Sex s robotem. Budoucnost sexuálních služeb?
20.09.2019 - 18:45
Sex
Autor: Jakub
   Přečteno: 2874x
Sex s robotem. Budoucnost sexuálních služeb?
Sex s robotem. Budoucnost sexuálních služeb? Sex s robotem nebo robotkou je v dnešní době společenským trendem, jehož popularita má jasnou exponencionálně vzrůstající křivku. Již dnes nám pomáhají společníci s umělou inteligencí v různých oblastech života. Co lze očekávat do budoucna, nahradí sexboti mezilidské i sexuální vztahy?

Sex s robotem. Budoucnost sexuálních služeb? Sex s robotem nebo robotkou je v dnešní době společenským trendem, jehož popularita má jasnou exponencionálně vzrůstající křivku. Již dnes nám pomáhají robotičtí společníci v různých oblastech života. Co lze očekávat do budoucna, nahradí sexboti mezilidské i sexuální vztahy?

Obsah článku:

  1. Zájem o sex s robotem je velký
  2. Možné okořenění sexu
  3. Vítejte v Japonsku
  4. Sexbot jako bezpečná terapeutická pomůcka
  5. Máme se na co těšit?

 

Zájem o sex s robotem je velký

Dle amerického pořadu Night line má až 25 % amerických mužů zájem o vztah se sexuálním robotem ve výhledové době 50 let. Dle zpravodajství The Independent by sex s robotem či jinou formu interakce s ním chtělo vyzkoušet až 52 % německých mužů. Ve Velké Británii je to až 47 %.

Řada obyvatel zatím nemá na sexboty jasný názor. Avšak představa jejich používání je láka. Sexboti totiž umí nabídnout i řadu jiných funkcí, než jsou pouze sexuální hrátky. Moderní sexboti neposkytují pouze sex, ale také i komunikaci, výběr charakteristik, projevy citů, zájmu i vzrušení. Do určité míry tedy dokáži nahradit i partnera. Avšak otázkou zůstává, do jaké úrovně zůstanou tyto moderní sofistikované stroje pouhou další alternativou sexu či jej kompletně nahradí. Zodpovědět na tuto otázku veřejnosti pomohl vystudovaný český sexuolog Zlatko Pastor.

Možné okořenění sexu

Dle pana Pastora budou sexboti do 50 let využíváni stejně často a stejným způsobem jako vibrátory. Lidská sexualita se neustále vyvíjí a spíše je formována psychosociálním nastavením společnosti nežli samotnou biologií, říká Zlatko Pastor v rozhovoru pro DVTV.

To, co je dnes společností považováno za normální, nemusí být normální za dalších 20 let. Sex s robotem by za pár desetiletí neměl již představovat něco nenormálního, ale naopak zcela běžného. Samozřejmě nepůjde o zcela dostupnou záležitost, jelikož cena takového jednoho sexbota vychází v průměru na 52 tisíc korun. S vývojem umělé inteligence i celkové konstrukce se však budou sexboti natolik podobat lidem, že budou místy nerozlišitelní. Již dnes existují kvalitní formy silikonu, které po následné texturaci vytvoří věrohodnou napodobeninu lidské kůže. Spekuluje se, že naši umělí společnicí budou mít zanedlouho i výhřevný systém pro napodobení tepla lidského těla.

Lidé jednoduše rádi zkouší nové věci a vznik různorodých erotických pomůcek v průběhu času je toho důkazem.  Sexualita se však nově více přesouvá do virtuálního prostoru, který poskytuje řadu výhod. Mezi jednoznačné výhody sexbotů patří jejich možnost optimalizace a nastavení přesně podle našich potřeb a přání. Rizika nákazy pohlavními chorobami jsou zde nulová. Jedná se tedy o něco nového, na co si společnost teprve vytváří názor. Ale pojďme se podívat na pár příkladů ve světě, kde je virtuální vztah či sex s robotem naprosto běžnou záležitostí.

Vítejte v Japonsku!

Japonsko, země neuvěřitelného technologického pokroku i produktivity a zároveň země s nejnižší porodností na světě. Země, kde si žena musí dopředu své otěhotnění domluvit se zaměstnavatelem. Tak nějak lze v zkratce popsat Japonsko. Dle spoluzakladatele Stanfordské laboratoře pro výzkum lidského chování ve virtuálním světě, Jeremyho Bailesona, je stav Japonska mimo tabulky běžných západních zemí.

