Správné držení těla aneb jak zaujmout, ještě než promluvíš

Rady/Tipy

Správné držení těla aneb jak zaujmout, ještě než promluvíš

Skolióza páteře, předsazená ramena a skleslá hruď. Neustále sezení za stolním počítače a pravidelné sledování telefonu za chůze. To vše a ještě víc naprosto devastuje naše správné držení těla. Na ženy pak působíme více sklíčeně, nezdravě a hlavně s nedostatkem sebedůvěry. Jak vylepšit náš postoj, abychom zaujali hned na první pohled?

Co vše se v článku dozvíš:

  1. Odstraň špatné návyky
  2. Ramena dávej vždy dozadu
  3. Zpevni střed těla
  4. Drž tělo správně i za chůze

Odstraň špatné návyky

Na správné držení těla má vliv i celková úroveň naší vitality

Dnes se řada mladých, ale i starších mužů dopouští fatálních chyb při držení těla. Většinou je způsobují naše špatné návyky, které však lze snadno překonat, pokud si je uvědomíme. Běžně se jedná o sledování televize na gauči, časté sezení za PC nebo sledování mobilu směrem dolů, ať už chodíme či sedíme.

V těchto situacích se prostě hrbíme a pro vlastní pohodlí vypínáme ramenní a zádové svaly. Díky tomu následně dochází k vytváření hrbu a předsazování ramen. Pokleslá hlava, shrbená záda a ramena umístěná příliš vepředu dohromady vytváří uzavřený a sklíčený postoj, při kterém naše hruď a prsní svaly opticky zanikají. Takový postoj je známkou snížené sebedůvěry a slabosti.

Avšak hrb, skoliózu nebo předsazení ramen můžeme získat i  při vykonávání práce v našem zaměstnání, kde zkrátka nemáme na výběr. Zde je situace hůře řešitelná, ale jde to. V prvé řadě se musíme soustředit na naše špatné návyky, které nesprávné držení těla způsobují. Jakmile je máme vypozorované, odnaučíme se je.

Mezi nejčastější příčiny špatného postoje patří:

  • Špatné sezení za stolním počítačem.
  • Časté sledování televize na gauči.
  • Neustále sklánění hlavy při sledování mobilního telefonu.

Ramena dávej vždy dozadu

Pravidelně dávej ramena dozadu a vytvoř si konstatní správné držení těla

Jak již bylo zmíněno, jedním ze základních problémů velice špatného a nepůsobivého postoje je předsazení ramen. To lze vyřešit velice jednoduše. Stačí, když svá ramena posuneš vědomě dozadu a hruď vypneš dopředu. Nepotřebuješ se přece před někým schovávat a krčit. Právě vypnutou hrudí dáš ženám najevo, že jsi psychicky neohrožený.

Ze začátku řada lidí dělá ten problém, že dává ramena směrem nahoru k hlavě, což je špatně. Jelikož ani ramenní svaly nejsou plně vycvičené na konstantní držení ramen v zadní poloze, je nutné je zde dávat a udržovat vědomě. Často se stává, že na správné držení ramen se během práce zapomene, ale vše je jen otázka zvyku a správného mindsetu. Klidně si nastav oznámení na telefonu, co hodinu, které tě upozorní, abys dal ramena do správné polohy. Časem si to zafixuješ, svaly si zvyknout a budeš to dělat zcela automaticky.

Pomoci ti také může zakoupení si ramenních popruhů, které ti ramena podrží místo tebe. Je jedno, zda využiješ popruhy nebo gumu, účel to splní a přitom se nejedná o nijak zvlášť drahou záležitost.

Zpevni střed těla

Pevný střed těla je pro jeho správné držení důležitý

Ramena a hruď jsme si teda vysvětlili. Hruď musí být vypnutá dopředu a ramena posazená dozadu. Avšak problémem moderní doby je hlavně nejistá a špatná chůze, která vychází i z nepevného středu těla. Střed těla tvoří přední i šikmé břišní svaly a spodní část zádových svalů. Lidé mají tendenci až moc „špulit“ zadek dozadu a břicho dopředu. Tím vzniká kačeří chůze.

Ta nejen, že ničí páteř, ale celkově posouvá-schovává pohlavní orgány dozadu, přičemž atraktivní postoj své pohlavní orgány neskrývá. Řešením je zde zpevnění středu těla a vědomým udržením pánve v popřední poloze. Pokud nevíš, jak cvičit pro zpevnění středu, přečti si náš článek, kde se podrobně zabýváme svalovými partiemi a jak je cvičit.

