Sexboti. Jak se vyrábí a co vše o nich ještě nevíte?

Sex

Sexboti. Jak se vyrábí a co vše o nich ještě nevíte?

Budoucnost už klepe na dveře. Vývoj nových technologií je v moderní době skutečně jízda na rychlodráze a každé desetiletí vznikají nové a nové unikáty. Nově se hovoří o čtvrté průmyslové revoluci, která vývoj technologií nakopne ještě dál. Avšak jak se tento technologický růst projevuje už aktuálně na poli sexuálních služeb?

Co vše v článku probereme:

 1. Sexboti jako předchůdci androidů?
 2. Kyber evoluce skrze sex?
 3. Silikon, silikon a zase silikon!
 4. Nikoliv náhrada, ale pomůcka
 5. Co na sexboty říká jejich tvůrce a uživatelé?
 6. Na co dalšího se můžeme v budoucnu těšit?

Sexboti jako předchůdci androidů?

Vše začalo v roce 1968 tvorbou umělých pan pro focení různých erotických magazínů.  Zájem o tehdejší modely byl nulový s minimální vizí budoucnosti a šancí na úspěch. Během 70. let byly panny tvořené už realisticky vypadajícím latexem a silikonem, ale stále to nebylo ono. Pak přišel Matt McCullen a v roce 1997 vývoj pan akceleroval do neskutečných výšin.

V té době panny stále neodpovídaly skutečným anatomickým tvarům lidského těla a McCullen byl opětovně žádán, aby je tvořil více realisticky. Klienti si zkrátka chtěli připadat, že mají sex s reálnou ženou. To samozřejmě umělce velice podnítilo, a proto dal pannám reálné anatomické proporce, texturaci kůže a x dalších vlastností pro vzbuzení naprosto realistického dojmu. A slavil úspěch. Dnes již existují podniky, které přímo tyto panny pronajímají ve svých vlastních prostorách, kde si s nimi mohou klienti užívat jako s normální společnicí. V České republice se zatím nachází jediný podnik tohoto druhu, Naughty Harbor, jehož otevření způsobilo nevídaný mediální zájem českých médii. Ale zpátky k historii. Umělé panny v 70. letech byly ještě na hony vzdálené dnešním sexbotům. Vše na čas plynulo celkem beze změn, ale zákazníci chtěli víc.

Chtěli vibrující ruce schopné poskytnout handjob a spíše než hračku si přáli mít vedle sebe život imitující společnici. Opět Matt McCullen byl podnícen pro vývoj svých modelů. Proto jsou dnešní sexboti vybaveni umělou inteligencí, počítačovým čipem, pohyblivými dlaněmi a kvalitní zvukovou reprodukcí.

Kyber evoluce skrze sex?

Sexbot není náhražkou, ale pouze novou zkušeností a pomocníkem na poli sexuálních aktivit. Alespoň tak prezentuje sexboty jeden z jejich předních tvůrců a vývojářů, Matt McCullen. Dle něj sexboti poskytují neuvěřitelnou příležitost jak pomoci mnoha svobodným mužům, ale i manželským párům v jejich problematice okolo sexu.

Aktuálně si sexbot dokáže zapamatovat různá fakta a údaje svého uživatele (věk, pohlaví, oblíbená barva atd.), dokáže vést plynulou konverzaci, třeba i o filozofických tématech či aktivovat zábavný mód plný vtipů.

Pro řadu nadšenců nejen robotiky, ale také i transhumanismu a umělé inteligence, jsou sexboti velice zajímavým tématem, jelikož boří hranice mezi tím, co je to být člověkem a kde končí lidskost a naopak začíná umělá inteligence.

Silikon, silikon a zase silikon!

Každá výroba sexbota začíná úplně stejně. Teprve až někdy v polovině procesu vznikají odlišnosti, které ve výsledku vytváří diferenci mezi jednotlivými modely. Dřívější modely byly vybaveny pouze počítačovým čipem bez jakékoliv pohybové mechaniky, jejich polohy byly sice nastavitelné, ale tyto modely se samovolně nehýbaly. Novější modely jsou již velice sofistikované a obsahují činný pohybový aparát jak končetin, tak i hlavy, očních víček i úst. Jak tedy vypadá taková výroba?

