Úvod do BDSM světa

Sex

Úvod do BDSM světa

BDSM je zkratka používaná pro širokou škálu sexuálních praktik založených na  nadřazenosti jednoha partnera nad druhým. Jeho základní součástí jsou bondage, sadismus, masochismus a různé formy fetišismu. Nevíte, co tajemná zkratka znamená? Co se skrývá v této specifické subkultuře? Pojďte vstoupit do tajemného světa tak trochu jiné rozkoše, která je pro mnoho lidí víc než sex.

 

Obsah:

Co se skrývá pod zkratkou BDSM?

bdsm úvod bezpasaka.cz

BDSM je široký pojem, pod kterým se ukrývá mnoho různorodých aktivit, které lidé, po vzájemné domluvě, praktikují. Konkrétní činnosti nelze provozovat bez partnera. BDSM tedy není individuální záležitost. Co původně anglická zkratka skrývá za významy?

 • B&D - bondage a disciplína (svazování a výchova). Nedílnou součástí těchto praktik jsou pouta, provazy, řetězy, ponižování a tělesné tresty. Dominantní osoba nutí tu submisivní k realizaci nějakého cíle pomocí daných pravidel. Pokud jsou porušena, přichází trest. Postup se podobá výchově dětí v dřívějších stoletích a také se zde často hrají role rodiče/děti, učitel/žák.
 • D&S – dominance a submisivita. Nadřazená osoba vyžaduje poslušnost té podřízené. Vztah je podobný jako v B&D, ale je založen spíše na emotivní rovině.
 • S&M – sadismus a masochismus. Součástí tohoto vztahu je bolest. Masochistu vzrušuje pociťovat vlastní bolest. Oproti tomu sadistu vzrušuje ji způsobovat.

Hra i životní styl

co je bdsm bezpasaka.cz

Pro někoho je praktikování BDSM životním stylem, pro někoho hrou nebo jen vzrušující zábavou. Většina jeho příznivců tvrdí, že erotická výměna moci je tou nesmyslnější věcí, kterou lze zažít. Hodně lidí, kteří zažili v rámci BDSM silné vzrušující momenty tvrdí, že “obyčejný” sex pro ně ztratil, z hlediska míry vzrušení a uspokojení, smysl.

BDSM je založeno na daru submise. Nejde zde o to zneužít svou sílu. Jde o silný erotický zážitek. Dominant by si měl vážit důvěry, kterou mu osoba v submisivní roli vkládá do rukou. Vztahy jsou zde založené na důvěře. Cílem je zde bolest způsobit, ale nikoho při tom nezranit.

Důležité je si uvědomit, že případné zranění může mít kromě fyzického dopadu i psychickou rovinu. Je zásadní vědět, s kým se do čeho pustit, mít absolutní důvěru a nepodceňovat psychologickou rovinu. O něčem snít a pak to skutečně zažít, mohou být dvě zcela odlišné věci.

Základním principem BDSM vztahu je (jako v jakémkoliv jiném) úcta jednoho člověka k druhému, a to jak podřízeného k nadřízenému tak i naopak. Jen stěží by se někdo podřídil osobě, které si neváží a které nedůvěřuje, a důvěru v ni získá jen težko, pokud necítí, že si jej ta druhá také váží.

*VIDEO TIP dokument NEBE PEKLO

bdsm akce bezpasaka.cz


Patří do BDSM sex?

Zda ano či ne, je otázka, ve které nenachází shodu ani sami vyznavači těchto praktik. Každému zkrátka vyhovuje něco jiného. BDSM je specifickou formou partnerského vztahu a lidé, kteří se jím zabývají, v něm nalézají velké potěšení, uspokojení a nezřídka i životní energii. Ať už je jeho součástí sex, či nikoliv.

Pravidla a pozice

praktiky bdsm bezpasaka.cz

Základní pravidla BDSM vyjadřují tři jednoduchá, ale zásadní slova:

 1. Safe - bezpečně . Bezpečí všech zúčastněných osob je v BDSM na prvním místě.
 2. Sane - s rozumem. Je důležité zůstávat v kontaktu s realitou a nenechat se unést fantazií. Jsou hranice, které se nepřekračují.
 3. Consensuel(SSC) – dobrovolně . Všichni se účastní aktivit dobrovolně a bez nátlaku.

 

Pozice, kterou lidé zaujímají v rámci pestrých BDSM činností můžeme rozdělit na:

 1. Top (vršek) - dominantní osoba
 2. Bottom (spodek) - submisivní osoba
 3. Switchers (přepínači) - lidé schopni zaujímat jak dominantní, tak submisivní roli

  Slovníček BDSM pojmů

  znak bdsm bezpasaka.czslovniček bdsm bezpasaka.cz

                                                       symbol BDSM scény

   

  Dominant - má touhu ovládat jiného člověka a mít nad ním absolutní moc. Může, ale nemusí být sadisticky zaměřen. Ne každý dominant musí být i sadistou.

  Submisiv - potřebuje být ovládán. Područí dominanta mu způsobuje rozkoš. Submisiv nemusí být vždy i masochista.

