Zápach z úst a jak jej řešit
03.07.2019 - 20:30
Zdraví
Autor: Jakub
   Přečteno: 3615x
Zápach z úst a jak jej řešit
Rád bys oslnil ženskou na rande, ale bojíš se, že ji odradí tvůj nepříjemný dech? Ano, pro řadu mužů je zápach z úst problémem a zároveň důvodem, proč se bojí s někým seznámit. Jak odstranit zápach z úst bez nutnosti použití různých žvýkaček a drahých operací?

Zápach z úst a jak jej řešit Rád bys oslnil ženskou na rande, ale bojíš se, že ji odradí tvůj nepříjemný dech? Ano, pro řadu mužů je zápach z úst problémem a zároveň důvodem, proč se bojí s někým seznámit. Jak odstranit zápach z úst bez nutnosti použití různých žvýkaček a drahých operací?

Co vše se v článku dozvíš:

 1. Zápach z úst se řeší identifikací příčin
 2. Co vše dělat pro svěží a zdravý dech
  1. Zubní kartáček
  2. Mezizubní kartáček
  3. Zubní pasta
 3. Změna jídelníčku
 4. Kouření i alkohol s mírou
 5. Závěrem

Zápach z úst se řeší identifikací příčin

A těch, že je skutečně hodně. Až 80 % všech příčin halitózy (chronického zápachu z úst) tvoří zubní kaz, onemocnění dásni, prasklá výplň či špinavá náhrada. Mezi další, ale už ne tolik běžné příčiny, patří kouření, žvýkání tabáku či ketóza z drastické diety. Dále zde hraje roli nadměrná konzumace potravin, jako je česnek, cibule či pepř nebo určitá onemocnění podobná xerostomii (nedostatek slin).

V prvé řadě tedy musíme zjistit příčinu. Skutečně si čistím zuby 2x denně a používám mezizubní kartáček? Kouřím? Konzumuji často česnek, cibuli a různá koření? Neprocházím drastickou dietou? Ze všeho nejlepší je probrat svůj zápach z úst se svým zubním lékařem. Často se stává, že je zápach úst tvořen špatnou ústní hygienou, i když si dotyčný čistí zuby 3x denně. Plak se totiž může usadit v mezizubní části a časem „hnít“, což má za následek nepříjemný zápach.

V neposlední řadě je dobré zvážit, zda netrpíme nějakou plicní chorobou, která může být také příčinou naší nežádoucí situace. Příčin je tedy spousta, ale většinu z nich dokážeme vyřešit i bez pomocí jakéhokoliv lékaře. Jak na to?

Co vše dělat pro svěží a zdravý dech

Pro permanentní odstranění zápachu z úst potřebujeme kvalitní vybavení

Ze všeho nejdřív začneme správně a často pečovat o svůj chrup. Aby se nám to dařilo, budeme potřebovat následující vybavení:

 • Kvalitní jemný zubní kartáček s vysokou hustotou štětin.
 • Jednosvazkový kartáček pro čištění jednotlivého zubu i zadních plošin.
 • Mezizubní kartáček pro odstranění plaku z mezizubních prostor.
 • Zubní nit pro dočištění nepřístupných míst.
 • Dentální ústní vodu pro likvidaci bakterií.
 • Vhodnou zubní pastu.

Zubní kartáček

 

Na zubním kartáčku bychom si měli dát záležet ze všeho nejvíc a vybrat skutečně takový, který splňuje veškerá kritéria. Zubní kartáček je totiž ze všech nástrojů ústní hygieny nejpoužívanější, a proto je i nejdůležitější z celé naší výbavy. Jeho výběr bychom neměli v žádném případě podcenit.  Základními parametry, podle kterých se rozhodujeme, jsou hustota štětin a jejich tvrdost, délka kartáčku, zaoblení konce kartáčku a tvrdost rukojeti. Vhodné také je si zakoupit sekundární kartáček na čištění jazyka.

Mezizubní kartáček

 

Druhým nejpodstatnějším nástrojem naší výbavy je mezizubní kartáček. Špatný mezizubní kartáček nám akorát přinese poškození dásní i zubní skloviny a řadu dalších problému. Avšak potřebujeme jej, jelikož bez něj řádně mezizubní prostory nevyčistíme. Také počítejme, že budeme nejspíš používat dva, každý s různou velikostí.

Zubní pasta

Zubní pasta může pomoci nejen při boji se zápachem z úst

Hned po výběru správných kartáčků by naší plnou pozornost měla mít zubní pasta, kterou se rozhodneme používat. Ne všechny zubní pasty jsou totiž pro nás vhodné. Na trhu existují zubní pasty s vysokým obsahem fluoridu, chlorhexidinem a peroxidem, Každá z těchto látek slouží k něčemu jinému.

Pokud máme například citlivé zuby, koupíme si pastu s vysokým obsahem fluoridu. Ten tím, že vyplní mikro díry a kanálky v zubech, sníží jejich citlivost. Pasta s vysokým obsahem chlorhexidinu nám zase pomůže, pokud nás trápí zánět či krvácení dásní. Zubní pasty s peroxidem karbamidem zase efektivně bojují proti zabarvení zubů a pomáhají je vybělit.

Každopádně na internetu lze zakoupit i různé remineralizační zubní pasty pro snížení průhlednosti zubů či pasty s bylinnou směsí pro lepší dech, boj s bakteriemi a účinnější ochranu zubů. Není na škodu paralelně užívat dvě různé pasty zároveň. Jednu ráno a druhou večer.