Prvně je vyrobena kovová kostra celého sexbota. Tato kostra je následně vložena do formy, která se celá vyplní tekutým silikonem a až 48 hodin nechá stát. Po sundání formy se výsledné tělo ještě opravuje a upravuje, ořezává se přebytečný silikon a vyplňují dírky v kůži. Hlava každé takové umělé sexbotky nebo sexbota je vytvářena zcela zvlášť a obsahuje řadu elektroniky stejně jako pevnou plastickou lebku. Do té je v konečné fázi výroby implantován pár očí a na povrch lebky se lepí silikonová tvář. Celá lebka je následně nasunuta na krk těla tvořeného převážně ze silikonu.

Samozřejmě je nutné zmínit, že na trhu existuje řada výrobců a každý nabízí trochu jiné modely s různými doplňky, které ten druhý nemá. Avšak za nás osobně hodnotíme jako nejlepší model  Harmony od Matta McCullena. Tento typ obsahuje pohyblivou hlavu, oční víčka i ústa při komunikaci a působí skutečně realisticky. Výroba každého modelu je velice nákladná a dnes si již lze zakoupit nejlevnější modely od 50 tisíc korun, ty kvalitnější se pohybují v řádech statisíců. Avšak sexboti bezpochybně otevřeli velice hluboké téma ohledně lidství, ženství a podstaty sexu. Čím jsou vlastně tak kontroverzní?

Nikoliv náhrada, ale pomůcka

Z řad populace se ozývají silné kritické názory na sexboty kvůli jejich morálním a sexistickým problematickým podkladům. Jen si představte, že váš bratr, sestra či někdo známý má sexbota, který vypadá jako dítě. No, není to na pováženou? Na straně jedné se ozývají hlasy, že ano. Jenom to pomáhá lidské populaci dále degenerovat v oblasti sexu a mezilidských vztahů. Jako příklad se často uvádí Japonsko, kde problém došel už do takové fáze, že japonská populace zkrátka neroste, jelikož Japonci raději volí virtuální sex i vztahy namísto těch reálných.

Na straně druhé naopak přicházejí sexuologové (Zlatko Pastor) nebo psychologové (Renaud Patrice), kteří tvrdí, že sexboti mohou být použiti jako sexuologistická pomůcka nebo nástroj pro léčbu sexuálních deviací jako je pedofilie. A co třeba sexbot imitující zvíře pro zoofily? Není to už náhodou přes čáru? Na to nelze jednoznačně odpovědět, jelikož nikdo nemá takové zkušenosti a neexistuje dostatečně velký vzorek lidí, díky kterým lze vytvořit smysluplnou a přínosnou studii na toto téma. Ale tím kontroverze zdaleka nekončí.

Do celého tohoto morálního mixu se přimíchávají názory žen, hlavně z feministického spektra, které tvrdí, že sexbotky jako takové vytvářejí v mužích falešné představy o kráse a o tom, co je to být ženou. Dle nich se jedná o objektivizaci žen jako sexuálních nástrojů pro muže. Avšak nutno podotknout, že existují i modely pro ženy. A co teprve vibrátory, venušiny koule a jiné hračky pro ženy, ty jsou v pořádku?

Je to celkem paradoxní situace, avšak dle Zlatko Pastora je naprosto normální, že partneři, ať už muži či ženy, žárlí na sexuální hračky svých protějšků. Díky nim získávají pocit méněcennosti a zbytečnosti. A jestli do toho všeho budou sexboti schopni imitovat i mezilidský vztah, tak zde dle některých hrozí reálné ohrožení budování civilizace jako takové.  Něco málo o tom může prozradit film Alita: bojový Anděl, který aktuálně vstupuje do kin a dle traileru je jasné, že jedním z témat filmu bude vztah mezi člověkem mužem a kyborgyní. Podobně na tom je i film Exmachina z roku 2014, který otvírá téma umělé inteligence, lidství a sexuality. Vřele doporučujeme se na něj podívat.

Co na sexroboty říká jejich tvůrce a uživatelé?

