Sexuální turistika. Jak jsou na tom naši sousedé?

1. srpna 2023 3:22
Prostituce
Autor: Jakub
Sexuální turistika. Jak jsou na tom naši sousedé?
Česko je celosvětově proslulým rájem sexuálních turistů, kteří zde jsou schopni utratit nemalé peníze. V Praze lze téměř na každé ulici najít erotický noční klub nebo dívku čekající na zákazníka. Jak jsou ale na tom naši sousedé? Je v okolních zemích sexbyznys legální? Kolik si v takových zemích dokáže dívka vydělat a jaké zde jsou ceny?


Co vše se v článku dozvíte:

 • Slovensko
 • Polsko
 • Německo
 • Rakousko
 • Na co si jako sexturista dát pozor?
 • Proč se sexuálním turistou stát a proč navštěvovat sousední země?

 • Slovensko

  Nemá smysl chodit okolo horké kaše, proto se ze startu podíváme hned na naše bratry a sestry ze Slovenska. Slovensko je nejen naším kulturním a jazykovým bratrem, ale v mnoha ohledech máme stejného i v oblasti cen, ekonomiky ia legislativy. Jak na tom vlastně Slovensko je v oblasti sexuálních služeb?


  Legislativa

  Jelikož Slovensko s Českem poutá dlouhá historie Československa včetně podobného smýšlení, tak je na tom Slovensko, co se týče sexuálních služeb, stejně jako Česko. Během komunistického Československa byla jakákoliv prostituce silně potlačovaná a kriminalizovaná. Dle tehdejšího zákonu se jednalo o příživnictví na těžce pracujícím lidu. Po pádu komunismu a rozdělení Československa Slovenská republika, obdobně jako Česko, zákon o příživnictví zrušila a vůči sexuálním službám zaujala aboliční stanovisko.

  Aktuálně je sexbyznys na Slovensku v šedé zóně legislativy. Slovenská republika sexuální služby nijak nekriminalizuje, avšak nelegální jsou některé z průvodních jevů, jako je kupříkladu kuplířství. Podle průzkumů Akademie policejního sboru v Bratislavě je až 45 % Slováků pro úplný zákaz sexbyznysu v jakékoliv formě. 27 % si myslí, že by sexuální služby měly být plně legalizovány a zbylých 18 % zastává názor, že věci by se měly nechat, tak jak jsou. Dle odhadů se ročně v tomto odvětví na Slovensku protočí až 70 miliónů EUR. Případná legalizace by mohla do státního rozpočtu přinést 10 milionů EUR ročně.


  Kolik si dívka na Slovensku vydělá a jaké jsou ceny?

  Po přepočtu si studentky na privátu vydělají více než odborní lékaři. Celkově si dívka může za jeden měsíc vydělat něco málo přes 4.000 EUR, což je okolo 102 tisíc českých korun. Pro někoho zcela neuvěřitelná měsíční suma. Pro klienty se částky pohybují od 800 korun za orál až po 1.200 korun za klasickou hodinu. Samozřejmě řada dívek nabízí i různé příplatky, jako je finiš do úst, orál bez ochrany a jiné zajímavosti, které dozajista oceníte. Na jednom klientovi si tak dívka může vydělat až 2.000 korun. Pokud tedy zavítáte na Slovensko jako sexturista, připravte si dostatečně plnou peněženku, bez té se neobejdete.


  Kam v Bratislavě zajít?

  Pokud nevíte, kde hledat, vřele se doporučuje navštívit Starohájskou či Cintorijskou ulici. Dobré noční kluby také naleznete na Viedenské či Devínské cestě. Celkově je Bratislava, stejně jako Praha, plná nočních klubů na každé ulici a určitě za zábavou nemusíte daleko chodit. Pokud se nechcete ptát místních, kluby můžete nalézt i přes Google.


  Polsko

  Dalším naším východním sousedem je Polsko, se kterým již nesdílíme společnou historii tak úzce jako se Slovenskem, ale sdílíme hranice, na nichž nabídka sexuálních služeb jenom kvete. Jak se tedy věci mají na území Polské republiky a co na to samotní Poláci?


  Legislativa

  Podobně jako v ostatních státech střední a východní Evropy, se změnou politiky 90. let změnil i přístup k prostituci. Od počátku 90. let se počet různých nočních klubů, erotických salónů a peep-show expozicí zvedl a v roce 1996 již bylo registrováno na 300 takovýchto podniků. Do roku 2006 stoupl počet těchto podniků na 750. Různé zdroje uvádí velmi odlišná čísla. Dle některých je v Polsku až na 20 tisíc sexuálních pracovnic. Avšak za mnohem reálnější lze považovat množství okolo 120 – 160 tisíců lidí, kteří se v oblasti polského sexbyznysu pohybují.

  Dle analýz tvoří polské ženy 72% část sexuálních pracovnic. Ukrajinky tvoří 19 % a zbylá část jsou dívky z Ruska, Běloruska a Bulharska. Velikost polského sexbyznysu se pohybuje v ročním obratu 5 – 10 miliard polských zlotých, což je v přepočtu až 59 miliardy českých korun. Sex byznys v Polsku je tedy až 30x větší, než je tomu na Slovensku (1.79 miliard korun)

  Polsko, podobně jako my a Slováci, zastává vůči sexuálním službám aboliční přístup. Prostituce je tedy v Polsku legální do úrovně pod kuplířský rámec. Obdobně je zakázán jakýkoliv obchod s lidmi a zajišťování sexuálních služeb jakožto třetí strana (zprostředkovatel).


  Kolik si dívka v Polsku vydělá a jaké jsou ceny?

  Pokud plánujete navštívit Polsko s jeho hlavním městem Varšavou, počítejte, že za noc s dívkou budete platit minimálně 1.000 zlotých (5.900 korun). Pokud budete ještě náročnější a budete chtít nějaké extra služby na víc, počítejte s částkou až 1.400 zlotých (8.260 korun). Do extra služeb na víc se také započítává, zda s vámi bude daná žena komunikovat kupříkladu v angličtině či jiném než polském jazyce. Pokud tedy neumíte polsky, zcela jistě si připlatíte.

  Dle statistik si takto dívka v Polsku přijde na krásných 6000 zlotých měsíčně. Oproti klasickému běžnému polskému platu je to skoro až dvojnásobek, avšak za čtvrtinu pracovní doby. Statistiky však nepočítají s faktem, že část této sumy musí ženy odvést svému pasákovi nebo majiteli nočního klubu.


  Kde ve Varšavě si dozajisté užijete?

  Co se tyče samotných podniků pro pány, jejich lokace se neustále mění, protože jsou nelegální. Pokud nemáte ve Varšavě známého, který lokaci těchto podniků zná, velice obtížně je budete hledat. Ovšem swingers kluby mohou jako dostatečná náhrada plně postačit. Jedním z nejznámějších swingers klubů je Usta Swingers Club, který naleznete na ulici Józefa Strusia. Za zmínku také stojí Lava Club na ulici Beldan.

  Jedním z nejlépe hodnocených nočních klubů je podnik Vila Rosa, který naleznete na ulici Warszawska 12. Počítejte však, že si připlatíte. U swingers klubů je také nutné se zapsat do návštěvní knihy a udat cíl své cesty (párový sex, sex s jednou osobou apod.).


  mecko

  Německo je v tomto seznamu prvním státem, kde je sexbyznys zcela legální. Každý sexutrista si zde přijde na své a nemusí se obávat žádných pletek se zákonem i nepříjemným setkáním s policií, jenom protože si chce užít.


  Legislativa

  O Německu se říká, že je to evropský ráj sexturismu, jelikož právě díky volné legislativě je vše pod dohledem státu a tedy plně kontrolované. Od roku 2002 je německá legislativa upravena a sexbyznys v této zemi je plně legální. Samozřejmě, v praxi je takové uplatnění zákona složitější, ale to už je proces legalizace tohoto odvětví sám o sobě. Německá vláda si plně uvědomuje, že nemůže sexuální pracovnice nutit se hlásit na úřady a podléhat tak evidenci. Avšak na oplátku nabízí dívkám, které registraci provedou, určité výhody.

  Kupříkladu aktuálně německá vláda schválila zákon o sexu s kondomem, který chrání dívky proti klientům, kteří chtějí sex bez kondomu. Takoví klienti se dopouštějí trestného činu a čeká je pokuta až 50 000 EUR (1.35 milionu korun). Nazpět se zase musí dívky hlásit pravidelně u lékaře na kontrolách. Německo v tomhle ohledu přistoupilo na plnou dekriminalizace erotických služeb, avšak společenské stigma přetrvává, což je hlavní důvod, proč je zaregistrováno odhadem pouze 2 % žen.

  Přesná čísla nejsou k dispozici, ale odhaduje se, že v Německu se sexuálními službami živí až 400 tisíc osob.  Celkové tržby sexbyznysu v Německu tvoří okolo 384 miliard korun ročně.


  Kolik si dívka v Německu vydělá a jaké jsou ceny?

  Běžná sazba za hodinu činí zhruba 30 - 60 EUR (770 - 1540 korun). Dívka si tak je schopna vydělat 30 – 120 tisíc korun, v závislosti na druhu služeb a počtu zákazníků. Jelikož je Německo skutečným rájem sexuálních služeb v Evropě, lze zde nalézt sex všeho druhu s kýmkoliv, i cizinkami ze zámoří.

  Kromě klasických sexuálních služeb, zde mohou klienti využít i služeb eskortu, erotických masáží, tantra jógy a jiných alternativ k hlavním sexuálním službám v nočních klubech a na privátech. Oproti Polsku zde však není žádný extra příplatek za komunikaci.


  Jaká zákoutí Berlína vám dopřejí to nejlepší uspokojení?

  Mezi nejznámější a nejdoporučovanější podniky lze zařadit známý Kitkat Club, se sídlem na adrese Köpenicker Str. 76. Dalším z velice oblíbených klubů je podnik na velmi vysoké úrovni zvaný FKK Artemis na adrese Halenseestraße 32-36. Jedná se nejen o erotický klub, ale  i nonstop lázně, kde naleznete uspokojení všeho druhu.

  Pokud však hledáte přímo erotické masáže, které vám dopřejí nejenom silný orgasmus, ale také i uvolnění těla, vřele doporučujeme navštívit salón VIDA na ulici Gitschiner. Noční Berlín je skutečně zážitek, a pokud nebudete vědět kam zajít, bez problému se můžete zeptat místních. Přece jen v Německu se jedná o legální podniky.


  Rakousko  

  Rakousko, náš jižní soused, ke kterému nás váže úzká historie Rakousko-Uherské říše. Země, která jako jedna z prvních vstoupila do organizace i rady spojených národů. I když je to historicky poměrně politicky izolovaná země, Rakousko se dnes snaží dostat do předních příček nejen ekonomiky, ale také i politiky. Jak to tedy vypadá s legálností sexuálních služeb v tomto státě?


  Legislativa

  Dne 2. Června roku 2002 na mezinárodní den děvčat požadují některé organizace a politické strany uvedení sexuálních služeb do oblasti legální uznávané činnosti. V roce 2004 došlo k úplné změně legislativy, která erotické služby uznala za plně legální způsob obživy. V roce 2008 již bylo pouze ve Vídni zaregistrováno 1728 pracovnic, které spadaly pod neustále a pravidelný lékařský dozor.

  Dle statistik se odhaduje, že 60 – 80 % všech sexuálních pracovnic jsou dívky nerakouského původu, které do Rakouska přicestovaly z jiných zemí, převážně z východního směru (Ukrajina, Bulharsko, Maďarsko).


  Kolik si dívka v Rakousku vydělá a jaké jsou ceny?

  Ze všech již zmíněných zemí jsou ceny v Rakousku zatím nejvyšší a pohybují se v rozmezí 50 až 200 EUR (1.300 – 5.000 korun) za sex. Velice záleží, jaké varianty sexu si vyberete. Klasický orální sex stojí okolo 30 EUR. Dívku přes eskort málokdy seženete s částkou pod 200 EUR. Pokud tedy míříte do Rakouska, určitě si připravte velmi tučné konto, ale na oplátku se vám dostane velice kvalitních služeb, které nejsou všude v Evropě k dostání.

  Odhadem si rakouská dívka může vydělat za měsíc až 7.000 EUR (179 tisíc korun).


  Kde ve Vídni dostanete, po čem vaše srdce touží?

  Nejznámější je vídeňská červená ulička zvaná "Gürtel", kde naleznete řadu erotických nonstop podniků chrlící na vás jednu dívku za druhou. Výběr je skutečně široký a procházka po této ulici vypadá jako nějaká erotická show plná světel.  Celá oblast je vlastně jeden takový velký noční klub.

  Mezi známé podniky ve Vídni patří noční klub Blue Velvet (Kramergasse 5), Xena Bar (Molkereistraße 3) a studio Armony (Erdbergstraße 127). Ve Vídni také funguje řada eskortních agentur, na které se můžete v případě potřeby obrátit, ale jak jsme již zmínili, plácnete se přes kapsu.


  Na co si jako sexturista dát pozor?

  Zcela jistě na cenu, která v mnoha případech reflektuje kvalitu. Jak se říká, správný sexturista není natolik bohatý, aby si mohl dovolit levné služby. U dívky z ulice vždy naleznete nižší cenu, ale s tím souvisí také i nižší hygiena a vyšší riziko nákazy pohlavní chorobu. Řada těchto dívek také fetuje a pohybuje se velice na hraně zákona, z čehož pro vás pramení problémy.