Dle velmi renomovaného zahraničního portálu The Guardian je 70 % Japonských mužů a 75 % japonských žen, ve věku do 20 let, bez jakýchkoliv partnerských sexuálních zkušeností. Dále, mezi 20 – 29 lety, je 30% svobodných žen a 15% svobodných mužů zamilovaných do virtuálních meme či anime postav. Pro tyto lidi již existuje přímo i japonský výraz „moe“ – člověk ve virtuálním vztahu.

Japonsko nám svou kulturou i společenským nastavením dokáže dát příklad, kam až věci mohou zajít. Robotické sexuální služby jsou zde naprosto běžným jevem. Jako turista můžete zavítat do řady erotických podniků, které místo živých dívek disponuji těmi s umělou inteligencí. Avšak je dobré si uvědomit, že snížený zájem o partnerský sex i vztahy jsou v Japonsku vytvořeny spíše přísným přístupem k práci, nežli vysokou nabídkou virtuálních a robotických sexuálních služeb.

Japonci neskutečně dlouho pracují a žijí v permanentním stresu, což samo o sobě nevytváří přílišný prostor pro budování vztahu a navazování pohlavního styku. Jak na tom tedy může být Evropa? Dá se takový sexbot využít i jinak, třeba pro lékařské účely?

Sexbot jako bezpečná terapeutická pomůcka

Na světě existuje spousta obětí znásilnění a dalších jedinců, kteří si po zbytek svého života nesou negativní sexuální zážitky a kvalitní milostný život je pro ně tak trošku nedostupné zboží. Při mnoha sexuologických terapiích se pro znovuotevření sexuality pacienta používají i různé pomůcky, díky kterým se ženy či muži znovu navrací do kvalitního sexuálního života.

Dnes mezi takovými terapeutickými pomůckami nalezneme různé nástroje, jako je kupříkladu zrcadlo, hladítka či umělá vagína. Sexboti díky svému téměř nerozpoznatelnému napodobení člověka mohou být jednou z nejlepších pomůcek při sexuálních terapiích. Kromě podobnosti s lidským tělem mohou sexuální roboti nabídnout i lidské chování a pohyby. Dokáží se optimalizovat pro potřeby pacienta a nehrozí zde nekompatibilita a řada dalších negativ.

Máme se na co těšit?

Nejen z těchto důvodů roste poptávka po jejich užívání po celém světě.  Výroba i vylepšování sexuálních robotů je na vzestupu a výhledově můžeme čekat jejich využívání i v České republice. Oproti jiným zemím, jako je kupříkladu Japonsko, naše země nedisponuje přísným psychosociálním nastavením, a proto lze předpokládat, že se nestanou náhražkou sexu ani běžného mezilidského vztahu, ale spíše jako možnou alternativou okořeňující život. Avšak v česku se již stává plně běžnou záležitostí využívání realistických pan. Erotické hrátky se sexboty jsou jen otázka času.

 

 

© Bezpasaka.cz

Štítky:

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Jakub
Miluji sport. Bavíme mě překonávání vlastních hranic a vybíjení se při fyzických aktivitách. Sex je pro mě další fyzickou aktivitou, která si zaslouží své místo slávy v mém copywriterském portfoliu.

Ať už se jedná o rady a tipy, erotiku s humorem, legislativu v oblasti prostituce nebo podrobný návod, jak být lepší verzí sebe sama, vždy se snažím vám čtenářům přinést to nejlepší. Vážím si vás a jsem rád, že se mohu společně s ostatními redaktory podílet na tvorbě bezpasáka, nejlepšího blogu o erotice v ČR.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.
b

Podobné články

5 VR erotických her, které vás dostanou do varu

05.03.2021 - 00:00

Ochutnej vzrušující VR sex. Z našich tipů si určitě vybereš!

Zobrazit článek

Páteční večer

04.03.2021 - 07:00

Okamžitě jsem se svlékl a namazal zadek gelem, nasadil smeták a už jsem jel jak fretka.

Zobrazit článek

Staň se alfa samcem. Jak svést každou ženu?

03.03.2021 - 00:00

Nejdřív musíte zjistit, jak nejefektivněji svádět. Co dokáže zapůsobit na první dobrou?

Zobrazit článek