociťování smyslu života
  • pozitivní pocity po intenzivním sexu mohou přetrvávat až 12 dní
  • sex neuspokojuje jen naše fyzické touhy, těší i naši duši
  • nový pohled na sex jako na smysluplný vztah dvou lidí přinášející naplnění, jistotu a smysl
  • čím lepší sex, tím větší duševní požitek


Kultivace sexuality jako cesta ke smysluplnému životu

kultivace sexu a vztahu bezpasaka.cz

Abychom povznesli sexuální styk z nudné rychlovky na činnost dodávající našemu životu smysl, je třeba sexualitu kultivovat a rozvíjet. Moderní doba nabízí nespočet možností, jak poznávat vlastní tělo, co mu dělá a nedělá dobře. Existuje nespočet kurzů a seminářů, kde se můžete s partnerem (svým nebo náhodným) naučit, jak maximalizovat slast svého těla, mysli i duše skrze sexuální styk.

Co napsat závěrem? Pokud tápete a nic vám nedává smysl, sáhněte po jedné z člověku nejpřirozenější a nejpříjemnější činnosti - sexu. Vydejte se na dobrodružnou objevnou cestu, na jejímž konci najdete poklad v podobě dobré nálady, pozitivního přístupu ke světu a pocitu, že život má přece jen smysl.

S láskou k sexu, Vaše Laura

 

 

banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz banner Nicol naughty harbor bezpasaka.cz

porn banner bezpasaka.cz

© Bezpasáka

            

 

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Narodila jsem se v roce 1989 ve znamení Vodnáře. V současnosti se živím jako copywriterka na volné noze. Mé články a příspěvky najdete na webu Erotikon.info, na jedinečném blogu Bezpasáka a na LinkedInu. Žiji v Praze a ve volném čase nejraději chodím na procházky se svým psím kamarádem, dám si sklenku dobrého červeného vína a shlédnu kvalitní erotický film.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Ten s nekonečnou výdrží

16.06.2021 - 06:32

Třásla se v mohutné vlně orgasmického vzrušení a prosila, ať hlavici oddělá, protože v té chvíli to bylo extrémně silné, skoro až nepříjemné.

Zobrazit článek

Byl to jen sen?

09.06.2021 - 18:13

Za malou chvilku už pevně stiskneš svou ručku stehny a vykřikneš slastí, zatímco Tvé zpocené tělo se krásně zmítá vlnami rozkoše, v kundičce Ti nádherně pulsuje a Ty se cítíš krásně udělaná…

Zobrazit článek

Podcast Bezpasáka 23.díl: O vzrušujícím světě kryptoměn a polyamorie s Jaromírem Eliášem

08.06.2021 - 08:00

Zavítejte s námi a odborníkem na kryptoměny Jaromírem Eliášem do světa investic, rozšířené reality a polyamorie.

Zobrazit článek

Sběratelka ptáků

02.06.2021 - 07:00

Sladil jsem se s jeho pohyby při lízání kundy a buď jsem ho k ní přirážel nebo počkal, až se pohne zpět a nabodne se na mého ptáka.

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky