Casanova, markýz de Sade a rytíř Masoch - slavní klasikové sexuality

02.09.2021 - 07:59
Sex
Autor: Svatava
   Přečteno: 2549x
Casanova, markýz de Sade a rytíř Masoch - slavní klasikové sexuality
Muži, kteří se zapsali do dějin lidské sexuality nejen svými výkony, ale především originálními názory a postoji.  

Muži, kteří se zapsali do dějin lidské sexuality nejen svými výkony, ale především originálními názory a postoji. Ve své době pobuřovali, inspirovali, objevovali. Především nové erotické sféry. Řeč bude o trojici slavných a mnohými mýty opředených mužů. Prosím seznamte se se známými spisovateli. Milovník Casanova, markýz de Sade a rytíř Masoch. 


Obsah:


Milovník Giacomo Girolamo Casanova

casanova bezpasaka.cz

Legenda mezi milovníky žen. Spisovatel, dobrodruh, diplomat, cestovatel, podvodník a špion. Tento oduševnělý rokokový svůdce žen zanechal ve svém pověstném díle Paměti - Historie mého života, pozoruhodnou výpověď o životě v 18. století. 

Jeho jméno je dodnes synonymem nenapravitelného svůdníka a milovníka žen každého věku a postavení. Realita jeho života byla nicméně o trochu střídmější. Ve svým Pamětech píše, že za svůj život měl 132 milenek. S ohledem na délku jeho sexuálního života (35 let) nám vychází necelé 4 ženy na rok.

Místo kněze nenapravitelným milovníkem

V mládí mu bylo určeno stát se knězem. V té době mu ale zkřížila cestu pohledná mladá herečka Tereza Immerová. Když byla s Casanovou přistižena při činu (rozuměj sexuálním) jejím pěstounem, s dráhou duchovního byl ámen.

Casanova miloval ženy mladé i staré, bohaté (které zneužíval spíše jako zdroj peněz) i nejobyčejnější kurtizány ze zapadlých nevěstinců. Choval se k nim vždy pozorně a s úctou. Nikdy nesváděl opilé dámy. Jeho potěšením bylo, když díky němu dáma prožívala erotické potěšení. To bylo chování na tu dobu velmi vzácné.

Na odpočinku v Čechách

Ke konci života se seznámil s českým hrabětem Josefem Karlem Valdštejnem, se kterým si velmi rozuměli. Ten mu nabídl místo knihovníka na duchcovském panství na severu Čech. Casanova v té době pracoval jako tajemník benátského velvyslance ve Vídni a místo nechtěl opustit.

Velvyslanec však brzy zemřel a tak stárnoucí milovník, bez majetku a financí, odjel do Čech, kde se začal v klidu mezi knihami věnovat psaní a literatuře, kterou vždy miloval. Do své smrti v roce 1798 stihl vydat 23 knih a publikací. Světovou slávu mu přinesla však jen jedna konkrétní kniha a to kniha jeho Pamětí, která z něj učinila legendu. Zajímavostí je, že k vydání této knihy jako úplně kompletní, došlo až v roce 1960.


Markýz Donatien Alphonse Francois de Sade

de sade sadismus bezpasaka.cz

Tento potomek jednoho z nejpřednějších francouzských rodů propůjčil, díky své zálibě v bolesti, jméno nejhorší sexuální perverzi a brutalitě - sadismu. Jeho rodiče byli velmi zbožní a vlivní lidé. Mladý Francois získal poctivý vojenský výcvik. Ve 14 letech byl už členem lehké jízdy královské gardy. V 15 letech byl jmenován poručíkem. Prošel sedmiletou válkou v Německu a v 23 letech z armády odešel s hodností kapitána. 

Byl oženěn v nepříliš hezkou a chladnou dívkou se skvělým rodokmenem. On však raději sváděl její třináctiletou sestru. Tu před ním její rodiče raději poslali do kláštera. Od této chvíle se osobnost a chování mladého markýze změnili. Začal navštěvovat se svým sluhou nejhorší pařížské nevěstince a libovat si v bolestivých sexuálních praktikách.