  Sadista - přináší mu rozkoš situace, při kterých svému partnerovi způsobuje bolest, vidí a cítí jeho utrpení, na fyzické či psychické úrovni.

  Masochista -  potřebuje ke svému vzrušení vnímat vlastní bolest. Každý člověk má hranici bolesti, která ho vzrušuje, jinde.

  Hořejšek - název vznikl z anglického překladu slova top. Je to jedinec, který řídí situaci.

  Dolejšek -  název vznikl z anglického slova bottom a označuje osobu, která je řízena.

  Pán/Madam - dominantní osoba, která ovládá svého submisiva za použití klasického modelu pán/otrok. Tento model je v D/S vztazích hodně využíván.

  Otrok -  submisiv, který je ovládán podle již zmíněného modelu. Bývá svému pánovi bezvýhradně podřízen.

  Switch - osoby, které jsou schopné se v BDSM změnit z "hořejška" na "dolejšek" a naopak.

  Safeword/stopka - předem stanovené slovo či gesto, kterým dává dolejšek najevo, že už nemůže a je třeba přestat.

  Fetiš - erotické zaměření na určité druhy předmětů nebo na konkrétní části těla ( latex, kůže, prsa, chodidla, atd…).

  Vanilka - nebo vanilkový sex je označení pro sex bez prvků BD, DS nebo SM.

  Kapka historie

  historie bdsm bezpasaka.cz

  BDSM praktiky nejsou v lidské společnosti nic nového. Jeho kořeny sahají mnohem dál než do doby markýze de Sade nebo rytíře Masocha. Jak dosahují archeologické nálezy, už na sumerských destičkách starých 5000 let jsou popisovány rituály fetišizace bohyně lásky, plodnosti a války Inanny.

  Ve starověkém indickém textu pojednávajícím o lidské sexualitě, dobře známé Kámasútře, najdeme doporučení pro různé druhy bití, které je vhodné během pohlavního aktu. Svým způsobem tak tato kniha přispěla k dalšímu šíření BDSM technik.

  Samotný pojem BDSM vznikl až v roce 1969 a ukrývá v sobě daleko více sexuálních praktik, úchylek a fetišů, než by se na první pohled mohlo zdát. V každé době a společnost se našli lidé, kteří nacházeli potěšení v pociťování nebo způsobování psychické či fyzické bolesti. Pro BDSM jsou nicméně zásadní a neoddělitelná tato pravidla - bezpečně, s rozumem a dobrovolně.

  Je libo kurz vědomého BDSM?

  Kromě specializovaných seznamek, skupin či BDSM akcí, se v poslední době objevilo na trhu mnoho zajímavých kurzů, které spojují praktiky BDSM s tantrou, psychoanalýzou či prohlubováním partnerských vztahů. Jsou pro jednotlivce tak i pro páry, které hledají nové způsoby komunikace a vzrušení ve vztahu. Nabídku zajímavých kurzů najdete například zde:

   

   

  No, nezní to lákavě?

  Nejširší nabídku BDSM profesionálek najdete ZDE

   

  odběr bezpasaka.cz

  Mohlo by vás zajímat:

  Pozitivní vliv sexu na lidské zdraví

  Bondage - kouzlo erotického svazování

  Exkluzivní rozhovor o opravdovém partnerském BDSM

  Luxusní placené společnice na lyže, jachtu i do ložnice

   

   

        banner bezpasaka.cz   

   

  porn banner bezpasaka.cz

   

  banner holky na sex bezpasaka

  © Bezpasaka.cz

  Autor: 
  Laura Panská
  Vstup na stránky je povolen pouze starším 18 let
  Vstupujete na stránky se sexuálním obsahem. Kliknutím na vstoupit souhlasíte s následujícími podmínkami.

  Stránky se sexuálním obsahem

  Je mi více než osmnáct (18) let a potvrzuji, že jsem již dosáhl(a) zletilosti.

  Pokud se nacházím ve státě, ve kterém je hranice zletilosti stanovena odlišně od České republiky (např. na 21 let), potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti a možnosti vstupu na uvedené stránky.

  Zamezím, aby díky mému chování ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.Můj zájem o všechny zde obsažené údaje a materiály je čistě soukromý a je určen pouze pro mou a jen mou vlastní potřebu.

  Prohlašuji, že sexuálně zaměřený materiál mne nepohoršuje, neuráží a nejsem jim nijak ohrožen.Je mi známo, že veškeré obrazové a textové materiály na stránkách, na které jsem se rozhodnul vstoupit jsou chráněny autorským zákonem.

  Jakékoli šíření obsahu nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu provozovatele stránek je výslovně zakázáno.Jsem si vědom toho, že porušením některého z výše uvedených ustanovení se vystavuji riziku občanskoprávních sporů, případného i trestněprávního stíhání.

  Potvrzením tohoto upozornění se již nebude upozornění na tomto počítači zobrazovat.

  X

  Přihlášení

  Zapomněla jsi heslo?
  Zašleme Ti nové na Tvou
  emailovou adresu.