Ženský orgasmus 2. díl: Klitoridální potěšení. Jak na ženský penis?
24.03.2021 - 09:47
Rady/Tipy
Autor: Svatava
   Přečteno: 562x
Ženský orgasmus 2. díl: Klitoridální potěšení. Jak na ženský penis?
Klitoridální orgasmus je nejčastěji tím prvním, který žena zažije. Existuje několik způsobů, jak partnerce udělat drážděním tohoto silného erotogenního bodu dobře. Znáte všechny? 

Ženský orgasmus 2. díl: Klitoridální potěšení. Jak na ženský penis? Klitoris a jeho stimulace je pro většinu žen nejsnazší cestou k vyvrcholení. Klitoridální orgasmus je nejčastěji tím prvním, který žena zažije. Existuje několik způsobů, jak partnerce udělat drážděním tohoto silného erotogenního bodu dobře. Znáte všechny? Pojďte s námi prozkoumat tento ženský penis zblízka. Dá se s ním užít hodně sexy zábavy. Napsala Svatava


Obsah:


Anatomie klitorisu aneb ženský penis

anatomie klitorisu bezpasaka.cz

Klitoris, neboli poštěváček, je součást pohlavních orgánů žen. Název samotný pochází z řeckého slova Kleitoris, které znamená “ten, co stráží vchod”. Jeho fyziologickým úkolem je navození pohlavního vzrušení a prožitek ženského orgasmu. 

Zatímco primárním cílem přírody při jeho vývoji bylo dovést samce a samici k rozmnožování, lidé si v prožívání erotických žhavých chvilek skrze dráždění erotogenních zón našli zálibu a kratochvíli už před mnoha stovkami let (ikdyž evropská lékařská literatura uznala existenci klitorisu až v 16. století).

Ženský klitoris pochází ze stejné tkáně, ze které se u mužů vytváří penis. Spouštěčem pro vytvoření penisu místo klitorisu je hormon testosteron. Viditelná část ženského penisu připomíná knoflík a je umístěna ve vulvě blízko zevního spojení malých stydkých pysků nad ústím močové trubice a poševním vchodem.

Klitoris je tvořen topořivými tělísky (tkání bohatou na krevní vlásečnice), zajišťující prokrvení. Tato citlivá uzlina obsahuje na 8000 nervových buněk. Jde o největší koncentraci v lidském těle. Dokonce 2x větší než v penisu. Toto místo je proto přímo stvořeno pro sexuální dráždění ženou samotnou nebo jejím partnerem/partnerkou.

Vnější část klitorisu (latinsky glans) je zcela nebo částečně překryta předkožkou (tzv. kapucí), podobně jako penis. Větší část klitoridálního orgánu je pak skryta v těle ženy. Jeho průměrná velikost je 9 cm, přičemž na povrch vystupuje jen několik milimetrů.

V průběhu pohlavního vzrušení se klitoris zvětšuje (jako penis) díky topořivým tělískům, které se plní krví. Ihned po vyvrcholení je velmi citlivý, ale během pár minut už je opět připraven na další stimulaci a dávku rozkoše.

 • Ženská obřízka je rituál, který je dodnes prováděn především v zemích střední a jižní Afriky. Jedná se o částečné nebo úplné odstranění klitorisu u mladých dívek. Z pohledu moderní západní společnosti se jedná o mrzačení a násilí, které je vnímáno jako porušení lidských práv.


Primární účel klitorisu? Potěšení

klitoridární orgasmus masturbace bezpasaka.cz

Zatímco muži používají penis k močení a ejakulaci, hlavní důvod existence klitorisu je ženské potěšení. Stejně jako u mocné zbraně, kterou muži schovávají v rozkroku, nenajdeme dvě ženy se stejným klitorisem. Co vám bude fungovat u jedné partnerky, nemusí vám vůbec fungovat u jiné. 


Klitoridální orgasmus

Orgasmus dosažený stimulací klitorisu je u žen ten nejběžnější a nejhojnější. Jedná se o mnoho intenzivních a krátkých stahů, které jsou rychle za sebou. Vyvrcholení posléze doznívá jemnou pulsací. Objevuje se těžké zrychlené dýchání.

Přes 90 % žen si ho je schopno navodit samo bez partnera velmi snadno. O důvod víc, proč by mu měli muži rozumět. Chce-li muž přivést ženu k orgasmu, laskání a dráždění klitorisu je první místo, se kterým by měl začít. Některé studie uvádějí, že až 95 % žen potřebuje k dosažení orgasmu stimulovat klitoris. Což je zásadní důvod o něm vědět víc, nemyslíte?


Co je to vlastně orgasmus?

Je to výsledek sexuálního reakčního cyklu (tzv. fáze plató). Orgasmus se vyznačuje intenzivní fyzickou rozkoší, kontrolovanou autonomním nervovým systémem. Doprovázejí ho rychlé cykly svalových kontrakcí (stahů) v dolních pánevních svalech, které obklopují primární pohlavní orgány a anus (řitní otvor). Orgasmy u mužů i žen se často pojí s jinými mimovolnými reakcemi, např. se svalovými křečemi v jiných částech těla a s vydáváním zvuků. Při mužském orgasmu většinou dojde k výronu semene (ejakulaci). Nicméně i ženy jsou schopné ejakulovat, jak jsme si ukázali v minulém článku o mokrém orgasmu.