Zpátky ale k tématu. Jak se hájí vůči těmto nařčením samotný tvůrce a výrobce sexbotů, Matt McCullen? Dle něj osobně si sexboti tato obvinění nezaslouží. Z jeho rukou nikdy žádná dětská verze sexbota nevznikla a on sám si myslí, že sexboti jsou skvělým společníkem pro ostýchavé a osamělé muže či ženy. Díky sexbotům a jejich základní personě se mohou tito lidé naučit, jak interagovat s reálnými lidmi a pro skutečný život je to tedy jen a pouze přínosem. Jaké hlavní výhody představuje sexbot, dle mnoha uživatelů?

Výhody sexbotů dle jejich uživatelů:

 • Vždy udělají, co se po nich žádá.
 • Jsou vždy dostupní.
 • Nemají žádný cyklus.
 • Přirozeně jsou vyráběni pro krásu.
 • Nikdy nepřiberou na kilech.
 • Žádné riziko pohlavních chorob.
 • Pokud člověka omrzí vzhled, stačí jej (sexbota) vyměnit.
 • Žádné stěžování si.
 • Žádná křivá obvinění ze znásilnění.
 • Žádné stárnutí.
 • Neumí zahýbat.
 • Žádné riziko otěhotnění.

V součtu je výhod skutečně mnoho, nelze se proto divit, že sexboti jsou skutečně horkým zbožím, které se prodává. Samozřejmě je fér mluvit i o nevýhodách, ale mezi nevýhody se řadí vše, s čím člověk již při nákupu sexbota logicky počítá a nemůže být tím překvapen. Jsou to věci, jako je neživost, studenost či vyšší míra pasivity a nepohyblivost. Každopádně na tom všem se již pracuje…

Na co dalšího se v budoucnu můžeme těšit?

Řada klientu si stěžuje, jak již bylo zmíněno, že sexboti jsou chladní a to doslova. Tělo těchto strojů neprodukuje žádné teplo, a proto i když je kůže na dotek realistická, působí neživě. Dalším krokem tedy má být modulární přídavné zařízení spolu s velkokapacitní baterií, které vytvoří pocit lidské teploty na dotek. Spekuluje se i o možném pohyblivém jazyku, který by mohl poskytovat kvalitní orální sex o několika programech. Sexboti zatím poskytují pouze anální a vaginální možnosti sexu.

Vylepšený také bude celkový profil chování, komunikace i reprodukce zvuku. Cílem je vytvořit ten nejvíce realistický model vůbec. Takový model by měl být naprosto k nerozeznání od normálního člověka. Většinou si myslíme, že je to vize daleké budoucnosti, ale s rychlostí, s jakou postupuje technologický vývoj, se toho pravděpodobně ještě dožijeme. Vize androidů, robotů a kyborgů je zde s námi bezmála již 100 let, avšak za posledních 10 let se přešlo od vize k tvrdé realizaci a výsledky tohoto snažení jsou doslova citelné. Věříme, že se máme skutečně na co těšit. Co si myslíte vy?

 

© Bezpasaka.cz

Autor: 
Jakub
Vstup na stránky je povolen pouze starším 18 let
Vstupujete na stránky se sexuálním obsahem. Kliknutím na vstoupit souhlasíte s následujícími podmínkami.

Stránky se sexuálním obsahem

Je mi více než osmnáct (18) let a potvrzuji, že jsem již dosáhl(a) zletilosti.

Pokud se nacházím ve státě, ve kterém je hranice zletilosti stanovena odlišně od České republiky (např. na 21 let), potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti a možnosti vstupu na uvedené stránky.

Zamezím, aby díky mému chování ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.Můj zájem o všechny zde obsažené údaje a materiály je čistě soukromý a je určen pouze pro mou a jen mou vlastní potřebu.

Prohlašuji, že sexuálně zaměřený materiál mne nepohoršuje, neuráží a nejsem jim nijak ohrožen.Je mi známo, že veškeré obrazové a textové materiály na stránkách, na které jsem se rozhodnul vstoupit jsou chráněny autorským zákonem.

Jakékoli šíření obsahu nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu provozovatele stránek je výslovně zakázáno.Jsem si vědom toho, že porušením některého z výše uvedených ustanovení se vystavuji riziku občanskoprávních sporů, případného i trestněprávního stíhání.

Potvrzením tohoto upozornění se již nebude upozornění na tomto počítači zobrazovat.

X

Přihlášení

Zapomněla jsi heslo?
Zašleme Ti nové na Tvou
emailovou adresu.