Úvod do světa fetišismu
19.08.2020 - 10:00
Sex
Autor: Vlastík
   Přečteno: 3676x
Úvod do světa fetišismu
Fetišismus skýtá pro každého něco, pomineme-li jedince, kteří sex považují pouze za prostředek k plození dětí. Tento svět je tak rozsáhlý, že si v něm své oblíbené místečko najde každý. Na druhou stranu se v něm lze i ztratit.

Úvod do světa fetišismu Fetišismus skýtá pro každého něco, pomineme-li jedince, kteří sex považují pouze za prostředek k plození dětí. Tento svět je tak rozsáhlý, že si v něm své oblíbené místečko najde každý. Na druhou stranu se v něm lze i ztratit. Podrobnou mapu nečekejte, ale snad vám článek pomůže najít správnou cestu k tomu být spokojeným fetišistou.

Obsah:

Fetišismus obecně

fetišismus vše o fetiši svět zvrácenosti bezpasaka.cz

Sexuální fetišismus je oblast téměř tak široká jako samotný sex. Vzhledem k jeho definici je fetišistou téměř každý sexuálně aktivní jedinec. Ano, i já nebo vy, i když si to o sobě možná nemyslíte. Fetišem je nejen jakýkoliv předmět nebo část těla, vyjma genitálií, která v dotyčném člověku vyvolává vzrušení. Může jím ale být také preferovaná tělesná konstituce nebo věk partnera. Pod tento pojem tedy můžeme zahrnout v podstatě cokoliv kromě pohlavního styku bez jakýchkoliv příkras a přídavků. Což, jak jistě uznáte, je nuda.

Samotné slovo fetišismus obecně označuje uctívání předmětů, jimž jsou často připisovány magické vlastnosti. Známým příkladem jsou například panenky voodoo. Přesuneme-li se do oblasti sexu, tak význam slova zůstane naprosto stejný. Jen ono uctívání se projevuje vzrušením, které objekty v jedinci vyvolávají. 

Problematika vzniku fetišismu u lidského jedince není prozatím uspokojivě vysvětlena 

Lékaři se domnívají, že na svědomí jej mohou mít odchylky v sexuálním vývoji. A to již od dětství, kdy tuto oblast vnímáme spíše podvědomě. Určitý vliv mají dozajista také fyziologické odlišnosti v mozkové tkáni, kdy je během vývoje navázáno nestandardní nervové spojení. Je zdokumentován případ muže, u kterého se po operaci mozku projevil fetiš na zavírací špendlíky.

Lze také pozorovat určitý rozdíl mezi pohlavími. Na první pohled se může zdát, že muži si takový návyk vybudují spíše než ženy. Většina fetišů je založena na vizuální stimulaci a jak známo, k těmto podnětům jsou vnímavější spíše samci. Stimuly jejich samičích protějšků jsou založeny spíše na pocitovém vnímání a jejich fixace na konkrétní objekt je tak vzácná. Zajímavé jistě také je, že zatímco pánové se svým fetišem vydrží zpravidla po celý sexuální život, dámy mohou opakovaně přecházet mezi různými typy.

Nebezpečné fetiše

fetišismus vše o fetiši svět zvrácenosti bezpasaka.cz 1

Jak jsem již uvedl, rozmanitost fetišů je obrovská. Na jedné straně fetišistovi stačí, když si jeho partner oblékne punčochy. Na straně druhé jedince vzrušují mrtvá těla. Zatímco první případ by většina z nás označila spíše za obvyklé zpestření erotických hrátek, nekrofilii by těžko někdo toleroval. Zvláště pokud by nezůstalo pouze u sexuálních představ. Takový jedinec by byl označen za psychicky narušeného a byl by nucen podstoupit léčbu. 

Obecně se za normální považují ty činnosti, které jsou přijímány nebo alespoň tolerovány většinou

To se však samozřejmě mění s tím, na kterou skupinu lidí se zrovna zaměříme. Rozdílné přístupy k životu i sexualitě jsou vymezeny geograficky, nábožensky nebo věkově. V otevřené společnosti by měly být tolerováni lidé s všemožnými libůstkami. Vždy je však třeba dbát dvou základních pravidel.