 • Vědci z Rutgers University v New Jersey nedávno prokázali, že při dráždění klitorisu se aktivuje jiná část ženského mozku než při stimulaci vaginy a G-bodu. "Pokud by vaginální dráždění jednoduše fungovalo skrze klitoridální stimulaci, pak by měly oba způsoby aktivovat stejnou oblast ve smyslové kůře mozku. Ale to se neděje," tvrdí profesor psychologie Barry Komisaruk.


Jak stimulovat klitoris 4x jinak

orgasmus klitoris potěšení bezpasaka.cz

Většina žen ví, jak se svým klitorisem zacházet, aby si navodily vzrušení a dosáhly orgasmu. Stejně tak, ale můžete narazit na ženu, která žije v představě, že orgasmus lze navodit jen vaginálně a roky čeká, až to přijde. V obou případech, chcete-li být kvalitním milencem, se vyplatí vědět, jak si pohrát s jejím poštěváčkem. 

Jak už jsem psala. Ten je tady primárně za účelem potěšení něžného pohlaví. A co si budeme povídat, kterého muže nerajcuje pohled na partnerku, která se dráždí před jeho zraky sama? A když si to navíc dokáže ještě naplno užít. No, pánové, řekněte sami. Kdo z vás odolá?


Tipy pro dokonalý klitoridální orgasmus

 • Atmosféra. Co se dá dělat. My ženy si na ní prostě potrpíme. Takže svíčka, příjemná hudba a láhev dobrého vína je ideální start pro erotické hrátky.
 • Předehra. Věnujte několik minut mazlení. Dotýkejte se jejích prsou a bradavek. Hlaďte ji po zadečku a vnitřní straně stehen. Uvidíte, že se vám během chvilky otevře jako květina, sama roztáhne nohy a navede vaši ruku na správné místo - na klitoris.
 • Komunikace. Řekněte partnerce, že jí chcete udělat dobře. Podpořte ji, aby vás navedla k tomu, jak se jí to líbí. Když vám ukáže, jak to má nejradši, budete vzrušení oba raz dva. 
 • Pomalu a jemně.Pro mnoho žen je přímý kontakt klitorisu s prsty nebo vibrátorem velká nálož. Přeci jen je to nejcitlivější část těla. Začínejte vždy s jemnými doteky přes klitoridální kapuci.
 • Gel na klitoris. Lubrikační gel je skvělá vychytávka. Kromě funkce “mazací” zvýší prokrvení a tím i vzrušivost. Doporučuji používat ty na vodní bázi a voňavé. Lízání její kundičky bude hned o moc příjemnější. Pro oba.
 • Edging. Oddalování orgasmu je proces, kdy ji téměř přivedete k orgasmu a poté zastavíte. Pak začnete znova, opět a opět, dokud se nedostane do bodu, kdy už výbuch neudrží na uzdě. Oddalování orgasmu tímto způsobem dává klitoridálním tkání dostatek času, aby se pořádně prokrvily, a zvyšuje to očekávání. Až ji konečně uděláte, bude to stát opravdu za to.
 • Neptej se, jestli už bude. Nikdy! Jestli zrovna nemáš za sebou s partnerkou pár let intenzivních a pestrých sexuálních zkušeností a nevíš přesně, jak na její klitoris, připrav se na to, že to bude chvíli trvat. Jestli nestojíš o předstíraný orgasmus, dej ženě jasně najevo, že není kam spěchat a nikdy se jí neptej, jestli už bude.

klitoridární orgasmus masturbace bezpasaka.cz 1

Prsty

Navlhčete si prsty lubrikantem nebo šťávou z partnerčiny vzrušené jeskyně. Pomalu začněte kroužit kolem klitorisu a dlaní hlaďte jeho okolí. Nechte ji chvíli čekat. Když začne pohybovat pánví nahoru a dolů, je připravená na další krok. Začněte tak, že pomocí dvou prstů ve tvaru písmena V klouzejte nahoru a dolů po obou stranách klitorisu. Tím přes něj budete přetahovat kapuci, což způsobuje opravdovou rozkoš. 

Celé dráždění může trvat i docela dlouhou dobu, ale důležité je nenechat se odradit. Je třeba trpělivě hledat vhodné pohyby,  najít správnou rychlost a tlak. Ideální je, když si žena sama řekne, jakou silou a jak rychle jí to dělá dobře. Každý klitoris je jinak citlivý. 

Nenechávejte druhou ruku zahálet. Drážděte jí bradavky, hlaďte prsa a projeďte pořádně i její jeskyňku. 


Jazyk

Pro lízání klitorisu platí to samé, co pro použití prstů. Je třeba si dát načas a zkoušet intenzitu a rychlost. Začněte tím, že budete špičkou jazyka kroužit kolem jejího miniaturního penisu. Kombinujte dlouhé intenzivní pohyby jazyka po celé ploše poštěváčku s drážděním špičkou jazyka a sáním. 

