Sex jako smysl života? Ano!

Sex

Sex jako smysl života? Ano!

Sex má v životě člověka velkou moc. Kromě toho, že jde o nepostradatelný akt evoluce, přináší člověku mnoho pozitivních aspektů. Pozitivně působí na naši fyzickou i psychickou pohodu. To, že může dát našemu životu hlubší smysl, věděli už antičtí hédonisté. Dnes, se zpožděním několika století, na to přicházejí i západní vědci. Ano. Smysl života prý můžeme najít i v sexu.

Obsah:

Hédonismus alias učení o slasti a potěšení

hedonismus potěšení těla Bezpasaka.cz

Hédonismus je filosofické učení o slasti jako hlavním motivu lidského jednání. Pojmenování vychází z řeckého slova hédoné neboli potěšení, slasti. Dělí se na dva stupně:

  • Psychologický hédonismus je názor, že lidé fakticky vyhledávají slast a pouze slast. Veškeré jednání směřuje podle této teorie k dosahování slasti a vyhýbání se strasti.

  • Etický hédonismus navíc říká, že slast je také nejvyšší dobro. Takové stanovisko zastával údajně Eudoxos z Knidu, slavný řecký matematik a starší současník Aristotelův. Aristotelés o něm říká, že Eudoxos považoval slast za nejvyšší dobro, neboť viděl, že všechno rozumné i nerozumné k ní směřuje. 

Na myšlenky hédoniků navazuje moderní etika utilitarismu. Utilitarismus spočívá na principu užitečnosti pro všechny účastníky daného jednání. Cílem a měřítkem lidského chování shledává hledání blaha, užitku a prospěchu a naopak v omezení bolesti a utrpení. Zakladatelem utilitarismu byl Jeremy Bentham – britský právní teoretik, osvícenský filosof, radikální společenský reformátor a velký kritik lidských práv.

Sex, jenž dává našim životům smysl

sex dává životu smysl bezpasaka.cz

Nedávná studie americké univerzity George Mason definuje sex jako spojení požitku těla s požitkem mysli. Taková kombinace podle vědce-psychologa Toda Kashdana a jeho kolegů může pomoci člověku najít v životě smysl.

  • Otázkou, co dává našemu životu smysl, se zabývali učenci již od antiky. Je štěstí potěšením těla, nebo je lepší život zaměřený na studium a rozjímání? Tábory filosofů se tak rozdělili na dva tábory. Na hédonisty, pro které je smyslem života potěšení pocházející spíše z činnosti těla. A na ty, jež se hlásí k učení o eudaimonii, které nachází smysl a potěšení spíše v činnosti mysli.

Studie vzniklá pod vedením profesora Kashdana je revoluční v tom, že se ptá, zda by sex nemohl patřit do obou skupin a především, za může vést sexuální aktivita ke zvýšení pociťování smyslu života.

holky na sex bezpasaka.cz

Výsledky studie:

  • sex vede k pozitivní náladě a celkovému pocitu naplnění
  • sexuální aktivita zvyšuje pociťování smyslu života
  • pozitivní pocity po intenzivním sexu mohou přetrvávat až 12 dní
  • sex neuspokojuje jen naše fyzické touhy, těší i naši duši
  • nový pohled na sex jako na smysluplný vztah dvou lidí přinášející naplnění, jistotu a smysl
  • čím lepší sex, tím větší duševní požitek

Kultivace sexuality jako cesta ke smysluplnému životu

kultivace sexu a vztahu bezpasaka.cz

Abychom povznesli sexuální styk z nudné rychlovky na činnost dodávající našemu životu smysl, je třeba sexualitu kultivovat a rozvíjet. Moderní doba nabízí nespočet možností, jak poznávat vlastní tělo, co mu dělá a nedělá dobře. Existuje nespočet kurzů a seminářů, kde se můžete s partnerem (svým nebo náhodným) naučit, jak maximalizovat slast svého těla, mysli i duše skrze sexuální styk.

Co napsat závěrem? Pokud tápete a nic vám nedává smysl, sáhněte po jedné z člověku nejpřirozenější a nejpříjemnější činnosti - sexu. Vydejte se na dobrodružnou objevnou cestu, na jejímž konci najdete poklad v podobě dobré nálady, pozitivního přístupu ke světu a pocitu, že život má přece jen smysl.

S láskou k sexu, Vaše Laura

odběr bezpasaka.cz

© Bezpasaka.cz

 

Přečti si další články týkající se sexu:

10 rad, jak dokonale uspokojit ženu v posteli

Erotické pomůcky 21.století - nové dimenze sexuálního potěšení

Anální sex. Jak z něj udělat orgasmické potěšení?

Bondage - kouzlo erotického svazování

 

 

 porno web bezpasaka           silikonove panny bezpasaka

 

holka na sex anál, orál, BDSM z bezpasaka.cz

 

Autor: 
Laura
Vstup na stránky je povolen pouze starším 18 let
Vstupujete na stránky se sexuálním obsahem. Kliknutím na vstoupit souhlasíte s následujícími podmínkami.

Stránky se sexuálním obsahem

Je mi více než osmnáct (18) let a potvrzuji, že jsem již dosáhl(a) zletilosti.

Pokud se nacházím ve státě, ve kterém je hranice zletilosti stanovena odlišně od České republiky (např. na 21 let), potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti a možnosti vstupu na uvedené stránky.

Zamezím, aby díky mému chování ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.Můj zájem o všechny zde obsažené údaje a materiály je čistě soukromý a je určen pouze pro mou a jen mou vlastní potřebu.

Prohlašuji, že sexuálně zaměřený materiál mne nepohoršuje, neuráží a nejsem jim nijak ohrožen.Je mi známo, že veškeré obrazové a textové materiály na stránkách, na které jsem se rozhodnul vstoupit jsou chráněny autorským zákonem.

Jakékoli šíření obsahu nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu provozovatele stránek je výslovně zakázáno.Jsem si vědom toho, že porušením některého z výše uvedených ustanovení se vystavuji riziku občanskoprávních sporů, případného i trestněprávního stíhání.

Potvrzením tohoto upozornění se již nebude upozornění na tomto počítači zobrazovat.

X

Přihlášení

Zapomněla jsi heslo?
Zašleme Ti nové na Tvou
emailovou adresu.