  V zásadě vždy do nočních klubů a erotických podniků cestujte na ehko, cokoliv, co si nemusíte sebou brát, tak si neberte. Jestli plánujete navštěvovat noční kluby sami, buďte připraveni, že se můžete stát snadnou obětí krádeže či jiné drobné kriminální činnosti. Proto se doporučuje vždy cestovat s někým nebo využívat služeb eskortu, které jsou mnohem bezpečnější. Více informací o ochraně se dozvíte již v námi napsaném článku.


  Proč se sexuálním turistou stát a proč navštěvovat sousední země?

  Protože si to doslova užijete od paty až k hlavě. Kromě toho, že si dopřejete skutečně sex na úrovni, také navštívíte jiná místa a poznáte jiné lidi, jinou kulturu i jiný mrav. Jestli plánujete cestovat do zahraničí pouze kvůli sexuálním službám, nejspíš budete zklamaní, že jste si na to brali pouze tři dny dovolené. Mnohem lepší je si vzít dovolenou na týden či dva a svou cílovou destinaci plně prozkoumat.

  Zajděte do těch nejlepších restaurací, vyzkoušejte tamní kuchyni a zjistěte, jakým životem tamější lidé žijí. Navíc cestování do sousedních států v sobě skýtá i mnoho jiných výhod. Mimo to, že se kupříkladu na Slovensku a v Polsku snadno nebo ne moc obtížně domluvíte, velice ušetříte i na cestování. Celkově návštěvy do těchto zemí pro vás nebudou ani tak moc velkým kulturním šokem a riziko, že nenajdete cestu zpět je velice minimální. Také ušetříte hodně času při cestování.

  Tak co na to říkáte? Už jste si koupili letenku? Pokud stále váháte nebo se vám cestovat příliš nechce, nebojte se využít sexuálních služeb našich . Stačí si vybrat dle svých představ.

  Štítky
  Autor: Jakub
  Miluji sport. Bavíme mě překonávání vlastních hranic a vybíjení se při fyzických aktivitách. Sex je pro mě další fyzickou aktivitou, která si zaslouží své místo slávy v mém copywriterském portfoliu.

  Ať už se jedná o rady a tipy, erotiku s humorem, legislativu v oblasti prostituce nebo podrobný návod, jak být lepší verzí sebe sama, vždy se snažím vám čtenářům přinést to nejlepší. Vážím si vás a jsem rád, že se mohu společně s ostatními redaktory podílet na tvorbě bezpasáka, nejlepšího blogu o erotice v ČR.

  Podobné články

  Jak si objednat dívku na escort

  22. července 2023 Iva

  Je tu další článek, který bude tentokrát věnován službě eskort. Víš, co služba obnáší? Jaké má výhody či nevýhody? Co vše si pod tímto pojmem můžeš představit a jak si escort ženu můžeš objednat. Pojďme si vysvětlit a detailně popsat ESCORT.

  Zobrazit článek

  Jak to chodí na privátu?

  19. ledna 2023 Iva

  Je několik způsobů, jak sehnat rozkoš a roztouženou ženskou náruč. Jako první možnost každého asi napadne sbalit nějakou holku v baru. Ale mezi námi - není to žádná jistota a mnohdy je z toho spíš zklamání než kvalitní zážitek… Jak tedy získat, co chcete? Můžete jít do nějakého nočního klubu, sám nebo s partou kamarádů a zakončit povedenou oslavu. Můžete zvednout telefon a zavolat si dívku domů formou escortu. Nebo si dívku zastavit na dálnici či ulici. Anebo třeba nastal ten správný čas vyzkoušet služby dívky na privátu.

  Zobrazit článek

  Transformace pornografie do porno průmyslu s miliardovými zisky

  2. září 2022 Svatava

  Pornografický průmysl patří v současnosti mezi nejdynamičtěji se rozvíjející odvětví. K mnoha miliardovým ziskům využívá sexuální explicitní materiály. Ve společnosti se o něm otevřeně příliš nemluví. Naše společnost ho v běžném životě tiše toleruje, navenek v debatách spíše kritizuje, v soukromí u obrazovek podporuje.  

  Zobrazit článek

  4 tipy, jak ušetřit: Od prostitutek nejen prostitutkám

  17. června 2022 Spolek pro ochranu žen

  Říkáte, že jeden tip je málo? Pak mám pro vás pár dalších. A co je na nich nejlepší? Všechny jsou přímo od chytrých sexuálních pracovnic, které umějí zacházet s penězi.

  Zobrazit článek