*Sadismus je sexuální potěšení při způsobování bolesti jinému jedinci. Označení je odvozeno od jména francouzského spisovatele markýze de Sade. Zdroj Wikipedie.cz

Vězeňský literární salón

Pronajal si osamělou vilku skrytou v zahradě, kde sváděl naivní dívky. Zde ho začal vzrušovat ženský strach a když si jedna dívka ublížila při skoku z okna, putoval mladý markýz de Sade poprvé do vězení. Brzy po propuštění putoval do vězení znovu. Jeho záliba v sexuálních experimentech vyvrcholila tím, když podal 4 prostitutkám nebezpečné afrodisiakum, 2 na následky otravy zemřely a jedna se těžce zranila.

Od trestu smrti ho zachránil jen jeho šlechtický původ, a tak skončil ve vyhlášeném (příšernými podmínkami) vězení v Bastile. Napsal zde několik románů, povídek a divadelních her. Nejvíce se proslavily romány Justina aneb Neštěstí ctnosti a Julietta aneb Zdar neřesti. Markýz de Sade zemřel zlomený a nemocný mezi zdmi blázince v roce 1814.


Rytíř Leopold von Sacher-Masoch

Masoch masochismus bezpasaka.cz

Spisovatel a rytíř jménem Sacher-Masoch přinesl světu pojmenování další nevšední sexuální praktiky spojené s bolestí. Masochismus. Pojem sadismu a masochismus vytvořil rakouský psychiatr (Masochům krajan) Richard von Kraft-Ebing, který našel inspiraci v románech markýze de Sade a rytíře Masocha.

Zatímco muži v románech zvrhlého markýze se vzrušovali při mučení žen, tak hrdinové literárních děl Sacher-Masocha docházeli uspokojení skrze týrání ženami. “V utrpení nacházím jedinečnou rozkoš, tyranie, krutost a zejména nevěra krásné ženy zvyšují mou vášeň.” Úryvek je z masochisticky laděné novely Venuše v kožichu.

*Masochismus je opak sadismu. Je to sexuální potěšení, při kterém je jedinec vzrušen bolestí, která je mu způsobována. Masochismus je pojmenován podle spisovatele Leopolda von Sacher-Masocha. Zdroj Wikipedie.cz

Uznávaný spisovatel s láskou k bolesti

I Leopold pocházel z lepší rakouské rodiny. Byl to nadaný a vzdělaný muž. Ve dvaceti letech se stal docentem historie na univerzitě ve Štýrském Hradci. Kromě vědy se věnoval i literatuře. V jeho povídkách je bití a týrání mužů spojeno s tělesnou rozkoší. 

Citace z povídky Pod bičem:,,Ve svaté noci lásky jí ležel u nohou a prosil v největším vytržení: Týrej mě, abych mohl unést své štěstí! Buď na mě zlá, kopej mě a líbej mě.” Přes realistické popisy sexuálních situací neměl problém s cenzurou a za svá díla byl oceňován. 

 

banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz banner Nicol naughty harbor bezpasaka.cz

porn banner bezpasaka.cz

© Bezpasáka

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Svatava

Jsem člověk mnoha zájmů a dovedností potřebující ke spokojenému životu tvůrčí a smysluplnou práci. Mluvit a psát o tématech, která jsou tabu, mě baví. Práce s texty a jejich vizuálem je mou hlavní pracovní náplní pro jedinečný erotický blog Bezpasáka. 

Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.

Podobné články

Utajené překvapení v sobě

22.09.2021 - 06:00

Říkal jsem si, že ho do mě nemůže dostat, ten žalud je fakt široký, nahnul se zase nade mě, svůj penis přiložil na mojí hodně nadrženou díru, mé nohy jsem měl u své hlavy, které držel a koukal mi vzrušeně do očí.

Zobrazit článek

Trest pro Barboru

15.09.2021 - 06:00

Vzal do ruky můj bič, a i když jsem mu v očích poznal, že se mu nechce, začal vyplácet Barbořinu prdel. Byl jsem vzrušený.

Zobrazit článek

Čokoládové hraní

13.09.2021 - 00:00

Nadsedneš, čůrák vyjede z tvé rozmrdané umazané prdelky, lehce a opatrně se zhoupneš a vklouzne do kundy…

Zobrazit článek

Na lovu

08.09.2021 - 06:00

Když na něj z pod sukně vykoukla její štěrbinka ozdobená nahoře úzkým proužkem, bylo na něm vidět, jak nasucho polknul. Martina se zasmála a laškovně se kousla do rtu.

Zobrazit článek
×

Měj přehled o novinkách!

Buď mezi prvními, kdo ví o nových holkách a novinkách na webu. Odebírej nejčerstvější informace! 

Odebírat novinky