Jak správně čistit zuby se dozvíte zde v následujícím videu. Pokud byste i přesto tápali, poraďte se se svým stomatologem.

 

Změna jídelníčku

Pro kvalitní a svěží dech je potřeba konzumovat vyváženou stravu

Čím dál větší množství lékařů, ale i vědců, potvrzuje, že naše stravovací návyky jsou téměř za všemi chronickými nemocemi, kterými trpíme. Není tomu jinak ani u zápachu z úst. Je celkem rozdíl, jestli bakterie v našich ústech rozkládají klobásu se sýrem nebo brokolici s bramborami. Obzvlášť Češi mají jedny z nejhorších stravovacích návyků vůbec. Proto se také nelze divit, že jako národ držíme přední příčku v rakovině tlustého střeva. Co tedy dělat?

Pokud držíme keto dietu či půst, je velice pravděpodobné, že naše ústa budou vlivem ketózy zapáchat. Každopádně tohle se týká pouze minimálního množství populace. Řešením je zde zvýšit příjem sacharidů (těstoviny, obiloviny, rýže).

Povětšinou máme špatný dech kvůli příliš vysoké konzumaci ostrých, pálivých, dráždivých, mastných a tučných jídel, jako je chilli, česnek, cibule, pepř, párky, klobásy, salámy, řízky, smažené hranolky apod. Někdy může být taková strava na náš žaludek až moc. Žaludek se následně podráždí, vzniknou na něm vřídky, které následně zapáchají a způsobují nám bolest žaludku. Těžká jídla se také dlouho tráví, může nás z nich pálit žáha a opět se dostáváme k zápachu úst. Řešením je zde zařazení většího množství vlákniny, zeleniny a ovoce do jídelníčku, přičemž omezujeme nežádoucí tučná, mastná a kořeněná jídla.  

Změna jídelníčku je tedy na místě. Zápach z úst nemusí být jediným problémem, který díky tomu vyřešíme.

Kouření i alkohol s mírou

Cigareta, doutník či sklenka vína mohou na rande pomoci, ale nic se nemá přehánět

Víkend strávený formou příjemného posezení s přáteli, které se neobejde bez většího množství alkoholu, může mít dopad na celý následující pracovní týden. Alkoholový dech totiž může přetrvávat i několik dní po velkém flámu. To je nutné brát v potaz, obzvlášť pokud při něm dochází ke konzumaci již zmíněných nežádoucích potravin a vykouření několika krabiček cigaret. V takovém případě je zápach z úst po následující týden celkem zaručen stejně jako omdlení holky, se kterou jdeš na rande.

Avšak sklenka alkoholu nebo cigareta dokáží skvěle zvýšit charisma. Jenže jak se říká, všeho s mírou.

Závěrem

Zkrátka a jednoduše pečuj o svůj chrup, změň své stravovací návyky, omez kouření i alkohol a nepříjemného dechu se zbavíš. Vědomí toho, že můžeš ženskou na rande políbit bez odpudivého efektu nebo promluvit k pěkné kolegyni u sebe v práci, je k nezaplacení. Každopádně, pokud rande v blízké době neplánuješ a s kolegyní je to práce na delší dobu, můžeš si věci značně usnadnit.

 

Mohlo by tě ještě zajímat

Přírodní afrodiziaka pro lepší sex

Jaký sex a ženy muži preferují? Patříš do normálu, nebo se vymykáš?

10 rad, jak dokonale uspokojit ženu v posteli

Rozhovor: Laura Panská alias vědomá prostitutka

Štítky:

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Jakub
Miluji sport. Bavíme mě překonávání vlastních hranic a vybíjení se při fyzických aktivitách. Sex je pro mě další fyzickou aktivitou, která si zaslouží své místo slávy v mém copywriterském portfoliu.

Ať už se jedná o rady a tipy, erotiku s humorem, legislativu v oblasti prostituce nebo podrobný návod, jak být lepší verzí sebe sama, vždy se snažím vám čtenářům přinést to nejlepší. Vážím si vás a jsem rád, že se mohu společně s ostatními redaktory podílet na tvorbě bezpasáka, nejlepšího blogu o erotice v ČR.
Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.
b

Podobné články

Podcast Bezpasáka 13.díl: S Petrem Baudyšem o VR světě pro dospělé

26.02.2021 - 08:00

Podcast Rodina, prostituce a podnikání je jedinečný. Stejně jako server Bezpasaka.cz. Kryštof Kopecký a Iva Dopitová. Jdeme s kůží na trh. Jako podnikatelé, jako manželé i jako rodina. A věřte, že rodina, prostituce a podnikání v jednom balíčku, je slušná jízda.

Zobrazit článek

Zpátky do formy

25.02.2021 - 06:00

Každý nádech to jen umocňoval a vztyčené bradavky všem na odiv dávaly najevo, že se spodním prádlem nebude obtěžovat.

Zobrazit článek

Osobní ochranka prostitutek. Jak zůstat v mezích zákona?

24.02.2021 - 08:00

Na českých erotických privátech a v eskort servisu najdete jen málo žen, které by otázku bezpečnosti vůbec neřešily a nechávaly to náhodě. Jak mít ochranku a nestát mimo zákon?

Zobrazit článek

Podcast Bezpasáka 12.díl: S Tomášem Zelinkou o investicích, sex dolls a erotice

23.02.2021 - 07:00

Podcast Bezpasáka 12.díl: S Tomášem Zelinkou o investicích, sex dolls a erotice

Zobrazit článek