Úvod do naturismu + tipy na nejkrásnější nudistické pláže u nás i v Evropě

Rady/Tipy
Štítky: 

Úvod do naturismu + tipy na nejkrásnější nudistické pláže u nás i v Evropě

Nuturismus je o blízkosti k přírodě. O možnosti být sám sebou tak, jak jsme byli stvořeni. Je o přirozené nahotě bez erotického podtextu. Jeho symbolem jsou nudapláže, kterých jsou jen v Evropě tisíce. Nechte se inspirovat k návštěvě těch nejkrásnějších. Odhoďte stud i plavky a vyzkoušejte si naturistickou pohodu a radost z volnosti.

 

Obsah:

Co je naturismus?

nudismus a naturismus bezpasaka.cz

Slova naturismus a nudismus jsou v podstatě synonyma označující stejný specifický světonázor vyznávající nahotu jako lidskou přirozenost. Slovo nudismus pochází z latinského výrazu nudus - nahý. Často je možné setkat se také s označení FKK, které vychází z německého slova Freikörperkultur.

Jedná se o hnutí, jehož vyznavači praktikují a propagují nahotu. Ta zde nemá přímý vztah k sexualitě, ale je součástí života v komunitě stejně smýšlejících lidí a trávení volného času v souladu s přírodou. Podstatou naturismu je sblížení lidí s přírodou, což demonstruje nepoužívání oděvu.

Nejde o kult nahoty, jak se mnozí domnívají, ale o hlubší filosofický směr, který vyznává blízký vztah k přírodě a životnímu prostředí. Naturisté se bez oblečení chovají úplně stejně, jako kdyby byli oblečení. Přirozenost nahoty chápají naturisté v deerotizaci nahého těla bez sexuálních podtextů a konotací. Kromě přiblížení se k přírodě je důvodem k tomu stát se nudistou i zdraví.

Naturisté oslavují svou nahotu jak v soukromí, tak i na vyhrazených veřejných místech. Nejznámější jsou nudistické pláže, které najdeme v hojném počtu po celém světě včetně České republiky. Naturisté pořádají mnohé společensko kulturní a sportovní akce a volí například i svou Miss natura. Kromě pláží existují naturistická rekreační střediska, naturistické kempy, hotely, bary nebo restaurace.

Špetka nudistické historie

FKK neboli naturismus bezpasaka.cz

Původ organizovaného naturismu najdeme v Německu na počátku 20. století. Německý naturismus a nudismus je propojován s hodnotami jako krása, mládí (revolta mladých proti rodičům a jejich morálním postojům), přirozené zdraví (očistné koupání a slunění) a pohybová kultura (zdokonalování těla cvičením, gymnastikou a tancem). Krüger, 1991

Za oficiální začátek mezinárodního naturismu je považován rok 1855. V tomto roce doktor Arnold Rikli založil středisko přírodní medicíny v oblasti jezera Bled ve Slovinsku. Jedna z místních procedur spočívala také ve vystavování nahého těla sluneční koupeli.

V roce 1893 vychází kniha Kult nahoty, jejímž autorem je „otec“ naturismu Heinrich Pudor. Stala se neoficiálním manifestem této doby. Nudistické hnutí rychle rostlo a stalo se velmi rozsáhlým. Jeho přerušení přinesla Druhá světová válka v čele s Adolfem Hitlerem. Nacističtí vůdci považovali toto hnutí za příliš liberální a nebezpečné.

Po válce se idea naturismu opět znovu začala šířit, nyní hlavně díky rozvoji cestovního ruchu. Počátkem 60. let se hojně rozšířil v Chorvatsku, kde se masivně zakládali naturistické kempy a pláže. Dostal se o i za oceán do USA, kde jeho šíření pomohlo hnutí hippies.

V osmdesátých a devadesátých letech počet stoupenců nudismu stále roste. Zavést oficiální nudistické pláže a střediska byly donuceny i hodně konzervativní země jako Španělsko, Portugalsko, Itálie a Řecko. Po celé Evropě vznikají kluby označené jako FKK Sauny, kde se chodí v županech nebo bez nich a jsou vybaveny vířivkami, saunami, masážemi, bary atd. U nás byla první oficiální nudistická pláž založena v roce 1983 na jezeře Lhota u Staré Boleslavi.

Kromě Světové federace naturistů existují v mnoha zemích i národní organizace. Českou republiku zastupuje Naturista.cz, který je členem Světové federace naturistů INF-FNI. Většina naturistů (nudistů) však není členem žádné podobné organizace.

Oblíbené české nudapláže

nej nudapláže v Čechách bezpasaka.cz

 • Hostivařská přehrada v Praze. Najdete zde nejoblíbenější pražskou nudapláž s občerstvením, volejbalovým hřištěm a rozlehlou travnatou pláží.
 • Jezero Lhota. Nejoblíbenější středočeská FKK pláž založená už v roce 1983 je cílem mnoha naturistů především z Prahy. Typické jsou pro toto místo dlouhé písečné pláže s úzkým pruhem borového lesa. Přímo na pláži je několik kiosků a WC.
 • ATC Merkur Pasohlávky, nudapláž Malá laguna u Novomlýnské nádrže patří i z celorepublikového hlediska k nejnavštěvovanějším. Je to krásná přírodní pláž o délce přes 300 metrů lemovaná stromy a keři, která nabízí nádherný výhled na Pálavské vrchy, najdete zde restaurace pro nudisty, sportovní hřiště a možnost stanování hned na hranici pláže.
 • Brněnská přehrada (FKK Osada). Nejkrásnější a nejoblíbenější bláž největší brněnské vodní plochy, která je dobře udržovaná a nechybí zde dobré občerstvení.
 • FKK kemp INA na Borské přehradě. Tradiční nudapláž pro stovky naháčů. Má vlastní občerstvení, sociální zařízení a udržovanou travnatou pláž.
 • Kemp Klůček (Doksy) se smíšenou FKK pláží a
 • nejvýše položená nudapláž v Česku u Bedřichovské přehrady v 770 m n. m.