 • Praktika je prováděna se souhlasem všech zúčastněných a nesmí k němu být přinuceni pod nátlakem fyzickým ani psychickým.
 • Praktika neodporuje zákonům platným v dané zemi, mezinárodnímu právu ani základní listině lidských práv a svobod. 

Zatímco první pravidlo je pro většinu z nás samozřejmostí, u druhého se mohou názory na jeho dodržování lišit. I když můžeme si o zákonech můžeme myslet své, jejich ignorování se může hrubě nevyplatit. Obzvlášť pokud se pohybujeme v oblasti sexuálních styků. Lze se sice hájit tím, že se aktu všichni zúčastnili dobrovolně a spoléhat se na starou pravdu - Kde není žalobce, není ani soudce.

Je třeba si ale uvědomit, že lidské vztahy jsou proměnlivé a podobný intenzivní zážitek může nabourat psychiku jednotlivce. Někdy bohužel i nenávratně. Takto postižená osoba pak nemusí projevovat původní nadšení a její souhlas se v následném procesu stane bezpředmětným.

Relativita zvrácenosti

fetišismus vše o fetiši svět zvrácenosti bezpasaka.cz 2

Vraťme se však k těm příjemnějším stránkám fetišismu. Jak jsem zmínil na začátku, možnosti jsou téměř neomezené. Můžete si být téměř jisti, že cokoliv zvráceného vás napadne, najdete na planetě člověka, kterého taková praktika vzrušuje. Je dokonce možné, že se ani jinak vzrušit nedokáže. A věřím, že na některé reálně provozované aktivity by vás ani nenapadly. Opět se tu totiž setkáváme s tím, že pojem zvrácenost je velmi relativní.

Co je pro vás za hranou, jiný považuje jen za slabý odvar

Pro někoho může být fetišem samotný pocit, že dělá něco zvráceného. A to s plným přihlédnutím k rozmanitosti, která se v tomto slově skrývá. Jde o známé zakázané ovoce, i když na něm mnohdy nic zakázeného není. Vybavilo se mi například video ze swingers party, které jsem kdysi viděl. V něm muž poplácá ženu po tváři penisem se slovy: „Zlá, zlá holka!” Když si tuto scénu vybavíte, co to ve vás vyvolá? Do jaké skupiny se zařadíte?

 • Je to odporné! Jak se to někomu může líbit?
 • Je to odporné! Jak se mi to může líbit?
 • To se mi líbí, občas je fajn zkusit něco odvážnějšího.
 • To se mi líbí, ale bičíkem by to bylo lepší.
 • Když přidáte latexový obleček, provazy, roubík a místo poplácání pomočení, tak mě to začne zajímat.

Krátký přehled fetišů

fetišismus vše o fetiši svět zvrácenosti bezpasaka.cz 3

Na závěr bych ještě rád zmínil několik fetišů a praktik. Není to vyčerpávající seznam, ale třeba vám poslouží k inspiraci. Obsáhlejší seznam najdete například v Abecedě magazínu Glamour.