Jakmile se narovná a zpevní střed těla, ramena se posunou dozadu a hruď vypne dopředu, vzniká velice pevný a sebevědomý postoj, který ženy muži milují. Naprosto perfektní ukázkou správného mužského postoje je Daniel Craig, který v posledních bondovkách hraje agenta 007. Jeho chůze je legendární, plná sebedůvěry, vypnuté hrudí, správného držení ramen i posunuté pánve do popředí.

Drž tělo správně i za chůze

 

No, už víš jak správně držet tělo, když nic neděláš. Co ale držení těla při takové chůzi či komunikaci? Jak pracovat s rukama, abys i nadále působil jako chlap, jenž ví, co v životě chce?

Především se neboj hýbat. Jasně, stále si zachovej pevný střed těla zasunutá ramena, ale nechoď jako vojenský panák – dvřevák. To je druhý extrém, který je taky špatně. Správně uděláš, pokud se budeš hýbat přirozeně a budeš si představovat jako bys kráčel po červeném koberci filmových hvězd. Skutečně, podívej se, jakým způsobem kráčí Daniel Craig ve své roli Jamese Bonda.

Klidně měj jednu ruku zastrčenou v kapse, avšak s vyčnívajícím palcem ven a při chůzi mírně střídavě pohybuj rameny zepředu dozadu jako by kráčel bůh. Takováto chůze zaujme každou ženu. Určitě se však vyhni rukám v kapsách. Stačí pouze jedna s palcem ven. Druhou ruku totiž potřebuješ při gestikulaci. Chlap, co negestikuluje, jakoby vůbec nemluvil. Nezaslouží si pozornost. Mysli na to.

Pokud také při komunikaci stojíš na místě, stůj pevně a nepohybuj se. Buď pevný, nikoliv zbrklý. Ukaž, že si věříš. Mentálně si můžeš představovat, že ti z pat vylézají kovové šrouby, které tě ukotvují do země. Ale hlavně nelpi na výsledcích svého chování. Je to past. Čím více se budeš snažit být přesvědčivý a sebevědomý, o to spíš ti to nepůjde, jelikož ztratíš na své přirozenosti. Odhodlej se cvičit před zrcadlem a v neposlední řadě se klidně přihlaš do nějakého kvalitního kurzu, jak správně držet tělo a zvednout si sebevědomí. Neboj se, určitě to zvládneš, ale nic není hned!

 

Mohlo by tě zajímat

Levné parfémy nezaujmou. Který vybrat pro zvýšení přitažlivosti?

Zápach z úst a jak jej řešit

Cvič těchto 5 partií a buď středem pozornosti žen!

Vzbuď zájem svým oblečením. Jak na to?

Autor: 
Jakub
Vstup na stránky je povolen pouze starším 18 let
Vstupujete na stránky se sexuálním obsahem. Kliknutím na vstoupit souhlasíte s následujícími podmínkami.

Stránky se sexuálním obsahem

Je mi více než osmnáct (18) let a potvrzuji, že jsem již dosáhl(a) zletilosti.

Pokud se nacházím ve státě, ve kterém je hranice zletilosti stanovena odlišně od České republiky (např. na 21 let), potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti a možnosti vstupu na uvedené stránky.

Zamezím, aby díky mému chování ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.Můj zájem o všechny zde obsažené údaje a materiály je čistě soukromý a je určen pouze pro mou a jen mou vlastní potřebu.

Prohlašuji, že sexuálně zaměřený materiál mne nepohoršuje, neuráží a nejsem jim nijak ohrožen.Je mi známo, že veškeré obrazové a textové materiály na stránkách, na které jsem se rozhodnul vstoupit jsou chráněny autorským zákonem.

Jakékoli šíření obsahu nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu provozovatele stránek je výslovně zakázáno.Jsem si vědom toho, že porušením některého z výše uvedených ustanovení se vystavuji riziku občanskoprávních sporů, případného i trestněprávního stíhání.

Potvrzením tohoto upozornění se již nebude upozornění na tomto počítači zobrazovat.

X

Přihlášení

Zapomněla jsi heslo?
Zašleme Ti nové na Tvou
emailovou adresu.