 

Další oblíbené lokality

přirozená nahota bezpasaka.cz

 • Nudapláž v Opatovicích u Hradce Králové
 • Mělice u Přelouče - FKK kemp U Třpytky
 • Máchovo jezero - FKK pláž Pod Borným
 • Velké Dářko u Žďáru nad Sázavou
 • Pláž Pohoda v Ostravě - Antošovicích
 • Hoštice u Strakonic
 • Křetínka u Letovic
 • Oplatil-Hrádek (nejdelší v ČR 1,2 km)

 

TIP* Na stránkách naturista.cz si můžete stáhnout aktualizovaný soubor, který obsahuje přes 300 přesně označených nuda pláží (kempů, FKK center) po celé Evropě včetně Čech, Moravy a Slezska.

Evropské nudapláže

nejkrásnější evropské nudapláže bezpasaka.cz

 • Brighton Naturist Beach (Velká Británie). První v Anglii, otevřena v roce 1980. Patří k jedněm z nejkrásnějších na britských ostrovech. Můžete se na ní dostat jak po svých, tak vláčkem. Je přirozeně chráněna od okolí a zaručuje tedy naprosté soukromí.
 • Paradise Beach (Řecko). Nachází se v blízkosti oblíbené destinace Mykény. Jedná se o pláž s bohatým denním i nočním životem. Klid zde nečekejte. Spíše moc lidí každého věku a jednu velkou nekončící párty.
 • Playa Illetes (Spain). Na ostrově Formentera se nachází opět jedna z nejkrásnějších španělských nudapláží. Je zde jemný bílý písek a křišťálově čistá voda. Pokud je málo vody, je možné dojít na malý ostrůvek, který je učiněným rájem pro ty stydlivější z naturistů.
 • Plage des Grottes (Francie). Malá nádherná pláž na jihu Francie, kde je nahota povinná a můžete si zajít tak jak vás pán Bůh stvořil klidně i do restaurace nebo nakoupit.
 • Bellevue Beach (Dánsko). Tuto pláž najdete v Klampenborgu, který je blízko hlavního města Kodaně. Nuda koupání je v této oblasti vítáno a pláž je skvěle vybavená. Patří k živým a frekventovaným místům a pro začátečníky tak není úplně vhodná. Ti ostřílení zde budou ve svém živlu.
 • Vecaki beach (Litva). Kousek na sever od hlavního města se nachází největší naturistická pláž v Litvě. Pláž je vybavená pro volejbal, dětskou zábavu a najdete tam altánky, kavárny i stánky s kebabem.

 

Další naturistická místa v Evropě, které stojí za to navštívit

 • Chorvatsko - FKK Kažel Pula, FKK kemp Bunclika ostrov Krk, FKK Mlaska na Hvaru, kemp Kanegra na Slovinské hranici.
 • Černá Hora - FKK centrum Ada Bojana na Albánských hranicích
 • Maďarsko - na Balatonu FKK Camping Naturist Bereny a FKK Levendula
 • Řecko - ostrov Rhodos pláž Faliraki, pláže na poloostrově Chalkidiki Sithonia
 • Sardínie - Porto Ferro Beach
 • Německo - ostrov Sylt (Fríské ostrovy)

 

Mohlo by vás zajímat:

Sex s robotem. Budoucnost sexuálních služeb?

Exkluzivní rozhovor o polyamorii aneb jaké to je, když milujete více partnerů

Najděte svůj vysněný azyl pro milence aneb hodinové hotely, které stojí za to navštívit

Milfky. Fenomén, který stojí za to vyzkoušet

 

      banner bezpasaka.cz   

 

porn banner bezpasaka.cz

 

banner holky na sex bezpasaka

© Bezpasaka.cz

Autor: 
Laura Panská
Vstup na stránky je povolen pouze starším 18 let
Vstupujete na stránky se sexuálním obsahem. Kliknutím na vstoupit souhlasíte s následujícími podmínkami.

Stránky se sexuálním obsahem

Je mi více než osmnáct (18) let a potvrzuji, že jsem již dosáhl(a) zletilosti.

Pokud se nacházím ve státě, ve kterém je hranice zletilosti stanovena odlišně od České republiky (např. na 21 let), potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti a možnosti vstupu na uvedené stránky.

Zamezím, aby díky mému chování ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.Můj zájem o všechny zde obsažené údaje a materiály je čistě soukromý a je určen pouze pro mou a jen mou vlastní potřebu.

Prohlašuji, že sexuálně zaměřený materiál mne nepohoršuje, neuráží a nejsem jim nijak ohrožen.Je mi známo, že veškeré obrazové a textové materiály na stránkách, na které jsem se rozhodnul vstoupit jsou chráněny autorským zákonem.

Jakékoli šíření obsahu nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu provozovatele stránek je výslovně zakázáno.Jsem si vědom toho, že porušením některého z výše uvedených ustanovení se vystavuji riziku občanskoprávních sporů, případného i trestněprávního stíhání.

Potvrzením tohoto upozornění se již nebude upozornění na tomto počítači zobrazovat.

X

Přihlášení

Zapomněla jsi heslo?
Zašleme Ti nové na Tvou
emailovou adresu.