 • Nohy a chodidla jsou jedním z nejznámějších a nejčastějších fetišů. Dotyčný se rád dívá a dotýká právě těchto partií svého partnera. K plnému uspokojení mu může stačit pouze jejich olizování. Často se můžeme setkat i s kombinací fixace na ponožky, punčochy či různé druhy bot od sandálů po vysoké kozačky. Fajnšmekři vyžadují, aby byly tyto kousky takzvaně čerstvé. V tomto případě tedy řádně obnošené, propocené a voňavé.
 • Odtud je už jen kousek k dalším částem oblečení - kalhotkám, podprsenkám a vlastně čemukoliv jinému. Fetišisté jsou ochotni za kvalitní voňavé oblečení i zaplatit. Což je jednak lepší než vytoužené kousky krást, jednak to může být zajímavý přivýdělek pro druhou stranu. 
 • Když už jsme zmínili končetiny dolní, nesmíme zapomenout ani na ruce. Tento fetiš není tak rozšířený a nebo spíše není považován primárně za fetiš. Vždyť je mnoho příjemných praktik, v nichž ruce hrají hlavní roli - marturbace, prstění, fisting a nebo jen obyčejná masáž. Zmiňme krátce ještě akrotomofilii, tedy sexuální fixaci na pahýly po amputacích nebo na protézy.
 • Kandaulismus má mnoho variant, ale jeho podstata je jasná. Kandaulistu vzrušuje představa, že se jeho partner miluje s cizí osobou. Nejčastěji je to muž (cuckold, paroháč), který půjčuje svoji ženu (hotwife) jinému muži (bull), ale tato praktika není nijak genderově omezena. Samotný akt se pak liší zapojením paroháče. Dotyčný se může na oba milence pouze dívat případně si z celé akce nechat posílat fotky. V tvrdší variantě může být naopak ponižován například v kombinaci se svazováním nebo být donucen k vylizování bullova semene z partnerčina klína.
 • Zajímavým, poměrně běžným, ale také krajně nebezpečným fetišem je škrcení a dušení. Omezený přísun vzduchu nutí škrceného k hlubšímu prodýchávání a silnějšímu prožitku. Této praktice se lze oddávat i během provozování autoerotiky. Zde je však třeba mít neustále na paměti, že honba za maximálním vzrušením může mít tragickou dohru.

 

Ať už vám dělá dobře cokoliv, nebojte se užívat si toho plnými doušky. Pokud tyto ovšem nebudou nikomu (moc) ubližovat. 

A pokud si chcet své fetišistické sny splnit a nemáte s kým, na Bezpasáka si určitě vysněnou dívku (třeba s dokonalými chodidly) vyberete.

 

Mohlo by vás zajímat:

Exkluzivní rozhovor o opravdovém partnerském BDSM

Úvod do BDSM světa

Latex, sex a BDSM

Sex s robotem. Budoucnost sexuálních služeb?

 

 

 

      banner bezpasaka.cz   

 

porn banner bezpasaka.cz

 

banner holky na sex bezpasaka

© Bezpasaka.cz

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Vlastík
Jsem matematik, analytik a dlouholetý sexuální teoretik. S psaním převážně povídek jsem začal již na střední škole. Postupem času se však vytrácela inspirace a chuť. Občas mě napadaly zajímavé obraty, ale nedokázal jsem je více rozvést.

Uběhlo mnoho let, přišla i nějaká ta praxe napříč různými oblastmi lidské činnosti a mně se zastesklo po psaní. Objevil jsem možnosti copywritingu a začal psát krátké články na různá témata. A protože se hodně zajímám o sex a vše s ním spojené, příležitost psát pro Bezpasáka mě zaujala na první dobrou.

Psaní mě neživí, ale co není, může být. Prozatím mi postačí, když se čtenář poučí, inspiruje a hlavně se mu článek bude líbit.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.
b

Podobné články

Podcast Bezpasáka 13.díl: S Petrem Baudyšem o VR světě pro dospělé

26.02.2021 - 08:00

Podcast Rodina, prostituce a podnikání je jedinečný. Stejně jako server Bezpasaka.cz. Kryštof Kopecký a Iva Dopitová. Jdeme s kůží na trh. Jako podnikatelé, jako manželé i jako rodina. A věřte, že rodina, prostituce a podnikání v jednom balíčku, je slušná jízda.

Zobrazit článek

Zpátky do formy

25.02.2021 - 06:00

Každý nádech to jen umocňoval a vztyčené bradavky všem na odiv dávaly najevo, že se spodním prádlem nebude obtěžovat.

Zobrazit článek

Osobní ochranka prostitutek. Jak zůstat v mezích zákona?

24.02.2021 - 08:00

Na českých erotických privátech a v eskort servisu najdete jen málo žen, které by otázku bezpečnosti vůbec neřešily a nechávaly to náhodě. Jak mít ochranku a nestát mimo zákon?

Zobrazit článek

Podcast Bezpasáka 12.díl: S Tomášem Zelinkou o investicích, sex dolls a erotice

23.02.2021 - 07:00

Podcast Bezpasáka 12.díl: S Tomášem Zelinkou o investicích, sex dolls a erotice

Zobrazit článek