Hrátky s poštěváčkem nejsou na pár vteřin. Takže trénink se určitě vyplatí. Skončit v nejlepším s tím, že už tě bolí jazyk, je jasná červená karta. Rozuměj - žádné příště. Jen málo mužů je schopných přivést ženu k orgasmu jen jazykem. Buď mezi nimi a ona už nebude chtít nikoho jiného. Dopřej jí to potěšení.


Sprcha

Pro hodně žen je masírování klitorisu proudem vody ve sprše běžná součást jejich masturbace. Je to rychlé a může to opakovat znovu a znovu. Udělej si s partnerkou příjemnou chvíli a zavřete se v koupelně. Nech ji, atˇ Ti ukáže, jak to má ráda a chop se sprchy sám. 

Nech ji přijít několikrát až pod vrchol. Můžeš střídat proud vody s drážděním prsty nebo jazykem. Uvidíš, že během chvíle se ti roztřese blahem v náruči. Výhoda sprchy je jednoznačná. Můžeš si ženu pěkně připravit a pak jen přiložit jazyk nebo prsty ve finálové rovince a slíznout smetanu.


Vibrátor

Vibrace na klitorisu vyvolávají vzrušení potřebné ke zvýšení průtoku krve do pohlavních orgánů a probouzejí oněch 8000 nervových zakončení. Výsledek? Skvělý orgasmus. Ženy používají stimulaci vibrátorem běžně při masturbaci. Je to sázka na jistotu. Jestli se vydáš touto vibrující cestou, můžeš použít:

 • klasický vaginální vibrátor ve tvaru penisu,
 • vibrátor na klitoris - ten je menší a je určený přímo pro blaho poštěváčku,
 • existují i vibrátory, které umí stimulovat jak vagínu, tak klitoris,
 • podtlakové klitoridální vibrátory
 • nebo vibrátory masážní. Ber to jako tip, na skvělý erotický dárek:).  

vibrator na klitoris bezpasaka.cz masážní vibrátor na klitoris bezpasaka.cz klasický vibrátor klitoris bezpasaka.cz


Erotické hrátky jako koření vztahu

Všechny výše zmíněné nástroje stimulace poštěváčku můžeš dle libosti své i partnerky libovolně kombinovat. Je zde velký prostor pro erotické experimentování. Hrajte si s různými polohami. Co třeba začít s kultovní 69? Její nesmírná výhoda je, že partnerka může zároveň ručně či orálně uspokojovat i Tebe. A vzrušení se násobí.

Pro muže je obecně velmi vzrušující, když se můžou už jen na sebeuspokojující se ženu dívat. Proto komunikujte s partnerkou svoje představy a naslouchejte těm jejím. Společně sdílená hravá intimita vnáší do vztahu pohodu, relax, důvěru a lásku. 

 

*TIP

Vyzkoušejte speciální párový vibrátor. Spokojenost na obou stranách zaručena!

 Mohlo by vás zajímat:

Ženský mokrý orgasmus. Jak ji přivést k výstřiku?

Latex, sex a BDSM

Sex zezadu - objevte zvíře v nás

Erotické pomůcky 21.století - nové dimenze sexuálního potěšení

 

banner eshop bezpasáka sex doll bezpasaka.cz banner Nicol naughty harbor bezpasaka.cz

porn banner bezpasaka.cz

© Bezpasáka

Zaujal Tě článek? Dej mu svůj LIKE. A poděl se s ostaními.

   Sdílej článek na fb
autor
Autor: Svatava

Jsem člověk mnoha zájmů a dovedností potřebující ke spokojenému životu tvůrčí a smysluplnou práci. Mluvit a psát o tématech, která jsou tabu, mě baví. Práce s texty a jejich vizuálem je mou hlavní pracovní náplní pro jedinečný erotický blog Bezpasáka. 

Pro vložení komentáře k článku se přihlas nebo nejdříve zaregistruj.
b

Podobné články

Podcast Bezpasáka 16.díl: O smyslu strategie v byznysu

08.04.2021 - 00:00

Mít strategii nebo nemít? Iva versus Kryštof.

Zobrazit článek

Středa, úklidu třeba

07.04.2021 - 06:00

Ale co, lusknutím prstu jsem byl opět nahej a v křesle si hrál s ocasem. Koukal jsem na videa, fotky, psal si na chatu a u toho masturboval a nikam nepospíchal, času jsem měl dost.

Zobrazit článek

Výlet za dokonalou fotkou

31.03.2021 - 06:00

Předváděla mi pomalý a smyslný striptýz plný erotického napětí. Kdy ramínka šatů jí pomalu klouzala dolů a odhalovala jemnost její pokožky.

Zobrazit článek

Pokojská a černoch

25.03.2021 - 06:00

Otočil se na bok a vcucnul stojící bradavky. Přitom se s ním dotknul mého stehna. Projel mi mráz po zádech.

Zobrazit článek